Автор Тема: Раздел "Продава / Купува" се закрива.  (Прочетена 75907 пъти)

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #60 -: 31 Май 2012, 11:50:40 »
Пусни ги в една обява и отдолу дай информаци за възможни отстъпки. Ако пък някой купи само единият вагон можеш да коригираш обявата по всяко време.
Аз така бих направил

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #61 -: 31 Май 2012, 11:54:23 »
Или ако си хареса 2-3 артикула от теб, ще ти драсне не както преди в темата, а на лично. Тия лични ептен ги забравихте.

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #62 -: 31 Май 2012, 12:02:26 »
Цитат на: EMPEROR link=topic=3860.msg78718#msg78718 date=1338454463
Тия лични ептен ги забравихте.
Доста хора минаха само на лични и несъм съгласен с теб  :)  :hi:

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #63 -: 31 Май 2012, 12:25:13 »
Както казах и в последния си пост-не е невъзможно и не е много трудно но е по-трудно от преди ето защо моето е мнение е,че това е по-скоро стъпка назад от колкото подобрение.
Що се отнася до ЛС откакто членувам тук в този форум само един,единствен път съм писал в темата и то по грешка защото мислех че пиша лично  :lol: как съм се заблудил така не ме питайте защото не знам,явно съм бил нещо разсеян  :lol:

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #64 -: 31 Май 2012, 13:07:22 »
Цитат на: zazo link=topic=3860.msg78713#msg78713 date=1338451639
Имам предложение, към всички недоволни форумни търговци на влакчета. Предлагам следната услуга: Отваряне на собствен интеренет магазин срещу сумата от 399 лв. В цената е включена регистрация на собствен домейн и предплатен хостинг за срок от една година. Срок на изпълнение един календарен месец след подписване на предварително договорена техническа спецификация. Издавам фактури.

Кольо, не скачай с този номер. Ти хубаво ще вземеш парите, ама ще е същата боза като в момента (създадена с комерсиална цел). Като гледам в момента си "доволен форумен продавач на влакчета", защото не продаваш нищо, но като погледнем назад във времето доста неща си попродал и ти в този нежелан и размирен форум и най-вече в раздела Купува/Продава. Не бързай да се дистанцираш толкова от нас, утре и на теб може да се наложи да разпродаваш "влакчета", дали обаче ще си отвориш собствен интернет магазин?  :yes:

Ако този раздел беше даден на някой, който има истинско желание да го администрира нямаше изобщо да водим този спор.  :)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #65 -: 31 Май 2012, 13:09:26 »
Не е точно така...Ще е боза, ако си поръчаш такава щото ясно е казано:
Цитат на: zazo link=topic=3860.msg78713#msg78713 date=1338451639
Имам предложение, към всички недоволни форумни търговци на влакчета. Предлагам следната услуга: Отваряне на собствен интеренет магазин срещу сумата от 399 лв. В цената е включена регистрация на собствен домейн и предплатен хостинг за срок от една година. Срок на изпълнение един календарен месец след подписване на предварително договорена техническа спецификация. Издавам фактури.

Впрочем не разбрах - старите теми от стария раздел ще бъдат изтрити ли?
Или ще минат в архив?

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #66 -: 31 Май 2012, 13:51:03 »
Цитат на: ivo link=topic=3860.msg78715#msg78715 date=1338453914
Зазо :) цената е направо дъмпинг на online пазара ... Ще те съдиме, за нелоялна конкуренция от Българската асоциация за WebDesign ...

Иво споко... като гледам едва ли някой ще се навие да плаща. Всеки иска да му е хубаво,някой друг да го прави за да не се губи лично време, да му е без пари и най- важното да не се прецака самия той..., за което eBay ще свърши по- добра работа, щото май изпълнява всички услвия.

Малко са хората готови да работят за кауза...

Като гледам какви дебати се почнаха се чудя как администрацията вече не се оглежда да не я жигосат зад някое кьоше.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #67 -: 31 Май 2012, 13:53:12 »
Може да излезе дългичко, но за да няма недоразумения:

Промяната е продиктувана от мнението на хората във форума, които се получават редовно. Мога да ви гарантирам, че има сериозен брой хора, които призовават за тоталното закриване на покупко/продажбите през форума. Разбира се аз не смятам, че това е разумно защото има и немалко хора, които са на противоположното мнение. Въпреки това, в опит да намерим баланс трансформирането на раздела е необратимо. За това има различни технически възможности. Това което ползваме в момента е готово и безплатно допълнение към форума (plugin). Има и други подобни, може би по-добри и с повече възможности, но са платени. Ако трябва да се напише от нулата, за да отговаря точно на нашите нужди, са седмици ако не и месеци програмистка работа (мисля не е нужно да пресмятаме цената). Настоящето с малко пипване тук и там и превод на български е нагодено за нашия конкретен случай, което не значи, че ако имаме възможност няма да го подобрим и доразвием във времето. Между другото целия форум е изграден по този начин. Готов съм на всеки който е грамотен и има желание да сътвори нещо по-добро да предоставя възможност да се изяви.


Цитат на: nilfe link=topic=3860.msg78721#msg78721 date=1338458842

Като гледам в момента си "доволен форумен продупавач на влакчета", защото не продаваш нищо, но като погледнем назад във времето доста неща си попродал и ти в този нежелан и размирен форум и най-вече в раздела Кува/Продава.

Нил, не стана ли ясно, че на много хора този раздел дотегна зловещо с безкрайните препирни покрай него. Да и аз съм продал доста неща, но никога не съм си бъмпвал обявите всеки ден или всяка седмица според различните правила във времето, защото не виждам никакво значение дали обявата ми е 1-ва или 10-та. Но някои другари ползват бутането на обявите като маркетингов способ, да са непрекъснато пред очите на хората, че нито има добавени нови неща, или пък са намалени цените, няма значение.

Цитат на: nilfe link=topic=3860.msg78721#msg78721 date=1338458842
Не бързай да се дистанцираш толкова от нас, утре и на теб може да се наложи да разпродаваш "влакчета", дали обаче ще си отвориш собствен интернет магазин?  :yes:

Ако този раздел беше даден на някой, който има истинско желание да го администрира нямаше изобщо да водим този спор.  :)

Изобщо не искам да се дистанцирам, най-вероятно съвсем скоро отново ще опра до продаване на нещо. Честно казано на новото място ще ми бъде много по-приятно да си пусна обявата, защото смятам че дава много по-добра възможност за адекватно представяне на продаваното.

Ако продавах толкова много неща, като Адри и Жори, едва ли бих си отворил интернет магазин, но много сериозно бих се замислил да си направя една сравнително проста интеренет страничка, на която да представя по най-добрия начин това което предлагам, със съответните цени и т.н. След което да пусна линк към нея във форума.

Цитат на: nilfe link=topic=3860.msg78721#msg78721 date=1338458842
Кольо, не скачай с този номер. Ти хубаво ще вземеш парите, ама ще е същата боза като в момента (създадена с комерсиална цел).

Не бой се. Да ти пусна интернет магазин, сравнено с това което правя по-принцип е като да накараш съдов хирург, да оперира апендикси. Въпреки това ако ти взема парите, може да си сигурен, че ще направя всичко възможно да останеш доволен  ;)
« Последна редакция: 31 Май 2012, 13:55:08 от zazo »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #68 -: 31 Май 2012, 14:06:51 »


Призовавам Жори и Нил да проявят търпимост към промените . Аз лично спирам с бележките . Нека всички да успокоим топката . За безплатно - толкова .
Благодаря на админите ,че все пак направиха нещо по въпроса .

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #69 -: 31 Май 2012, 14:34:15 »
Давайте предложения. Което може и е удачно ще го направим, но не оставайте с впечатлението, че щом е написано трябва да стане. Както каза Зазо това е безплатен софтуер и все пак е ограничен откъм възможности.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #70 -: 31 Май 2012, 14:44:06 »
Аз предлагам да се заключи темата и да се види работи ли оказиона или не! Доволни никога няма да има. То и на мен не ми харесва да не се пуши ама проблема си е мой!

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #71 -: 31 Май 2012, 14:52:45 »
Най-разумного нещо, дето прочетох до момента  :drinks:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #72 -: 31 Май 2012, 14:54:44 »
Цитат на: pavel75 link=topic=3860.msg78728#msg78728 date=1338464055
Давайте предложения. Което може и е удачно ще го направим, но не оставайте с впечатлението, че щом е написано трябва да стане. Както каза Зазо това е безплатен софтуер и все пак е ограничен откъм възможности.

Предложения:

1. Разделът се връща в стария му вид.

2. Всеки може да си създава по една тема (както сега), но другите не могат да пишат отговори (НОВО).

3. Във всяка тема да има само съобщението с продуктите и последното бъмпмане на темата. Всички други съобщения се изтриват (НОВО) - или от автора на темата, или от администрацията. Във тория случай 7-дневния срок може и да се увеличи, или разчистването да се прави веднъж в месеца.

4. В Правилата се дава пожелателно съдържание на обяната - 5 - 6 типа "състояние" на модела - нов, стар, счупен и т.н., захранване - AC/DC, продуктов номер на производителя и т.н.

5. Обяви извън правилата е добре да се изтриват веднага и да се уведомява автора (първи път - любезно, след това - не) със стандарно съобщение - примерна обява и т.н. и подканване да си оправи обявата


Само т.2 и евентуално т.3 изискват някаква промяна в софтуера, по мои разбирания - минимални! Точка 1 се прави еднократно и бързо от администрацията. За точка 4 има събрани доста идеи в другата тема, може да се изпуйчи още малко и да се добави в правилата. Точка 5 се правеше и сега - не мисля че работата е повече от разчистването на другите ни глупости във форума. Новодошлите се появяват доста рядко в обявите. За останалите - просто трябва да се спазват правилата (със съответстващите им санкции).  
« Последна редакция: 31 Май 2012, 14:57:16 от mitko0888 »

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #73 -: 31 Май 2012, 14:58:50 »
Пробвах "новинката". Ако софтуерът дава възможност то:
- търсенето да може да става и по име на потребителя, пуснал обявата. Ако това е възможно, ще трябва да се направи списък или регистрация, не знам точно, на всички които пускат обяви. Така ще излизат по-малко неща в прозореца.
- при възможност да се увеличи броя на обявите в една страница, това с осем обяви е тегава работа.
- при възможност да се намали шрифтът в обявата, заема много място в страницата.
- не виждам опция "Откажи", ако някой по грешка натисне "Купи"
Благодаря за вниманието!

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #74 -: 31 Май 2012, 15:19:11 »
Господа Администратори,
старият вариант + повече контрол == работеща система

п.п. Предложеното от "митко0888" заслужава внимание!!
« Последна редакция: 31 Май 2012, 15:22:17 от gts.best »