Автор Тема: Раздел "Продава / Купува" се закрива.  (Прочетена 75560 пъти)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #15 -: 29 Май 2012, 23:25:34 »
Цитат на: gts.best link=topic=3860.msg78627#msg78627 date=1338322570
:stop: Най-мрънкащите са най-редовните читатели на "Раздела....................." :victory:

Почти съм склонен да се съглася, щото има нещо такова. Истината въпреки това е, че един форум не е платформа за продажби, докато допълнението което е инсталирано е точно такова.

Цитат на: nilfe link=topic=3860.msg78626#msg78626 date=1338322494
Значи целия форум се превръща в локумджийница. Най-посещаваният и най-оплюваният раздел е Купува/Продава. Много хора (включително и аз) подновиха хобито си именно започвайки от този раздел. Следващите два най-посещавани раздела са разделите от общия форум, т.е. пак локуми и избелели фотоси. Според мен краят на този форум е много близо. Съветът ми е да го преобразувате в клубен КЖМ форум и всичко да приключи. Така няма да се налага някой да продава или да контролира каквото и да било, просто ще се пише само за клубни новини и те съответно ще се коментират и обсъждат.  :good:

Нил, разбирам раздразнението ти и въпреки това не мисля, че тука клубни и т.н. интереси имат нещо общо. От хората, които се занимаваме с форума 2-ма са членове на КЖМ и двама не сме. В случая всичките сме на мнение, че стъпката е добра. Ако наистина форума е само търговия и ляляне, може би по-дорбе без него. Аз все още храня надежда, че може да има и нещо повече.
« Последна редакция: 29 Май 2012, 23:45:37 от zazo »

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #16 -: 29 Май 2012, 23:43:21 »
 :drinks: За Copy ---->Paste :hi:

schatsi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: 52
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #17 -: 29 Май 2012, 23:56:16 »
Всичко е О.К.
...само не разбрах що сте оставили имотиконите за съобщенията на обявите...как ще ги оценяваме тях..или на търг ще ги играем?

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php?action=smfbay;sa=itemsindex;cat=10
« Последна редакция: 30 Май 2012, 00:28:21 от schatsi »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #18 -: 30 Май 2012, 08:54:07 »
Абе, какви са тия призиви да го нямало форума?! На който не му се иска да го има просто да не влиза. Какво, ще прави всичко възможно да го затрие ли?! Понеже на него не му се занимава вече с този форум и от друга страна пък да не би да изтърве нещо и дай да го закрием! Ами на мене си ми харесва такъв какъвто си е и си чета всичко без обявите - тях ги оставям за най - накрая и ги маркирам като прочетени. Най - сигурният начин да не пречат и да не са досадни.  :good:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #19 -: 30 Май 2012, 09:07:56 »


Като основен ползвател на този раздел искам да благодаря за положения труд . Подкрепям напълно новата форма и съм сигурен ,че в процеса на налагането й ще се 'доизчисти' . Нищо не става от раз !

Това е радикален ход на фона на царящия консерватизъм . Приятно съм изненадан  :hi:

Около търговията се случват много други полезни неща - много хора съм ' докарал ' тук , запалил , запознал и пр . Така е във всички сфери на живота - около търговските центрове растат градове , комуникации и т.н.

Дебело подчертавам ,че най-мрънкащите са най-редовните читатели  :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #20 -: 30 Май 2012, 09:19:46 »
За да бъда разбран правилно, ще го кажа направо - без "разни намеци":

Форума намери това към което се стремеше постоянно и за каквото беше създаден някога - търговията!
Не напразно този раздел е най-атрактивния, попълван, четен, спорен, оспорван и т.н.
В тази връзка приветствам новото му амплоа - Оказиона (впрочем точното име  :good:), а за останалото...
ще поживеем и ще видим. Може основната дейност (търговията) да се развива така, щото да има място и
за техническа, помощна, историческа  и всякаква друга информация в помощ на моделистите.
Нали ако няма такава, няма да има и моделисти, а от там и хора които да продават/пазаруват тук.
Лично мнение с което подкрепям новото предизвикателство пред администрацията.


Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #21 -: 30 Май 2012, 09:31:40 »
Не споделям мнението, че форумът бе създаден заради търговията, дори напротив, търговията се появи в последствие като един макар и твърде затормозяващ, но необходим ангажимент за администрацията. Но така форумът придобива завършеност и стремежът към всеобхватност по отношение на хобито се оформи. Това е идеята - да има всичко за всички във форума и всеки да намери каквото му е необходимо в него. Но чак "основна дейност", "единствено и само търговия" е твърде крайно и дори неотговарящо на истината.
« Последна редакция: 30 Май 2012, 09:33:27 от Vlado »

Loco-motion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #22 -: 30 Май 2012, 09:53:47 »
Специално на мен предишният вариант с раздел купува-продава ми се струваше доста по-удачен. Този раздел оказион за мен е едно излишно затормозяване на форума. Струва ми се, че до голяма степен отрицателните страни на раздела, определен за закриване бяха отстранени с времето. А в този вариант нещата за "продава", "купува" и "разменя" много ще се омешат. Аз примерно ако искам да пусна обява "Купувам еди-какво си..." къде да я пусна? Или примерно някой има точно това, което ми трябва, но анонсът му в оказиона е изтекъл. И той си казва: "Абе, м***а му, писна ми постоянно да се налага да си подновявам обявите! Какво само да се занимавам с това?! Я стига толкова!" И какво става? Той има това, което ми трябва, но му е писнало от тази досадна процедура. На мен ми трябва това нещо, но няма как да го намеря, защото обявата му е изтекла. Защото през миналия месец се сдобих с някои неща от форума, които са престояли в раздела няколко месеца.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #23 -: 30 Май 2012, 10:03:48 »
Това, че обявата е изтекла, не значи, че не пише кой е бил автора. Директно му пускаш лично със запитване, дали още се продава дадения артикул и толкоз.
Колкото до "Купува", пускаш си обявата с "ТЪРСИ СЕ:" отпред и на цена, слагаш цената, която си заделил за търсения модел.

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1339
  • Рейтинг: 206
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #24 -: 30 Май 2012, 10:08:28 »
    Давам за пример пазара на един друг форум, където всичко е регулирано. Обявите след 30 ден се трият, така всеки не активен, не здръства форума с "кухи" обяви. След 15 дена, продавачът има право да си "бъмпне"
обявата. Човек, няма право да пусне обява без снимка, цена, населено място, телефон за връзка. В поста "обява" Никой, освен автора няма право да пише, коментира цена, качество или количество на продукта, освен автора. Предложения за по ниска цена или коментар става само на ЛС.  
    Относно мрънканията, на всеки е ясно, че щом искаш да си купиш, нещо перфектно, то втората употреба не е твоя вариант. Лично аз си купувам предимно, неща втора употреба и съм на ясно, че след като искам нещо на по-ниска цена има компромиси с качеството, също и подводни камъни. Но да не забравяме, че има и попадения, които носят приятни тръпка. Този пазар на втората употреба бута хобито само напред. Дано новата форма да е сполучлива.
« Последна редакция: 30 Май 2012, 11:51:16 от jopeto »

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #25 -: 30 Май 2012, 11:08:09 »
 :hi:Анкета, анкета господа Модератори....................(неманипулирана)............ :this:


п.п.  С явно гласуване............ :spiteful:
« Последна редакция: 30 Май 2012, 11:26:10 от gts.best »

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1339
  • Рейтинг: 206
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #26 -: 30 Май 2012, 11:52:13 »
Анкета! Анкета!   :yes: :good:

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #27 -: 30 Май 2012, 11:57:29 »
И аз съм за явна Анкета. Така е по-цивилизовано и демократично, не остава съмнение за манипулации.  :good:

Между другото раздел "Поръчки през Railway Passion | Orders via Railway Passion" с каква цел продължава да функционира. Това не е ли пристрастно. Всички знаем телефоните и сайтовете на официалните дилъри на модели. Когато ми трябва нещо спокойно мога да ползвам търсачката в техните сайтове и да си поръчам директно по телефона или на място. Помислете, ето още едно излишно звено във форума.  :yes:
« Последна редакция: 30 Май 2012, 12:09:04 от nilfe »

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #28 -: 30 Май 2012, 12:06:02 »
Оказиона е стартиран официално. Успех с продажбите.

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Re:Раздел "Продава / Купува" се закрива.
« Отговор #29 -: 30 Май 2012, 15:34:34 »
Защо ми няма опцията "пусни обява".В моя комп ли е проблема?  :unsure:
« Последна редакция: 30 Май 2012, 15:42:24 от fpk1999 »