Автор Тема: Магазини във Виена  (Прочетена 23108 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Магазини във Виена
« Отговор #15 -: 24 Април 2012, 08:33:04 »
Пътуването с кола обаче си има и свойте предимства.
Гледаш, снимаш, спираш за ребра и бира където ти хареса и т.н.
Въпрос на предпочитание все пак. Пътуването със самолет предполага повече време на място
в този чудесен град, моловете му, а и в самия панаир, та ако питаме половинките - май самолета ще спечели по точки!!! :lol: :lol: :lol:
Обаче ако въобще им кажем тази опция - самолет! ;) :blind:
Идеята е много готина и само да мине лятото май ще открием нова тема тук!!! :spiteful: :hi:
« Последна редакция: 24 Април 2012, 10:23:24 от Dispatcher »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Магазини във Виена
« Отговор #16 -: 24 Април 2012, 09:51:46 »
Тъй като темата успя за кратно време да се изроди напълно /в стила на форума/, да си дам и аз моите предложения...
Да не забравяме и най-евтината алтернатива - регата с кану по Дунава... А който няма лодка, може и просто с плуване до Виена...  :hi: След съответния пеши преход от София, Пловдив, Плевен, В.Търново и всички градове във вътрешността на България до някои дунавски град...  :dance1: Накрая едно кросче с велосипед под наем по улиците на Виена.. Супер триатлонче ще се заформи...  :spiteful:
« Последна редакция: 24 Април 2012, 10:23:38 от Dispatcher »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Магазини във Виена
« Отговор #17 -: 24 Април 2012, 09:57:04 »

 :nono: милите половинки ... дали ще издържат на натоварването ?? Не , няма да им кажем !
Иначе съм 'за' = всеки уикенд във Виена !! И на мен ми е като роден град тая пущина австрийска.
« Последна редакция: 24 Април 2012, 10:23:51 от Dispatcher »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Магазини във Виена
« Отговор #18 -: 24 Април 2012, 10:16:28 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=3804.msg77230#msg77230 date=1335250306
Тъй като темата успя за кратно време да се изроди напълно /в стила на форума/, да си дам и аз моите предложения...
Да не забравяме и най-евтината алтернатива - регата с кану по Дунава... А който няма лодка, може и просто с плуване до Виена...  :hi: След съответния пеши преход от София, Пловдив, Плевен, В.Търново и всички градове във вътрешността на България до някои дунавски град...  :dance1: Накрая едно кросче с велосипед под наем по улиците на Виена.. Супер триатлонче ще се заформи...  :spiteful:
Нещо като "Тих бял Дунав......". Ще завладеем кораб в Русе е с нож на врата на капитана ще речем "Карай към Виена"!
« Последна редакция: 24 Април 2012, 10:24:32 от Dispatcher »

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Магазини във Виена
« Отговор #19 -: 24 Април 2012, 10:22:14 »
Цитат на: Gervasii link=topic=3804.msg77233#msg77233 date=1335251788
Нещо като "Тих бял Дунав......". Ще завладеем кораб в Русе е с нож на врата на капитана ще речем "Карай към Виена"!

Малко отклонение
И той ще каже:
 - Не мога, за Чипровци съм!
 - Как за Чипровци, там няма пристанище?
 - Незнам разберете се бабата отзад с леката картечница.
« Последна редакция: 24 Април 2012, 10:24:42 от Dispatcher »

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Re:Магазини във Виена
« Отговор #20 -: 24 Април 2012, 10:26:05 »
А сега да ви напомня, че темата е за магазините във Виена, а не как да стигнем до там, защо, с какво и кога.

Моля, придържайте се към темата!

Dispatcher

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re:Магазини във Виена
« Отговор #21 -: 23 Май 2012, 13:48:52 »
Вчера имах малко време и успях да посетя само два.. дори втория беше вече затворен.

За този Tina`s Modelleisenbahnen - Hilschergasse 1, 1120-Wien мога да дам само адмирации. Беше написано, че е "Малко неугледно магазинче, по-скоро приличащо на склад. За сметка на това има доста голям избор и всичко е на 10% под каталожните цени, а понякога правят и по-големи намаления". Наистина не е много голямо, но бях като малко дете в сладкарница... имат почти всичко от каталозите за тази година налично, разположено в стая и фоайенцето ...освен това има една стаичка с озеленяване и втора употреба подвижен състав.
Цените наистина са нормални и горещо го препоръчвам. Толкова  модели на куп не бях виждал през живота си. Работят с почти всички производители.
Е това им е сайта
http://www.tina-modelleisenbahn.at/

Spurkranz - Novaragasse 47, "Предлагат основно Roco и Piko" - погледнах само през витрината, но влаци не видях. за сметка на това продават жп литература+ трамвай, както на хартия така и на електронни носители и е доста големичко..

« Последна редакция: 23 Май 2012, 13:52:15 от emilchaushev »