Автор Тема: Макетът на Мишо Табаков - В ПАМЕТ НА martzaro !!!  (Прочетена 29196 пъти)

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Макетът на Мишо Табаков
« Отговор #60 -: 29 Август 2008, 12:43:31 »
Да, прав си. В моя каталог на Кибри са я маскирали с един син стъклен навес и аз въобще не и обърнах внимание. Но ти си направил правилния избор. Много я харесвам тази гара.

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Мишо Табаков
« Отговор #61 -: 04 Септември 2008, 15:26:34 »
Намалих макета на 3 нива. Повече не намалявам. :D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Макетът на Мишо Табаков
« Отговор #62 -: 04 Септември 2008, 15:37:37 »
E това е малко по-възможно за реализация , така че има шанс да не си остане само като една мечта.Освен това си намалил дължината на коловозите в голямата гара , тоест вече си се отказал и от идеята за гигантските композиций от по 10-тина вагона за макета ти .Май панорамният мост е отишъл в друг ъгъл?
Къде ще стоиш ти и "зрителите" спрямо този макет?

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Мишо Табаков
« Отговор #63 -: 04 Септември 2008, 15:58:55 »
Напротив! Коловозите даже са и по-дълги. ;)

При предишния вариант коловозите бяха 2.28 - 2.57 метра, а сега са 2.45 - 2.71. И това е само правият участък! Ако локомотивът/локомотивите при спирането на гарата застанат в кривата след правия участък (а дължината на кривите преди разменните стрелки е 50см, това ще ми даде чисти 2.45 - 2.71 метра за вагоните, иначе казано 8-9 пътнически вагона, и то от 30-сантиметровите .... какво повече може да искам!!!!

Лъчо ще ме извини, че няма да мога да събера 10 вагона, но това е положението - не е каквото искам, а каквото има. ;)

Зрителите ще стоят в долния десен ъгъл на макета, повече не им се полага. Не искам да скъсявам индустриалната зона отдолу за сметка на повече свободно пространство.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Мишо Табаков
« Отговор #64 -: 04 Септември 2008, 16:04:14 »
Кви 10 бе ... поне 20-30 ... не си извинен !  :-X >:( ;D

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Макетът на Мишо Табаков
« Отговор #65 -: 04 Септември 2008, 16:22:22 »


Я оставете човекът да си помечтае , брей кви сте ! ;D

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Мишо Табаков
« Отговор #66 -: 04 Септември 2008, 16:29:47 »
Цитат на: Adrian link=topic=393.msg9491#msg9491 date=1220534542
... да си помечтае ...

Еййййййййййййй, Тома Неверни!!!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Макетът на Мишо Табаков
« Отговор #67 -: 04 Септември 2008, 17:05:18 »
Тоз човек не е мечтател , той си е фантазьор-маниак! :P
Какви рилси ползваш - дай дължината на една права от системата , че аз ги броя средно по 20 см, та нещо за това ги "скъсих" коловозите.
Упорито си траеш за панорамният мост , ама като гледам как за зрителите си отделил една лавица и то на трети ред ... :-*...ша та издам да знаиш!!! ;D ;D ;D
А тия дето ти препоръчват 10 и повече четириосни вагона , ги питай , техните композиций на макетите им по колко вагона са !?  ::) ;D
Ти и на големите радиуси не издържа , така че ще видим още какво ще префасонираш?
Те това е първият макет на всеки - мечтите (пардом - маниащината) край нямат , ама реалността е сурова и курова...Всеки от нас (или почти всеки ) е минал по твоя път , та резултата ние го знаем предварително , остава и ти да го осъзнаеш...
 ;D ;D ;D ;D ;D
Хм ти явно си се вторачил в разменната гара (за дължината на коловозите) а аз говоря за малката в индустриалната зона ...
Пък нали и пътническите композиций трябва някъде да имат 4гаражни"коловози на които да се композират (справка вагонно депо "Надежда") ...или твойте ще се движат нонстоп до припадък?
Въобще май още много има да се "чисти" концепцията...
 ;D ;D ;D
 
« Последна редакция: 04 Септември 2008, 17:15:55 от pach »

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Мишо Табаков
« Отговор #68 -: 04 Септември 2008, 17:24:06 »
Поживем - увидем, как говорят братушки....... ;)

Ами карам на R31 и 41 на Tillig Code 83. По-големите криви са с флексове. Точно пуснах запитване към Жоро да ми даде цени за необходимите ми релси, стрелки и механизми.

Правите релси са от G1 (228mm) до G6 (50mm) на Tillig.

Не бе, не си трая за панорамния мост!!!! То дефакто ще се получат два моста - единият е в горния край на пътническата гара, другият е в горния десен край над индустриалната зона. Наклоните ги намалих от 35-38 до 25-27 промила съгласно препоръките на Жоро, а съгласно препоръките на (както той се изрази) патилият Владо, "никакви радиуси 360мм ... всичко друго над 360, но не и 360!". Е, аз пропускам 425мм, и проектирам директно с 484мм и 543мм. От Tillig препоръчват разменните стрелки в завой на подходите към пътническата гара да бъдат изработени със стрели 425/866мм и 484/778мм, но аз всичките си ги проектирах да са 484/778мм.

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Мишо Табаков
« Отговор #69 -: 04 Септември 2008, 17:25:19 »
Цитат на: pach link=topic=393.msg9493#msg9493 date=1220537118
... ама като гледам как за зрителите си отделил една лавица и то на трети ред ...
И това им е много .... за мен нали има място!!!  :D ;D ::)

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Мишо Табаков
« Отговор #70 -: 12 Септември 2008, 15:15:42 »
Тук понеже си имам двама дългокоси фена, любители на хард-кора .... опа ... хард рока и още по-тежката арматура .... та тези двамата Другари си нямаха друга работа, взеха по една фуния (май си бяха обявили кОнкурс чие фуния е по-голямата), та почнаха да ми наливат акъл с идеята да си направя макета по стената, плот с широчина 40-50см, й такива неща ....

Дотук всичко добре ... лошото е, че на мен идеята ми допадна ... още по-лошо стана, когато установих за първи път в живота си, че една разделителна стена не дели два свята, а може да ги обедини .... познайте дали тези двамцата не ме наведоха на идеята коловозите от детската стая да минават през стената, да си правят врътката през секцията в спалнята, и през друг отвор в стената да се върнат обратно в детската стая!!!!!! И така хем няма падащ мост пред врата, хем има къде да наместя едното обръщало (второто не ме притесняваше изобщо).

Та се получи нещо такова на прима виста:

Оранжевият фон е детската стая, сивите ивици вдясно са стената към спалнята и стената на спалнята към балкона.
« Последна редакция: 12 Септември 2008, 15:19:06 от misho_tabakoff »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Мишо Табаков
« Отговор #71 -: 12 Септември 2008, 15:48:57 »
Първо, аз лично ти казах само два коловоза да пуснеш и или да обръщаш от единия в другия или и двата да ги завъртиш обратно... и второ 30см са ти предостатъчни, че и леки криволичения на релсите ще можеш да реализираш и път са коли ще си пуснеш... трето тия дупки... не мисля, че са добра идея, освен ако не искате да образовате детето в някои неща от рано... четвърто като го измисля ще ти се скарам и за него, разчитай на мен  ;D

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Макетът на Мишо Табаков
« Отговор #72 -: 12 Септември 2008, 16:07:10 »


Брейййй, фанало декиш начи !

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Мишо Табаков
« Отговор #73 -: 12 Септември 2008, 16:11:11 »
Цитат на: EMPEROR link=topic=393.msg9706#msg9706 date=1221223737
Първо, .... и второ .... трето тия дупки... четвърто като го измисля ще ти се скарам и за него, разчитай на мен  ;D
1. Само два коловоза, но ако пусна да обикаля цялата, стая, включително и пред вратата .... а това искам да го избегна.

2. 30 см само в едната посока, още 30 в обратната - ето ти ги 50-60см

3. Ти дупките не ги мисли .... няма нищо лошо децата отрано да навлизат в живота, няма ние на дърти години да им показваме как се правят деца. Освен това, така както си се замислил за детето ми, има идея за детското му легло да бъде над долното ухо по късата страна на около 30см над макета. Че и леглото е на два етажа с перспектива за второ дете .... така че ти Юлиян не го мисли. Под долното легло непосредствено м/у ухото на макета и врата (забравих да я нарисувам, но това разстояние е 80см) ще се монтира шкафче, където да се държат фрехите на чавето. Вдясно, където е обръщалото м/у двете стаи, ще има 80см широк гардроб, като коловозите ще излизат от гардероба. Освен това горе вдясно, където макетът е най-тесен, ще има секция, през средата на която ще минават коловозите..... варианти колкото искаш.

4. Да ти дам идея за 4-тото - в горния десен ъгълвиждаш коловозите как сгъвят нагоре към панорамния път - там ми е прозореца, който единственс е отваря редовно ... затова и осигурявам достъп до него.

5. вж. 1-4

Адри .... кажи му бре, да го Ева аз Нафърфори .... ... или аз пак бъркам нещо!?!!? Приемам всякакви забележки и съвети.

"фанало дикиш" ...... то така ме захапа, че са няма пущане!!!

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Макетът на Мишо Табаков
« Отговор #74 -: 12 Септември 2008, 16:15:59 »


Това е най рентабилното трасе , което позволява стаята да е функционална и и те пази от развод . Затова ме слушай кво ти говоря  ;)