Автор Тема: Представяне на Nelly  (Прочетена 14340 пъти)

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re:Нели
« Отговор #15 -: 27 Април 2012, 06:40:10 »
Добре дошла! Аз също съм впечатлен от дърветата ти. И веднага си мисля за твои дървета по клубните модули :yes:

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 531
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re:Нели
« Отговор #16 -: 27 Април 2012, 08:42:06 »
Добре дошла!!! :hi: :give_rose: :yes:

Присъствието Ти прави форума ни по-пъстър и свеж!!!

Продължавай да бягаш подир мечтите си...

Да достигнеш много слънца и светове :clapping: :dance1: :lol:

Да Те изправят след всякакви падания...

Напомняш ми на момичетата от Англия, които с египетски труд направиха няколко стотин слънчогледа в
1:43,5 - всяко листенце поотделно...

Най- красивия макет в 0, също е майсторен от момиче, повече от 20 години- всичките къщи, вътрешно обзавеждане, растителност и целия ландшафт - всички спецове признават, че технически може да бъде направено от мъже, но погледа и усещането въобще не може да бъде достигнато от тази техничарска част на човечеството... :spiteful:

Опитвала ли си за водата с бои за стъкло, а за храстите с исландски мъх?!?

Винаги под пара!!!

Борис

Loco-motion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Нели
« Отговор #17 -: 27 Април 2012, 09:14:55 »
Добре дошла, Нели!
Цитат
Зелената темичка.... ми някой от вас беше написал, че не все не ви пасват дърветата на мащабите и имало нужда някой да напише реалните размери, ама не се беше намерил такъв и аз реших да го направя, да съм ви полезна с нещо.
Дето вика Димитър Рачков "Иджялну!"  ;D

Аз моята приятелка така и не мога да я накарам да ми удари едно рамо с озеленяването на бъдещия ми макет, хем е цветар-любител. Заринала се е с цветя, но ми постави като абсолютно условие на макета да няма релси, гари и влакове, че само загрозявали! :angry:

Ама като видя тиквите от трасето на срещата във Велико Търново миналата година и клипчетата от Миниатур Вундерланд друга песен запя. Надявам се времето прекарано от теб в този форум да ти е много приято!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Нели
« Отговор #18 -: 27 Април 2012, 09:23:28 »
Добре дошла и от мен. И аз ти писах в друга тема, преди да се представиш.
Някои се затрудняват с дърветата, други с моделите и ...т.н. В крайна сметка никой
не се е родил научен. Много приятно занимание си имате с дъщерята - и ви се получава явно!!!!
Приятни мигове с "озеленителната дейност" по диорамите!
Смяташ ли други теми в диорамите да ползваш?
 ;D ;D ;D

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Нели
« Отговор #19 -: 27 Април 2012, 09:47:37 »
Добре дошла , Нели  :give_rose:

Респект за работата ти - страхотни неща си направила !!

Сигурно познаваш братята Тодорови - ателие Елида
http://dioramatt.com/2.Galeria/Sector%2001/01.html


А аз си набавям предимно от
http://www.sylviasdd.com/
« Последна редакция: 27 Април 2012, 10:09:59 от Adrian »

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Nelly
« Отговор #20 -: 27 Април 2012, 11:05:23 »
аз не се съмнявам за бора все пак съм цветарка озеленител  :spiteful:
а за воата пробвай не с водно стъкло а нитроцелулозен лак   :yes:
после ако желаеш ще измъкна една електрона книжка от долапите която ще ти е от полза

ааа за майката всички са госпожици   ;D

Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Nelly
« Отговор #21 -: 27 Април 2012, 17:28:46 »
Здравейте всички!
Извинявам се много за създаденото неудобство към админи и модове. Бая разместване и труд по темите е паднал :)
Надявам се, че имате чувство за хумор, защото аз обичам майтапите и мисля, че нещата се случват по-добре в среда на шеги.  Та от сега заявявам - като ми четете постовете, не се връзвайте и не се сърдете.

Пиша ви общ отговор:
piko1 , ти наистина ли си озеленител ?! Иеее, сродна душа си. Цветарството ми е хоби, а леля ми беше специалист. А снощи, за да напиша за реалните дървета, просто извадих една тухла четворка - "Декоративна дендрология" и от там написах данните. Но не си мисли, че щом си сродна душа, ще се оставя да припикаваш блока за девойката у дома  :lol:
За нитроцелулозния лак - като ровех преди 2 години, разбрах, че е с доста отровни изпарения, миризлив и затова го отхвърлих като вариант. Водите на големите фирми определено не са това. Ама ще разберем какво ползват, или поне близко до него.
давай книжката, супер ще е !

Adrian , много благодаря за линка - уникални неща , не бях попадала на тях. Но все пак братята Тодорови се занимават професионално от години. Прегледах набързо работите им. Имам мнение за някои неща, но ще оставя за друг път. Те в София ли са ?
Точно за тези http://www.sylviasdd.com/ дръвчета казах, че някои са докарали, но други не мога да ги позная. Не ти ли излизат много скъпо?

pach ,
Цитат
Смяташ ли други теми в диорамите да ползваш?
Имаш предвид освен ландшафт ли ? Не съм мислила, но не ми се правят сгради. Не че не бих се справила, но ..... всъщност току що ми дойде идея как да направя къщичка, относително лесно, без да навлизам в подробностите на модел на реално съществуваща сграда. Просто къщичка, която да се връзва с макетите за подобряване на ландшафтния дизайн. Ще пробвам с една, като я спретна, ако стане добре, ще кача снимки.
Ей, не ми влизайте така подкожно с леки невинни въпросчета ! Влакчета НЯМЯ да правя :)

Loco-motion , приятелката просто още не е доузряла за идеята. Аз точно от там тръгнах - сцена за влак.

Boris 2-12-4 , май наистина се получи ефекта на разбутан кошер. Се масово подхванахте да мислите за сцени. :)
Не съм чувала за тези момичета, но се сещам как в годините на голямото нямане, направих за абитуриентската вечер на брат ми, за дамата му, от плата на неговата риза, едни много фини и дискретни, на корда, цветчета за украса на косата й. Стана перфектно. Сега мъдря разни подобни варианти за моята девойка - абитуриентка е .
Исландски мъх - все се каня да си купя от него пакетче, две. Добър е за имитация. Преди 2 години си купих няколко пакетчета треви на "Кирил и Методий", та от тях слагам, но май нямаше в момента от мъха, а не съм ходила повече.
Бои за стъкло - не съм ги виждала, само съм чувала че съществуват такива. Дай линк да ги поразгледам. А ако имаш и снимка с такива, качи да ги видим.

mgirginov ,
Цитат
И веднага си мисля за твои дървета по клубните модули
Ми колко му е ! :)
Интересно, всички все за дръвчетата говорите, а никой не обели дума за камъните. Пък аз съм много горда с тях.
« Последна редакция: 27 Април 2012, 17:45:57 от Nelly »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Представяне на Nelly
« Отговор #22 -: 27 Април 2012, 18:09:02 »
Цитат
Adrian , много благодаря за линка - уникални неща , не бях попадала на тях. Но все пак братята Тодорови се занимават професионално от години. Прегледах набързо работите им. Имам мнение за някои неща, но ще оставя за друг път. Те в София ли са ?
Точно за тези http://www.sylviasdd.com/ дръвчета казах, че някои са докарали, но други не мога да ги позная. Не ти ли излизат много скъпо?

-от Разград са , малкият брат krasimirt е регнат тук , но рядко идва ;
-да ,скъпи са , но уникални !!

Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Nelly
« Отговор #23 -: 27 Април 2012, 18:55:15 »
А защо не купуваш от разградските ? На снимки в далечен план изглеждат добре.

Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Nelly
« Отговор #24 -: 28 Април 2012, 03:48:15 »
Известно време ще отсъствам и няма да имам възможност да влизам и да пиша. Не мога да кажа колко дълго. Извинявам се на всички.
Имам идеи и за водопадите, ако имате време и желание да ме изчакате, да споделя.

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re:Представяне на Nelly
« Отговор #25 -: 28 Април 2012, 09:18:31 »
Здравей и от мен. Добре дошла в нашия форум.  :hi:
Харесаха ми дръвчетата, които си направила.
Признавам, че трябва да имаш усет и майсторлък за такива неща...
Ще следя темите и снимките, които поместваш - може да ми послужат като идеи.

За моя макет аз предпочетох да си взема готови, т.е. направени от някой друг.
Човека, които ги прави е от Варна. Можеш да разгледаш сайта му: http://www.compassmodels.com/
Приятен ден!  :)

 

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Представяне на Nelly
« Отговор #26 -: 28 Април 2012, 09:36:47 »
Здравей и добре дошла в "царството на здрача", нашето хоби - краста! Успех! :give_rose:

Veronika

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Nelly
« Отговор #27 -: 30 Април 2012, 16:11:04 »
Здравей и добре дошла и от мен...със сигурност ще има какво да научим от теб :) :good:

Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Представяне на Nelly
« Отговор #28 -: 19 Ноември 2016, 18:10:52 »
Здравейте отново!
Радвам се, че си възстанових акаунта. Благодаря на администраторите за тази възможност.