Автор Тема: Локомотивите по света  (Прочетена 42299 пъти)

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Локомотивите по света
« Отговор #15 -: 15 Май 2012, 10:18:27 »
Аз пък казвам, че мащаба е 1/160. Поредицата е на Amercom, а не на Atlas.

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re:Локомотивите по света
« Отговор #16 -: 15 Май 2012, 19:00:30 »
1-ви брой вече е по будките
Определено съм разочарован, колоосите на локомотива не се въртят, а тези на тендера се въртят много трудно,изкушавам се да се опитам да го задвижа, но ще е голяма мъка с колелата на локомотива и щангите...
Надявам се дизелите и електричките да са по читави особено американския дизел...той ако става за търкаляне ще си взема няколко добавка към моя, за dummy

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Локомотивите по света
« Отговор #17 -: 15 Май 2012, 19:34:19 »
Днес, случайно ходейки към даскало в 6 часа сутринта забелязах нещо да синее в будката. Заприлича ми на Малард, затова се приближих. Купих си списанието веднага, но само защото е 3лв, тъй като нататък сигурно ще е около 9лв. Моделчето не е лошо никак.
-- хора, какво искате за 3лв ---   :search:


Мащабът със сигурност е N, дори и куплунгът е такъв  :haha: релсите са със същите размери  :)



Гледам че идват интересни модели занапред, ще реша какво още да си купя, тъй като както всички знаят - това са само малко по-детайлни играчки. :yes:


Като гледам най-много да си купя ТЕЕ и нищо повече ....  :scratch_ones_head:

В списанието има интересна информация за модела, който получаваме  :)



Вече виждам 2 грешки в модела, като например - КОЛЕЛАТА ТРЯБВА ДА СА ЧЕРВЕНИ А НЕ ЧЕРНИ  :lol:

 Но въпреки всичко това е нещо, което може да ме разведрява когато съм на бюрото. Моля, хората което са си закупили списанието да кажат мнението си върху моделите  :good:
« Последна редакция: 15 Май 2012, 19:52:47 от JesusBlack14 »

misan

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 443
  • Рейтинг: 117
Re:Локомотивите по света
« Отговор #18 -: 15 Май 2012, 22:21:19 »
           Мога да кажа само,че колекцията от подобни модели на Ванката  ми направи голямо удоволствие да я видя. Много  благодаря за снимките.

 И  мнението,че  с тези моделчета много хора могат да се запалят към железниците,също много ми хареса  и е абсолютно вярно. За 3,че и за 10 лв,моделчетата са си много хубави и найстина създават настроение и много хора ще си ги  купят. По отношение  на ниската цена,може да се направи аналог и с атракционните пътувания.

Може да е много по интересно да се пътува до Копривщица или до Пловдив,отколкото до Банкя,но цената ще е много висока и много от хората няма да могат да си го позволят. Докато до Банкя ще е максимално евтино.

Когато науча по подробно за разсписанието на влаковете,веднага ще  напиша . Но досега си се знае,че се започва от 24 май и ще продължи до 3 юни.

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Локомотивите по света
« Отговор #19 -: 15 Май 2012, 23:01:53 »
Моделите са готини, а и аз имам няколко като на Ванката. Това си е зарибявка  :good:

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Локомотивите по света
« Отговор #20 -: 16 Май 2012, 12:52:18 »
Готино.И аз си взех 1-я брой за 2лв.Направиха ми отстъпка ;) от цял лев

Loco-motion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Локомотивите по света
« Отговор #21 -: 16 Май 2012, 14:06:51 »
С познавателна цел за начинаещи като мен долу-горе става, но адски много ме подразни табелката MALLARO. И какво, по дяволите, трябва да значи надписът BRTTINRALWAYS на тендера.
« Последна редакция: 16 Май 2012, 14:14:35 от Loco-motion »

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Локомотивите по света
« Отговор #22 -: 16 Май 2012, 15:53:51 »
Цитат
познавателна цел за начинаещи като мен долу-горе става, но адски много ме подразни табелката MALLARO. И какво, по дяволите, трябва да значи надписът BRTTINRALWAYS на тендера.

Нека и аз да кажа и покажа  нещо по въпроса  :agree:

1- Съвсем ясно пише MALLARD  :pleasantry:

2- То може да пише Малард, но най-смешното е че това всъщност не е точния Малард... Освен Малард има още няколко модела. Първото нещо което се набива на очи е тъмно синия цвят. Локомотивът трябва да е светло син  :)
Второ, номера на Малард е 4468..... Трето - Малард има капаци на колелата а този няма.



Ето накъде отивам - взели са друг прототип - SIR NIGEL GRESLEY.!!!!!!!!!!!!!!!!!!! --- И са сложили табелка MALLARD!!!!!!





ЗАГЛЕДАЙТЕ СЕ В СНИМКИТЕ И ВИЖТЕ, ЧЕ ВТОРИЯ ЛОКОМОТИВ Е ТОЗИ, КОЙТО Е ПРЕДСТАВЕН ЗА МАЛАРД СПОРЕД СПИСАНИЕТО
НА SIR NIGEL GRESLEY КОЛЕЛАТА СА ЧЕРНИ,  НЯМА КАПАЦИ И НА ТЕНДЕРА ПИШЕ BRITAIN RAILWAYS. А и освен това са сложили номер 60022 а не 60007. Казано направо - чифтосали са 2 реални модела и един измислен номер  :yes:

А най-смешното е че има и трети вариант - има тъмнозелен Малард със номер 60022. Много съм объркан  ;D


Но въпреки всичко се радвам на моделчето - отдалече забравям тези грешки  :)
« Последна редакция: 16 Май 2012, 17:17:22 от JesusBlack14 »

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re:Локомотивите по света
« Отговор #23 -: 16 Май 2012, 16:12:44 »
Моделчето ми седи в офиса вече и що колеги минаха и всички се хващат за него, а после и за списанието. Определено ми харесва, независимо от корените му, а и не придирям към изработката. Внася ми настроение... то и без това целия офис е накичен с календари с влаци и това е напълно достатъчно за тези пари.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Локомотивите по света
« Отговор #24 -: 16 Май 2012, 16:24:28 »
не ме учудва 'чифтосването' - така не плащат copyrights  :good:

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Локомотивите по света
« Отговор #25 -: 16 Май 2012, 16:43:02 »
Напълно съм съгласен, но думите написани в списанието просто отпадат, а именно-


КЪМ ВСЕКИ БРОЙ ОТ СПИСАНИЕТО ЩЕ НАМЕРИТЕ МОДЕЛ НА ЛОКОМОТИВ С КОЛЕКЦИОНЕРСКО КАЧЕСТВО. БЛАГОДАРЕНИЕ НА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ПРЕЦИЗНАТА ИЗРАБОТКА И ВНИМАНИЕ КЪМ ДЕТАЙЛИТЕ МОДЕЛИТЕ СА ТОЧНИ КОПИЯ НА ОРИГИНАЛИТЕ. В КОЛЕКЦИЯТА ЩЕ ПРЕДСТАВИМ НАЙ-ЗНАЧИТЕЛНИТЕ ЛОКОМОТИВИ В ИСТОРИЯТА НА ЖЕЛЕЗНИЦИТЕ ОТ СЪЗДАВАНЕТО ИМ ДО ДНЕС.


Ах не, недей!!  :haha: :haha: :haha:
« Последна редакция: 16 Май 2012, 16:45:28 от JesusBlack14 »

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:Локомотивите по света
« Отговор #26 -: 16 Май 2012, 17:14:47 »
Признавам си, че съм лаик и не съм чел списанието, но ще ме осветли ли някой в какво точно се състои значимостта на този MALLARD за световната ЖП история?

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Локомотивите по света
« Отговор #27 -: 16 Май 2012, 17:22:34 »
Официално се води се за най-бърз парен локомотив с рекорд от 202.7 kм/h  :)

Малард и Летящия шотландец са изработени от един и същи човек. И двата локомотива държат световни рекорди  :)




Можеш да видиш във  Уикипедиа за подборности  :hi:

-------------------------------------------------------------------------------------------

Да заявя нещо относно казаното от мен по-горе. Това е моето предположение. Не намерих син Маладр със код 60022. Има минимална вероятност да греша, и ако е така - искрено се извинявам  :)
« Последна редакция: 16 Май 2012, 17:29:03 от JesusBlack14 »

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Локомотивите по света
« Отговор #28 -: 16 Май 2012, 17:30:41 »


                        Стъклена плака 8 x 10 cm от 1930 г.

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Локомотивите по света
« Отговор #29 -: 16 Май 2012, 21:17:25 »
Аз също си купих моделчето много му се изкефих, като го видях... ще преценя дали да си купувам следващите броеве, ако все са си на 3 лева ще взимам, но ако ги качат на около 10 лева, в което почти не се съмнявам, спирам.
Цитат
Съвсем ясно пише MALLARD
На мен пък пише MALLARО...  :haha:
П.П. Мащаба е 1:160.
« Последна редакция: 16 Май 2012, 21:21:07 от Rizar »