Автор Тема: Новини от жп транспорта в България  (Прочетена 274546 пъти)

dred77

  • Trade Count: (2)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
  • Рейтинг: 328
Re: Новини от жп транспорта в България
« Отговор #630 -: 23 Януари 2021, 09:28:50 »
Цитат на: pach link=topic=3806.msg120729#msg120729 date=1611358796
Хаха, супер актуален си Грег! :hi:
Да не би да са я пуснали за пробите, като "пътнически"
през Побит камък?

******

Джопето, само мнозина обаче разбраха как се гъбаркаш! ;D
Това което показваш като снимките и аз го признавам за
стойностно! Но това което става по влаковете в депата си е просто вандалщина!!! :angry:
В квартала ни коли боядисват само в сервиза (с аерографи ги изрисуват). На стените също имаме красота!!!
Но трябва да правим и разлика между изкуството и вандализма!!!
 Аз ценя първото - дори съм  купил картина правена със спрейове на бул.Витоша! Фантастична е като изпълнение (в клип) и краен резултат.
Защо да не е минавала през Побит камък? Онзи ден мина покрай мен в Ст.Загора /идваше от Тулово/.

...................................

  Разликата м/у изкуство и вандализъм е най-вече в това, дали собственикът е съгласен и иска да има на собственноста си изкуство.
 Ако Джопето види сутрин колата си цялата в "изкуство", може и да се зарадва, Аз лично не бих се радвал. :drinks:


  ПП.Стига ми "изкуството" от  птиците :) :) :).
« Последна редакция: 23 Януари 2021, 09:34:45 от dred77 »

LDimitrov

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 123
  • Рейтинг: 279
Re: Новини от жп транспорта в България
« Отговор #631 -: 23 Януари 2021, 22:30:24 »
Интересна дискусия се е заформила тук. Но ми се струва, че се говори за различни неща. Нека да направим кратко сравнение на наличния материал: снимките от jopeto (1) и сътвореното по мотрисата (2). Ще потърся разлика между изкуство и вандализъм, по няколкото хрумнали ми параметъра.

I. Време на/за изпълнение:
1 – вероятно в светлата част на деня, ползване на някакви съоръжения (поне стълба). Изпълнено за ден или повече (не съм много наясно, поправете ме ако трябва);
2 – през нощта, бързо, крадешком за няколко минути и изчезват на сигурно в тъмното. Мисля че се притесняват от мнението на критиците и затова така... срамежливо. А може и да загатва за ясното осъзнаване, че правят нещо нередно.

II. Съгласие на собственик – нещо нормално, ако не е твое:
1 – предполагам, при рисуване по обитавани сгради, инициативата се осъществява след съгласуване с някого – собственик, община...
2 – никой никого нищо не пита. Отново мушмурощина. Чудя се как няма опити за разкрасяване на някои сгради в Бояна, Драгалевци и др. Или там разкрасяването ще е истинско...

III. Авторство във връзка с горните точки:
1 – би трябвало да е известен – при такова сравнително мащабно начинание, действията и изпълнителите едва ли биха останали незабелязани;
2 – автор анонимен. Което е учудващо, ако са убедени че творят и се гордеят със създаденото. Там им е силата, когато са неизвестни. Бих искал този художник, опровергавайки ме, да се покаже и признае бащинството над шедьовъра си. Допускам, че собственика споделя същото силно желание, но по други причини. Все пак, след като героя си плати за почистването, ще му остане едно достойнство. Към момента, май е регистриран като неизвестен извършител.

IV. Художествена стойност:
1 – опит за разкрасяване, повече или по-малко успешен (основно зависещо от личния вкус) но все пак, можеш да опишеш какво е нарисувано, как го разбираш и как ти въздейства;
2 – вероятно само твореца си знае какво е създал. Не виждам как може да се класифицира като произведение на изобразителното изкуство.

V. Нормално ползване след арт намесата:
1 – не пречи на експлоатацията на изрисувания обект;
2 – омазването на бутоните за отваряне на вратите, индикатора за състоянието на спирачката и заличаването на служебни надписи, са нарушение на условията за експлоатация.
Примера с личния автомобил е съвсем на място, само да конкретизирам: регистрационен номер, челно и задно стъкло, фарове и всякакви сигнални светлини – дали ще може да се ползва нормално техниката след боядисването им?

Споделих си мъката, като II и V ми се виждат най-неоспорими. Останалото засяга човешки качества и мненията стават субективни, затова спирам.

Вероятно вече е ясно, че поставям мацането по подвижния състав в категорията вандализъм. Лично мое мнение, но явно някой бърка понятията ред и свобода, действа си, пък ние после си пишем тук, сравнявайки ябълки с круши.
По обсъжданата тема, позицията на собственика можем да разберем според последващите му действия – отстранят ли боята, значи и те не са почитатели на този вид изкуството. Защо ли?

P.S. Писах го сутринта, успях да го пусна сега. Извинявам се за повторенията, но и се радвам за съвпадението на гледните точки.

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Новини от жп транспорта в България
« Отговор #632 -: 23 Януари 2021, 23:22:12 »
Цитат на: jopeto link=topic=3806.msg120697#msg120697 date=1611216873
Не трябва да изчезва! Така се поощрява кашонерството в хобито!  Колкото, повече състаряване, замърсяване и  "драскане", демек "графити" има, толкова повече се вдига летвата за моделиста. Най-лесно е човек да си гледа стерилното моделче в кутийката и да се самозалъгва, че има хоби. Така, това не е хоби, а си е чист фетишизъм, без да го доближиш до реалното. Графитите съществуват и никога нямат да изчезнат. Следователно и графитите са предмет на моделирането и имат своето място по моделите.  Както е казал революционерът:  "- Кашонерът си мечтае да бъде творец, а творецът се стреми към съвършенство!"  Разкъсайте рамките на собственият си кашон, който сами сте си го нахлупили на главата! Никой в хобито не вижда, по далече от собственият си кашона!   ;D ;D ;D :drinks:

Жопе, Жопее, явно нищо не разбираш от кашонерство.  :) Всъщност кашонерът си мечтае именно за модели с графити, а не за "стерилно моделче в кутийка". Освен че е по-скъп, моделът с графити е и доста по-ценен за всеки уважаващ себе си кашонер, колекционер или просто потребител.
Иначе, снимките с графитите, които си публикувал са страхотни (това си е цяло изкуство), но какво ги сравняваш с тази нашенска простотия, която се появи на мотрисата на ОВВ? Нашите драскачи има много хляб да ядат, докато стигнат това ниво.
« Последна редакция: 23 Януари 2021, 23:24:48 от pavlinbg »

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Новини от жп транспорта в България
« Отговор #633 -: 24 Януари 2021, 03:53:12 »
Моето мнение неангажиращо никого. Това на мотрисата на ОББ си е чисто из"иране, изкуство е това което се направи на 46 234.

 LDimitrov - за нещастие не успях да се добера до тестовете на това бижу, ще минеш ли на лично да разкажеш как е минало ?

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Re: Новини от жп транспорта в България
« Отговор #634 -: 24 Януари 2021, 08:14:39 »
  Да всеки от вас, вероятно е прав за себе си като осъжда сътвореното с тази мотриса. Виждам обаче, че дълбоко не познавате същността на тези действия. Поради това вие смесвате няколко различни неща. Това, за което става въпрос е много по - сложно и дълбоко. То е  неразделна част от цялостна културна система и то такава отричаща статуквото.
  Графитите, музиката, облеклото, държанието в обществото и т.н. са елементи на един начин на живот, отричащ консуматорството и заклеймяващ богатите. Бунтарската същност на тези действия, е дълбоко свързана с отрицанието на младите хора от гетото, на начина на живот на обществото издигнало в култ имането и парите. Това те се опитват да изразят използвайки най - достъпните и бързи средства за реализация на посланието и ВИНАГИ, без съгласието на собственика на изрисувания обект. Това последното е фундаментален принцип.
  Именно затова, действията на истинските графити майстори са обвити в тайнственост, случват се по късна доба и в пълна анонимност. Това е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!
  Сега малко за тези - красивите картини по коли , локомотиви сгради и т.н. сътворени със съгласието на собственика. Това не са графити, а друг тип изкуство, което макар и с подобни изразни средства се поставя именно в услуга на консуматорите. То се изпълнява от не по - малко талантливи творци, но по класическата схема БОГАТИЯТ ПЛАЩА, за нещо което иска...
  В България имаме и друг тип, подобен на тези "арт изяви". Той е абсолютно уродлив и се поставя в услуга на политически, конюнктурни разбирания. Това е оскверняването на паметници в късна доба с цел да получиш някой лев от политическа организация или още по - лошо, от някое чуждо посолство. Апотеоз на пълното падение на нравствеността. При това винаги се поврежда творчески продукт с неизмеримо по - висока  културна ценност от посланието на авторите на този вече НАИСТИНА вандалски акт!!!   
   За естетическата стойност на графита върху Дезирото не е тук мястото на което ми се обсъжда тази тема. И без това твърде много писах...
   В заключение само искам да отбележа, че като са толкова важни копчетата, техническите надписи и прочее, да е била подсигурена адекватна охрана на обекта - покритото мляко котките не го лочат!
« Последна редакция: 24 Януари 2021, 08:22:43 от Krasi Tankista »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Новини от жп транспорта в България
« Отговор #635 -: 24 Януари 2021, 09:51:56 »
Трафопоста ни е в двора на детска градина.
Пред него има осветителен стълб, което спомогна
графита да се появи за една нощ. Съдейки по реакцията
на персонала - без тяхно разрешение!!! А реакцията на квартала
и родителите ползващи детската градина, го спаси от заличаване.
Художника му се е подписал , но не е и толкова известен като
нашия (демег български) Масимо.
Впрочем не съм чул богат да е платил за някакъв графит.
Май не всички знаят за случая на фасада по графа (не богатия,
а ул.граф игнагиев) която беше направена от друг известен наш
графити художник, който бе наел вишка за случая...и след време
графита беше заличен по желания на съкооператорите от сградата!!!
А за "бунта" срещу богатите признавам само онова с надрасканата
със спрей бяла лимузина на дълга база, пред очите на охраняващия паркинга!!! Го самият надпис говореше за автора му достатъчно.
Така че и охраната не е възможна, когато вандализма в някои
надделее над цивилизацията!!!

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Новини от жп транспорта в България
« Отговор #636 -: 24 Януари 2021, 12:16:38 »
Цитат на: Krasi Tankista link=topic=3806.msg120744#msg120744 date=1611468879
  Да всеки от вас, вероятно е прав за себе си като осъжда сътвореното с тази мотриса. Виждам обаче, че дълбоко не познавате същността на тези действия. Поради това вие смесвате няколко различни неща. Това, за което става въпрос е много по - сложно и дълбоко. То е  неразделна част от цялостна културна система и то такава отричаща статуквото.
  Графитите, музиката, облеклото, държанието в обществото и т.н. са елементи на един начин на живот, отричащ консуматорството и заклеймяващ богатите. Бунтарската същност на тези действия, е дълбоко свързана с отрицанието на младите хора от гетото, на начина на живот на обществото издигнало в култ имането и парите. Това те се опитват да изразят използвайки най - достъпните и бързи средства за реализация на посланието и ВИНАГИ, без съгласието на собственика на изрисувания обект. Това последното е фундаментален принцип.
  Именно затова, действията на истинските графити майстори са обвити в тайнственост, случват се по късна доба и в пълна анонимност. Това е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!
  Сега малко за тези - красивите картини по коли , локомотиви сгради и т.н. сътворени със съгласието на собственика. Това не са графити, а друг тип изкуство, което макар и с подобни изразни средства се поставя именно в услуга на консуматорите. То се изпълнява от не по - малко талантливи творци, но по класическата схема БОГАТИЯТ ПЛАЩА, за нещо което иска...
  В България имаме и друг тип, подобен на тези "арт изяви". Той е абсолютно уродлив и се поставя в услуга на политически, конюнктурни разбирания. Това е оскверняването на паметници в късна доба с цел да получиш някой лев от политическа организация или още по - лошо, от някое чуждо посолство. Апотеоз на пълното падение на нравствеността. При това винаги се поврежда творчески продукт с неизмеримо по - висока  културна ценност от посланието на авторите на този вече НАИСТИНА вандалски акт!!!   
   За естетическата стойност на графита върху Дезирото не е тук мястото на което ми се обсъжда тази тема. И без това твърде много писах...
   В заключение само искам да отбележа, че като са толкова важни копчетата, техническите надписи и прочее, да е била подсигурена адекватна охрана на обекта - покритото мляко котките не го лочат!

Краси, това, което си написал за гетото и протеста е принципно вярно, но не и за България. В България думата "гето" има друг смисъл и измерение, а обикновено драскачите по влаковете не са бедни деца, които протестират срещу консуматорското общество, а такива, които се чудят какъв зулум да направят, за да се чувстват значими.

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Re: Новини от жп транспорта в България
« Отговор #637 -: 24 Януари 2021, 17:47:21 »
Цитат на: pavlinbg link=topic=3806.msg120747#msg120747 date=1611483398
Краси, това, което си написал за гетото и протеста е принципно вярно, но не и за България. В България думата "гето" има друг смисъл и измерение, а обикновено драскачите по влаковете не са бедни деца, които протестират срещу консуматорското общество, а такива, които се чудят какъв зулум да направят, за да се чувстват значими.

  Павлине, с цялото ми уважение, гето и у нас и там за където говориш има едно и също значение. Стрийт културата за която става въпрос, вярно е привнесена у нас но мисля че ти си твърде интелигентен човек , за да  ти отива да генерализираш, кой и какво прави за да се чувства значим. Поне не без доказателства. Мога да те уверя, че има хора, които се изживяват именно така както ги описах по - горе. Искрено вярват в принципите си и правят това именно поради причините, които посочих. Друг въпрос е как това се приема от обществото....
  Аз не виждам нищо лошо в изрисуването на тази иначе безумно грозна мотриса. Просто тя получи своята индивидуалност. Естетическите критерии на всички хора са различни. На някои графитите им харесват на други точно обратното... Аз не разбирам защо някой да  няма право на екстремна художествена изява само защото на друг това не му харесва. Говоря естествено за случаите, в които не се унищожава или поврежда друго произведение на изкуството. Това кой е значим и кой не за съжаление не можем да го решим ние с теб сега. А пък най - малко от мен ще чуеш критика за това как някой разбира и живее живота си.
  Въобще изкуството е нещо, твърде сложно за да бъде поставено в някакви рамки и в историята на човечеството още никой не е успял да го направи. Да се расъждава от позицията на някакви ограничени представи за неща, които не се познават във всичките им аспекти, е не само смешно но и безсмислено. Графити е имало още от древноста и вероятно ще има и занапред. В различните исторически периоди те са носели различен смисъл и художествен заряд. Аз си мисля, че австрийците спокойно могат да преглътнат този графит. Със сигурност мотрисата им стана по - интересна с него. Пак добре, че братята не им потрошиха прозорците с камъни за да покажат своята значимост.
  Така или иначе този графит предизвика някаква дискусия, което означава,че авторът му е свършил своята работа - накара ни да говорим за него и възгледите му.
 

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Новини от жп транспорта в България
« Отговор #638 -: 24 Януари 2021, 21:41:28 »
Този модел на "сити" и "гето" е привнесен за нашата социална реалност, поради което хората, които се поставят в "ситито" или "гетото" имат сериозен проблем с легитимацията. В България никога не е имало сити, а гетата у нас, както споменах по-горе, имат други измерения. А това със социалната значимост, за жалост си е факт, без да генерализирам (кой пък съм аз да генерализирам хората?!).
Явно публикацията с надрасканата мотриса на OBB се оказа доста сериозна (в нея се преплитат въпроси за изкуство, социология, право, философски и политически възгледи), като започнахме да разводняваме темата за новини от жп транспорта, поради което аз ще спира до тук. :) :drinks: :hi:
« Последна редакция: 24 Януари 2021, 21:44:37 от pavlinbg »

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1339
  • Рейтинг: 206
Re: Новини от жп транспорта в България
« Отговор #639 -: 25 Януари 2021, 18:32:51 »
 ;D ;D ;D Много, готина дискусия! Съживихме форумът! Ако, тази мутриса влезе в БДЖ, си спомнете този дебат и този графит! Ще стане чудесен модел с него и така ще помните, кога е дошла на проби в България. Представям си как, след 30 години, някой пита, дали случайно има снимки за нея. Относно графитите, те съществуват още преди писмеността и са нейният прототип. Египетските символи са пример за съхранение и предаване на информация чрез рисунки.  Бог да ни пази от хората на които не им допадат графитите, защото те биха изтрили и рисунките в Магурата! Такива хора, горят икони и превръщаха черквите в обори и плевници. Да не забравяме, че иконите и стенописите са първата медия. Християнството се е разпространило, чрез рисунките на образите от библията, това, също са графити! Тук ще добавя, че в нашата Мила рОдина се появи обратният феномен! Преди известно време, "нЕкой Гений - Културтрегер и Естет"  реши, че парчето от Берлинската Стена пред НДК  е прекалено шарено и трябва да се "санира"  :blink: :blink: :blink:  https://www.mediapool.bg/parcheto-ot-berlinskata-stena-do-ndk-zamazano-sas-siva-boya-news242637.html  Нека, всеки един критик на графитите си спомни, кога за пръв път надраска на  ученическият чин "Пешо+Цура=ВНЛ" или с ножката си в караулното издълба във винервайсът "УВО-87"? Колко пъти сте написали, трибуквието "KYP"? (за модераторът! Това е на латиница!) Това, съкратено на английск значи "Keep Yourself Positive!"  Само на уникалният макет на Тано графитите присъстват в автентичен вид! Респект за което! И така, като занем че един кадър , струва колкото хиляда думи ви давам, тази снимка да поразсъждавате върху нея относно графитите! 

Тонка, ти от коя страна на стената отиде ? ;) ;) ;)

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Новини от жп транспорта в България
« Отговор #640 -: 25 Януари 2021, 18:52:30 »
Интересна статия в Railcolornews.com за "екзотичните тестове" на мотрисата на ОВВ в България, написана от Константин Планински. Според автора, тези тестове за съвместимост могат да се свържат, както с обявената обществена поръчка за доставката на нови мотриси за БДЖ ПП, така и с предстоящия край на монопола на БДЖ в пътническите превози. Описано е, че този модел мотриса има вариант за градска железница и вариант за регионални превози. Не е отминат и въпросът за среднощното й изрисуване с графити... :) В статията са публикувани и страхотни снимки и клипове на мотрисата от различни трейнспотъри.
https://railcolornews.com/2021/01/25/bg-exotic-testinations-a-obb-cityjet-desiro-ml-goes-to-bulgaria-video/ 
« Последна редакция: 25 Януари 2021, 18:58:22 от pavlinbg »

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1339
  • Рейтинг: 206
Re: Новини от жп транспорта в България
« Отговор #641 -: 25 Януари 2021, 19:03:46 »
Цитат на: dred77 link=topic=3806.msg120733#msg120733 date=1611386930
  Ако Джопето види сутрин колата си цялата в "изкуство", може и да се зарадва, Аз лично не бих се радвал. :drinks:
Бусът ми до скоро беше, покрит със стотици лепенки и този субкултурен феномен се нарича "sticker bomb" (Свалих ги заради изкърпването му!)
На кратко, предсталява нещо такова:
На пролет съм измислил, какво да му изпръскам! А другата ми кола си е технически шедьовър, който не може да се побере в съзнанието 99.8% от населението на тази държава. Неговият покрив, лично аз, съм си го пръскал шах-матен и съм изключително горд от резултатът! :im_so_happy: :im_so_happy: :im_so_happy:
« Последна редакция: 25 Януари 2021, 19:05:58 от jopeto »

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Новини от жп транспорта в България
« Отговор #642 -: 25 Януари 2021, 21:08:19 »
Цитат на: jopeto link=topic=3806.msg120754#msg120754 date=1611594226
Бусът ми до скоро беше, покрит със стотици лепенки и този субкултурен феномен се нарича "sticker bomb" (Свалих ги заради изкърпването му!)
На кратко, предсталява нещо такова: (Image removed from quote.)
На пролет съм измислил, какво да му изпръскам! А другата ми кола си е технически шедьовър, който не може да се побере в съзнанието 99.8% от населението на тази държава. Неговият покрив, лично аз, съм си го пръскал шах-матен и съм изключително горд от резултатът! :im_so_happy: :im_so_happy: :im_so_happy:

Аз съм си малко автомобилен фен.
Прати някоя друга снимка на машините.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Новини от жп транспорта в България
« Отговор #643 -: 25 Януари 2021, 23:09:13 »
Джопе, нещо си се много възпалил струва ми се!!! :haha: :fool: :lol:

Бог да ни пази от хора, които заради графитити, потъпкват основни положения от демокрацията!

Никой няма право да нарушава конституцията, пък било и с някакви си графити!!!!!!!!
Никой няма право да налага своето виждане над останалите субекти, пък било и с някакви си графити!!!!!!!

"Графитите" в Магурата макар и да са правени преди 11 000 год. (минимум) носят информация за всички.
Графитите по мотрисата, носят информация единствено за автора си (само той си знае какво е насрал)
или за много тесен и таен кръг от хора.
Едните носят историческа и научна информация, докато другите само разходи и неприятни чувства!

Бог да ни пази от хора, които чрез "графитите" си, продължават да превръщат черквите (и не само тях) в обори, но с модерни средства!

Колкото до двата мангала, част от бригадата санираща парка, които се престараха,
та боядисаха парчето от берлинската стена, не бих ги наричал дори културтрегери!
Още по-малко пък "журналистите" които "отразиха" правилно случката...щото се еднакво неграмотни!!! :yes:

Всички примери които даваш не стават за аргумент, по простата причина, че сравняваш ябълки с круши!
Характерното е, че любимите ти...графитаджии, нарушават
Цитат
"неприкосновенността на частната собственост."


Това, че си си боядисал и облепил сам буса е хубаво!!!
Що обаче не го направи върху колата на съседа!!!???
Сигурен съм, щото той би оценил труда ти с един (или няколко) достойни графита върху лицето ти!!!
Съвсем по "демократично" разбира се!!! :good:

И едва ли, някой...а още по-малко ти, ще искаш да си имаш снимките, от медицинското и/или 
полицейско освидетелстване, след повече и от тридесет години!!!


*********

Статията е интересна, при това е писана от човека, който предложи новата ливрея на "кановете".
Не беше ли същият, направил и "графитите" на онзи локомотив от серия БДЖ-46 (електрическият) с лъвовете и глаголицата???

Иначе, и на мен ми е грозноватичка на външен вид въпросната мотриса, която стана още по грозна след българската ръка в украсата и.
Но за толкова пари, тя си е просто функционален "сандък" за масови икономични превози,
а не индивидуално превозно средство, с дизайнер Пинанфарина, или някой от другите "графитаджии" със световна слава и признание!!!

Колкото до темата в заглавието - "новини от транспорта", обсъждането на поредната новина, не е забранено!
Тук не е БТА и може да си коментираме (без побойща обаче  :pleasantry:) , поне докато не се публикува по-нова ...новина тук!
 &bgflag :hi:


Каква  красота се открива на заден фон в тази снимка!!!!!!



« Последна редакция: 25 Януари 2021, 23:18:19 от pach »

LDimitrov

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 123
  • Рейтинг: 279
Re: Новини от жп транспорта в България
« Отговор #644 -: 26 Януари 2021, 09:13:35 »
Браво, Краси!

Много тънко си описал психомотивацията. За момент повярвах, че наистина одобряваш посегателството над чужда собственост.

Относно охраната, мога само да цитирам един умен човек:
„Ние можем да построим система, която да бъде подсигурена срещу злополука или глупост. Но ние не можем да построим система, подсигурена срещу умишлена злонамереност…‟

Благодаря ти за забавлението! И аз спирам да пиша и чета.