Автор Тема: Възможна повреда в терминал  (Прочетена 5609 пъти)

WOLFMX

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Възможна повреда в терминал
« -: 21 Юни 2012, 17:37:11 »
Здравейте, имам този комплект на "Пико" http://www.hobbyland.bg/Trains/starter_set_eloco_taurus_w_3_cars_bb/product_3925.html. Повредих си релсите наскоро по невнимание и сега започнах да им сменям свързващите зъби или както се наричат. Понеже не разбрах първоначално как да извадя старите зъби от мястото им ударих релсата с треминала в земята,защото се ядосах, че с отвертка не мога да се справя. Покривалото се отвори и се разлетяха части. Има ли някакъв шанс терминала да работи или трябва да го сменя с нов? Благодаря ви.  :)
П.С.: Извинявам се ако умешвам темите. Не съм много наясно какво управление е моето.
« Последна редакция: 21 Юни 2012, 17:42:15 от WOLFMX »

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Възможна повреда в терминал
« Отговор #1 -: 21 Юни 2012, 17:55:09 »
Цитат
ударих релсата с треминала в земята,защото се ядосах, че с отвертка не мога да се справя
Майкоо, гледай да не стане така и със жената, като не си доволен  :lol: :lol:  ;)
Ако става дума за захранващата релса, не се притеснявай, стига да си намерил всички части. Ако не си, имаш 2 варианта

1- да си купиш нова захранваща релса - струва около 9лв
2-  ако има нещо счупено, да запоиш кабелите директно към пластините на терминала.

Ако става дума за трансформатора - това, което се върти, се съмнявам че можеш да го оправиш ако има нещо счупено. :( Качи снимки ако ти се занимава, колегите от форума веднага ще те светнат  :)

Цитат
свързващите зъби или както се наричат
Наричат се щифтове  :) :) :)

« Последна редакция: 21 Юни 2012, 17:57:52 от JesusBlack14 »

WOLFMX

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Възможна повреда в терминал
« Отговор #2 -: 21 Юни 2012, 20:36:16 »
Благодаря,става дума за това малко нещо,в което вкарвам двете жици за управлението. Счупено е и изглежда ще трябва да ди купя ново.

WOLFMX

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Възможна повреда в терминал
« Отговор #3 -: 22 Юни 2012, 21:11:31 »
Терминалът се оказва работещ,но на моменти не прави добър контакт. При мен има и една друга подробност, релсите не могат да стоят сглобени непрекъснато, така че не знам дали запояването ще помогне. Как да го махна от релсите когато реша да го сменя? Смених щифтовете с нови и пак има дупки по трасето. Някакви идеи? Благодаря ви.  :)