Автор Тема: Раздел "Продава / Купува" се закрива.  (Прочетена 75873 пъти)

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #45 -: 30 Май 2012, 19:20:26 »
Цитат на: mitko0888 link=topic=3860.msg78680#msg78680 date=1338392865
Доброто май ще е че ще имаме 30-40 страници с по 10 продукта, а не една страница с актуални продавачи.

Само Адриан е напълнил 6 страници с обяви. Направете сметка какво ровене е да прегледаш всичко и да отсееш семето от плявата. Ако някой се интересува от дадени артикули от няколко търговци ще трябва да е факир да помни кое на коя страница е и да ги обхожда за да види дали няма промени в цената или коментари.
Това ако не е явен опит да се закрие раздела, то нямам никакво смисленно обяснение за случващото се. Системата е тромава и неудобна, отблъскваща желаещите да купуват и продават.  :yes:

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4774
  • Рейтинг: 625
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #46 -: 30 Май 2012, 19:22:36 »
Цитат на: nilfe link=topic=3860.msg78683#msg78683 date=1338394826
Цитат на: mitko0888 link=topic=3860.msg78680#msg78680 date=1338392865
Доброто май ще е че ще имаме 30-40 страници с по 10 продукта, а не една страница с актуални продавачи.

Само Адриан е напълнил 6 страници с обяви. Направете сметка какво ровене е да прегледаш всичко и да отсееш семето от плявата. Ако някой се интересува от дадени артикули от няколко търговци ще трябва да е факир да помни кое на коя страница е и да ги обхожда за да види дали няма промени в цената или коментари.
Това ако не е явен опит да се закрие раздела, то нямам никакво смисленно обяснение за случващото се. Системата е тромава и неудобна, отблъскваща желаещите да купуват и продават.  :yes:
1+ :good: :good: :good:

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #47 -: 30 Май 2012, 19:41:24 »
Системата е наложена по недемократичен начин, без АНКЕТА................ :clapping:

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #48 -: 30 Май 2012, 19:43:36 »
Цитат на: Adrian link=topic=3860.msg78677#msg78677 date=1338390406
.....



- като се кликне на тема и се отвори табличката , под  "инфо за продавача " да има линк "връзка с продавача" която да дава мейл и телефон ; за Павката го виждам , но при мен го няма ;



При мен е обратното - твоя линк го виждам при мен няма, но може би така е логично - аз няма да си пиша сам на себе си

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #49 -: 30 Май 2012, 19:58:59 »
Цитат на: nilfe link=topic=3860.msg78683#msg78683 date=1338394826


Само Адриан е напълнил 6 страници с обяви. Направете сметка какво ровене е да прегледаш всичко и да отсееш семето от плявата. Ако някой се интересува от дадени артикули от няколко търговци ще трябва да е факир да помни кое на коя страница е и да ги обхожда за да види дали няма промени в цената или коментари.
Това ако не е явен опит да се закрие раздела, то нямам никакво смисленно обяснение за случващото се. Системата е тромава и неудобна, отблъскваща желаещите да купуват и продават.  :yes:

За това е хубаво като пишете обявата да давате точни и максимална информация. С функцията търсене ще намериш това, което ти трябва. Не виждам до сега как търсенето беше по-лесно като всеки имаше една обява и обикновено с името - "Продава се в НО". Пак влизаш и ровиш.
Нека поработим малко с този начин и тогава да преценим кое по-доброто. Специално този раздел е търпял най-много промени, защото са го налагали условията.
Аз също съм консервативен и към новите неща съм скептичен, но не виждам сега при една анкета как можете да кажете това добро или лошо без да сме го пробвали в реални условия. Аз лично не мога.

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #50 -: 31 Май 2012, 07:29:25 »
 :drinks:Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи." :hi:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #51 -: 31 Май 2012, 09:36:32 »
Ама колко бързо се научихте да пускате обявите с продължителност по-малка от 30 дни, за да са най-отпред! Следваща стъпка - краен срок - 1 ден, за да си най-отгоре. Утре - упражнението отначало. След това ще се гоните и по часовете на деня. Въобще - нямам думи.

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1342
  • Рейтинг: 208
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #52 -: 31 Май 2012, 09:39:59 »
Ми, мога да ви изтъкна, вече един недостатък. :pleasantry: Наддаването за продукти в стил "ebay" в този форум е безсмислено! -Защо? - Защото:  
 1.Всеки иска конкретна цена и по-малка сума не го интересува, за това никога няма да видие продукт, който да започва от 1 лв.
 2.Купувачите са смешен брой и такова явление, като "търг" ще е прецедент.
 3.Старата форма на пазара се явява една база данни. Появяват се и нови потребители, за които може да е интересно нещо, което за вас не е. Нуждите и интересите на хората се менят, в пазара можеше да се открие  и нещо полезно, части, аксесоари и т.н. От това са ощитени, малките мащаби, защото броя на хората в тях не надвишава 30 души.  

И накрая, подкрепям напълно Жори! Трябваше да направите  АНКЕТА! Това беше, крайно недемократичен акт и незачитане на мнението на хората!  :diablo:  
  
« Последна редакция: 31 Май 2012, 09:42:11 от jopeto »

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #53 -: 31 Май 2012, 09:58:34 »
Цитат на: mitko0888 link=topic=3860.msg78702#msg78702 date=1338446192
Ама колко бързо се научихте да пускате обявите с продължителност по-малка от 30 дни, за да са най-отпред! Следваща стъпка - краен срок - 1 ден, за да си най-отгоре. Утре - упражнението отначало. След това ще се гоните и по часовете на деня. Въобще - нямам думи.

Приятелю, за това говорех. Каквото почукало, такова се обадило. Когато буташ една работеща система и започнеш да си правиш експерименти, то резултатите са такива. И да не си тарикат ставаш такъв покрай другите.  ;D

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #54 -: 31 Май 2012, 10:02:51 »
мда , пробвах го - наистина става верижна реакция - > моля админите да помислят как всеки да има равен шанс

предлагам да се фиксира на 14 или 7  дена минимум срока за обява ; изтичащите обяви да са най първи  , както си е бея
« Последна редакция: 31 Май 2012, 14:31:13 от Adrian »

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #55 -: 31 Май 2012, 10:20:59 »
Леко, леко ще стигнем до олекотяване на схемата и накрая до предишния вид на раздела........... :yahoo:

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #56 -: 31 Май 2012, 10:45:22 »
И админите, ако може да се направи така, че на една страница да се показват поне по 20 обяви, или да има падащ бар в който всеки да може да си избере до колко обяви да му се отварят на страница. Примерно: 20, 30, 40, 50, All. Както е в другите форуми и и-бей. :good:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #57 -: 31 Май 2012, 11:07:19 »
Имам предложение, към всички недоволни форумни търговци на влакчета. Предлагам следната услуга: Отваряне на собствен интеренет магазин срещу сумата от 399 лв. В цената е включена регистрация на собствен домейн и предплатен хостинг за срок от една година. Срок на изпълнение един календарен месец след подписване на предварително договорена техническа спецификация. Издавам фактури.

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #58 -: 31 Май 2012, 11:45:14 »
Зазо :) цената е направо дъмпинг на online пазара ... Ще те съдиме, за нелоялна конкуренция от Българската асоциация за WebDesign ...

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #59 -: 31 Май 2012, 11:45:29 »
И аз пуснах своите обяви и вече мога да кажа...много е неудобно,пускам по отделно неща които желая да продам заедно и в коя от всички обяви (или във всичките) да кажа,че ако някой купи и 3-те вагона ще му направя отстъпка.Евентуалния купувач после ще трябва да сглобява пъзел от обяви за да намери точно моите 3 вагона.....  :lol: не че е толкова трудно и не възможно но не виждам къде е подобрението.
Все още не разбирам и кое точно наложи тази промяна,къде беше,проблема в досегашния раздел,според мен а и според много други в форума той работеше повече от добре.


Ако толкова не ви се занимава с този раздел дайте го на мен,аз ще се занимавам!