Автор Тема: Представяне на Nelly  (Прочетена 14336 пъти)

Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Представяне на Nelly
« -: 26 Април 2012, 20:48:36 »
Здравейте всички !
Аз май тръгнах по обратния път, първо се разписах из форума, после се сетих да потърся тема за представяне.   :lol:
Казвам се Нели, не се занимавам с моделизъм (само това май ми остава ) . Харесвам да правя диорами и се интересувам от всичко , свързано с направата им - дръвчета, камъни, води , треви, техники, материали и каквото още се сетите . Затова и се цопнах във вашия форум, надявам се да ме приемете, няма да ви досаждам много  ;D
« Последна редакция: 27 Април 2012, 10:34:07 от EMPEROR »

hristo_t

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 534
  • Рейтинг: 1
  • H0 - IV DR/DB Бургас
Re:Нели
« Отговор #1 -: 26 Април 2012, 20:51:03 »
Здравей Нели и добре дошла. Разбира се че ще те приемем на драго сърце. Бих разгледал с интерес твоите диограми и "творения"

Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Нели
« Отговор #2 -: 26 Април 2012, 20:57:00 »
Леле, че сте бързациии :) Да не се завърти човек из форума и хоп ! Сърдечно посрещане с хляб и сол.
Благодаря !
Малки диорамки, нямам къде да държа големи, а и нямам повод да направя голяма. Повече експериментирам все още, правя различни модели на дръвчета. Ще кача някоя снимка сега и ще сложа след малко линк тук.

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Нели
« Отговор #3 -: 26 Април 2012, 21:00:44 »
Добре дошла!
Приятно прекарване с хобито!
Във всяка диорама може да се намери ЖП мотив :good:


gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re:Нели
« Отговор #4 -: 26 Април 2012, 21:06:38 »
  :ok:Добре дошла!! :victory:

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Нели
« Отговор #5 -: 26 Април 2012, 21:08:23 »
Добре дошла!  :drinks:  ;)

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:Нели
« Отговор #6 -: 26 Април 2012, 21:28:40 »
Здравей и добре дошла :)

Много готини творения, браво!  :good:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Нели
« Отговор #7 -: 26 Април 2012, 21:34:48 »
Давай смело имаме вече две клубни членки при нас жените са на почит!!!!!!!!!!!!!!!

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re:Нели
« Отговор #8 -: 26 Април 2012, 21:44:16 »
Здравей и добре дошла.

Като гледам творбите започвам да осъзнавам колко ни липсва женската естетика в творенето на модули, диорами  и пейзажи.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Нели
« Отговор #9 -: 26 Април 2012, 21:56:34 »
 :drinks:

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Re:Нели
« Отговор #10 -: 26 Април 2012, 22:50:19 »
Добре дошла! :clapping:

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Нели
« Отговор #11 -: 27 Април 2012, 02:20:36 »
Приветствам те с Добре дошла сред нас  :give_rose:

Нищо не е случайно. Сякаш имахме нужда от лек полъх с аромат на млада бреза.

Много интересни произведения на изкуството си сътворила. С интерес прегледах всичко изписано от теб до момента. Имам зад гърба си няколко опита в направата на дървета от тел и облепяне с вестници, но не ми се получиха добри. Може би не съм се старал достатъчно.

Ще се радвам да докараш вятъра на промянята и да се почне едно щуро залесяване на клубните макети :)

Темата ти за реалните размери на дърветата я намирам за интересна и ще е от полза  :good:

Още един път добре дошла и много приятни моменти от тук на сетне.

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Нели
« Отговор #12 -: 27 Април 2012, 02:35:17 »
мммм я какво си имаме тук госпожица при това зелена те пада си по залечничкото  и непременно си направи темичка за дърветата аз съм абониран от сегa за нея :D

Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Нели
« Отговор #13 -: 27 Април 2012, 02:47:37 »
Благодаря за топлото посрещане.
Ванка, само лека корекция - брезата хич не  е млада, ама карай

С хартия , още някога в училище ни научиха на техниката папие маше и аз още тогава задобрях, но си е сръткава работа. Използвах я само в бонсайчето, за да му удебеля дънера и ствола и да постигна бонсаестия силует ( на млад бонсай  :spiteful: ). Но е лесно , късаш на малки парченца, лепило (разредено), като омекне лепиш ... и така пласт след пласт.
 Аз обичам да експериментирам, бях ги зарязала диорамите и сега около Великден пак ме прихвана, а и дъщеря ми веднага се присламчва и също прави, та хола е потънал в гипс, телове , лепила... Абе гот е :) . Навъртяхме дръвчета и на нито едно не се повтаря изработката, все има нещо различно.  Не мисля, че не си се старал достатъчно. Ако аз се опитам да направя влакче, вероятно няма да го докарам, просто не ме бута отвътре да го направя.

Но ми дай камъни, дръвчета ... с кеф ги правя.  А при вас май точно за тази част не остава енергия. Дано да съм ви повяла малко, че прочетох, изложба на диорами ви чака! :)  А аз като гледам що постове изпонаписах тази вечер само набегом тук, а по мейла.... половин книга сътворих направо   :lol:

Но сега дерта ми е водата... Да открия какво използват. Не може да няма заместител.  От няколко дена суша водно стъкло в една чашка, но не съм доволна - много се свива. А тази вечер прочетох тук, че някой от вас го е ползвал за дъно. Интересно ми е какви са му наблюденията .
Водопадната вода, вече зная с какво да я заместя, даже тази вечер ми се получи експеримента с един много ефирен, едва забележим синкав цвят. Голям кеф !




Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Нели
« Отговор #14 -: 27 Април 2012, 02:58:45 »
Цитат на: piko1 link=topic=3812.msg77428#msg77428 date=1335483317
мммм я какво си имаме тук госпожица при това зелена те пада си по залечничкото  и непременно си направи темичка за дърветата аз съм абониран от сегa за нея :D

Хаххах, въобще не точи зъбки. Аз си имам госпожица в къщи, а вие се снабдихте с майка й  :dance1:

Зелената темичка.... ми някой от вас беше написал, че не все не ви пасват дърветата на мащабите и имало нужда някой да напише реалните размери, ама не се беше намерил такъв и аз реших да го направя, да съм ви полезна с нещо. А то не са само размери при дърветата, като гледам с какви точности работите другите неща, та затова я разширих , за да добиете представа като искате иглолистна горичка, какво трябва да представлява, ако е широколистна - също, смесена ... каква е визията на съответния вид дърво, щото то не е само размер.

В интерес на истината , се чудя защо ви затруднява мащаба на дърветата , къде е проблема ? Че 2 дървета от един и същи вид и на една възраст, могат да имат големи разлики . Затова ви написах , че при лоши условия, борът расте като храст .  Представяш ли си го това - хем е бор, хем е храст!

В този сайт http://www.sylviasdd.com някои от дърветата са ги направили добре, ама други - не мога да ги позная ! А като им гледам цените , предполагам , че са пластмасови .... та чак ми идва да отворя работилница и да сменям професията  :lol:
« Последна редакция: 27 Април 2012, 03:03:37 от Nelly »