Автор Тема: Имам нужда от съвет  (Прочетена 5772 пъти)

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Имам нужда от съвет
« Отговор #15 -: 20 Април 2012, 22:47:46 »
Ами Андре ,Левси затова не е пиел и ходил по жени и е бил ИСТИНКИ!Отрекъл се в името на идеята!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Имам нужда от съвет
« Отговор #16 -: 21 Април 2012, 08:56:24 »
Темите на глупостта се пръкнаха, най-малкото за да се спре "цапотенето" (тук все пак е със закачка е не със злоба)
по теми които са "сериозни". В тази връзка и съдейки по постовете на атанас`72 той явно все пак разбира нещо,
иначе язък му за четенето по темите, една по една.
А колегите още ли не са наясно за какво става въпрос напоследък във форума, та сериозни хора разводняват темата?
(то вярно че тя си е за изтриване в този и вид, ама човека е нов все пак...)

Та така.
За да можем да ти отговорим на въпроса дай все пак някакви и други данни освен фирмата производител.
Модел кат №, а ако не го знаеш поне пиши какъв е дизел, електро, пара...в кой мащаб е,
 или поне една снимка - въобще нещо което да ни ориентира.
После напиши какво точно си правил по него или съответно не си правил. Почистен ли е ? Ръмжи ли и тем подобни.
Въобще тук както и в други форуми за да получиш отговор трябва да зададеш смислен въпрос.
Колкото повече се постараеш да дадеш технически данни, толкова по-близо си до пълноценни отговори.
След което се почва с проби и грешки от типа -"това направили го? ако да - и не работи,
 направи ето това, а ако не - направи го и кажи резултата"
и т.н.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Имам нужда от съвет
« Отговор #17 -: 21 Април 2012, 11:22:00 »
Точно за този проблем съм открил едно чудесно устройство, ама иде малко скъпичко  :spiteful:


Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Имам нужда от съвет
« Отговор #18 -: 21 Април 2012, 11:59:14 »
ако е аналогов предполагам ,че в предавките нещо се е разкачило  ; щом локът се движи , значи получава+/- ; като ги обърнем някоя предавка към задвижените колела се бъзика ?
ако е цифров - следвай указанията на колегата ;)

atanas72

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Имам нужда от съвет
« Отговор #19 -: 11 Юни 2012, 17:32:57 »
Здравейте!Относно локомотива Br39,а централата е Piko1,на аналогов режим се движи само назад как да го настроя да работи на цифров?