Общ форум | Chit-chat > Общи приказки, свързани с хобито | Chit-chat about the hobby
Разбиха групата крадци на Нафтата - шеф в БДЖ
Mixy:
Разбиха групата крадци на Нафтата - шеф в БДЖ
dir.bg
Организирана престъпна група за кражба на горива от БДЖ е разбита при операция на Транспортна полиция, съобщиха от пресцентъра на МВР. Задържан е лидерът - 43-годишен мъж с прякор Нафтата - ръководител в компанията, и други четирима служители.
При акцията са иззети 4,5 тона дизелово гориво, бензин и керосин от частни имоти в София и Ихтиман.
В жилището на един от петимата служители на БДЖ в столичния квартал "Белите брези" са открити незаконно притежавано огнестрелно оръжие - револвер, 13 стека цигари и 18 бутилки алкохол без български акцизен бандерол, както и 55 хиляди лева и 19 хиляди евро. В прилежащо към жилището избено помещение са намерени 80 пластмасови туби с около тон дизелово гориво.
Други 800 литра са иззети от гаражна клетка в столичния ж.к. "Младост-3", използвана от друг член от групата. Още около 2,5 тона горива са намерени в частни имоти в Ихтиман, собственост на други двама от групата. По данни на криминалистите част от горивата са източени от маневрени локомотиви в района гара Искър, а по-големи количества - от цистерни, предназначени за петролна база на летище София.
Задържаният лидер на престъпната група е ръководител на "Поделение товарни превози" - район София. Той е криминално проявен. Другите задържани членове на групата са от София, Ихтиман и село Григорево. Най-младият от тях - 36-годишен, криминално проявен. Четиримата са служители в същото поделение.
На петимата са повдигнати обвинения и са привлечени като обвиняеми.
В края на април т.г. управителят на "БДЖ-Товарни превози" Пламен Джуров съобщи, че се създава специализирано звено - корпус за бързо реагиране от служители на БДЖ, което ще се занимава само с това да открива случаите на източване на гориво. Около 2 млн. лв годишно са загубите на железниците от кражби на гориво.
fpk1999:
Най-накрая ги заловиха!Разбиха ги!Нека им!
:locomotive: :party: :girl_crazy: :ok:
evrokoma:
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ те за това БДЖ е на тоя хал криминално проявен е управител те тва никъде го няма по света :fie:
gzo:
Заради такива типове се лепва етикет на всички машинисти.
Машинист = крадец на нафта
hristo_t:
Хубаво са направили че са ги заловили. Но като че ли в България основно персонала краде. Ето например в завода в който работя на шефа на охраната му викат Байчо Крадеца - за какво говорим!!!
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия