Автор Тема: Национална среща на железопътните моделисти 2012 г.  (Прочетена 56424 пъти)

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
В подкрепа на инициативите за популяризиране на железопътния моделизъм в България
Сдружение „Клуб Железопътен моделизъм – България” съвместно с www.railwaypassion.com
и с любезната финансова помощ на
www.hobbyland.bg
организират:
Национална среща на железопътните моделисти в България 2012 г.

Срещата ще се проведе от 19 до 21 октомври 2012 г. в Екохотел „Здравец” край Пловдив

Екохотел „Здравец” е разположен в Национален парк „Родопи” на 25 км от гр. Пловдив
http://www.hotelzdravetz.com/
Допълнително подробни снимки можете да видите на
http://mgirginov.snimka.bg/details/ekohotel-zdravetc.692388


За участие в третата среща каним:

Сдружение „ЖП моделисти”,  Сдружение „Български локомотивен форум”, www.railwaymodeling.com , Еър груп 2000, Клуб „Стендов моделизъм България”, Български Lego клуб „Lebgo”, Форум „Български железници”, Форум за градски транспорт, всички организирани или неорганизирани в клубове, секции, кръжоци, организации или приятелски кръгове железопътни моделисти, както и всички хобисти, колекционери, макетисти, стендови моделисти, спотъри и симпатизанти, изпитващи влечение и интерес към влаковите модели и към железопътния моделизъм като цяло, независимо от мащаба, епохата и администрацията.  

Срещата е трета поред, вече традиционна  и е част от инициативите за популяризиране на железопътния моделизъм. Искаме  да се опознаем по-отблизо, да обменим опит, идеи и факти, да покараме моделни влакове, да създадем и затвърдим контакти. Който желае, нека да доведе и близките си, за да зарадваме и тях.

Такса участие е 5 лв. и включва заплащане на конферентните зали и ползването на мултимедия. Тя важи само за участниците, но не и за придружаващите ги.
Участниците и придружаващите ги заплащат следните туристически пакети /по избор/ :

•24.00 лв. нощувка със закуска
•31.00 лв. полупансион /нощувка със закуска и вечеря/
•35.00 лв. пълен пансион /нощувка със закуска, обяд и вечеря/
За деца до 7 годишна възраст се заплаща само храната и цените на туристическите пакети са:

•5.00 лв. нощувка със закуска
•12.00 лв. полупансион
•17.00 лв. пълен пансион
 За деца от 7 до 12 годишна възраст цените на туристическите пакети са:

•14.00 лв. нощувка със закуска
•20.00 лв. полупансион
•25.00 лв. пълен пансион

Осигурена е резервация за една, две, три или четири нощувки по желание, започвайки от четвъртък 18.10.2012 г. Ще бъдат предложени две месни и едно вегетарианско менюта по избор. Безплатно ползване на басейн / задължително- бански костюм, шапка, джапанки /, сауна, джакузи, парна баня, фитнес, паркинг.
Редуцирани са чувствително и цените на предлаганите атракции.


Програма

Четвъртък – 18.10.2012 г.

Пристигане /по желание/ и настаняване, свободно време.

19.00 – вечеря


Петък - 19.10.2012 г.

7.30 – закуска

Свободно време

12.30 – обяд

Свободно време

14.00 – сглобяване на модулни трасета в типоразмери Н0 и ТТ, сглобяване на трасета в типоразмер 1 и N, тестване

19.00 – вечеря


Събота - 20.10.2012 г.

7.30 - закуска
09.00 – 10.00 – регистрация за участие
10.00 – 10.10 – откриване
10.10 – 10.50 – академична част
10.50 – 12.30 – демонстрация и каране на модели
12.30 – обяд
13.00 – 19.00 – демонстрация и каране на модели
19.30  –  заключителна обща вечеря, томбола, дисководещ

Неделя - 21.10.2012 г.

7.30 – закуска
10.00 – 12.00 - разглобяване на модулните трасета

Свободно време и отпътуване (по желание)

 

Записването за хотел е до 09 септември 2012 г.
Заявки за участие( само за неползващите хотел) се приемат до 12 октомври 2012 г. на mail адрес  mgirginov@mail.bg  , на телефони 029870358, 0898489535, 0878246257 или на лично съобщение във форума на Railway passion (www.railwaypassion.com) за Марио Гиргинов – Председател на Сдружение „Клуб железопътен моделизъм – България” и включват:

1.   Трите имена на участника;
2.   Телефонен номер за връзка;
3.   Е-mail адрес;
4.   Потребителско име, ако е регистриран във форума на www.railwaypassion.com
5.   Град по местоживеене;
6.   Семейно ли ще присъства или не /брой хора, респективно деца и възрастта им/;
7.   Членува ли в сдружение, клуб и т.н. или не.
8.   Номер на меню

При заявката за участие /ако се ползва хотела/ се заплаща 50% капаро от стойността на избрания туристически пакет. Останалата сума се заплаща до 30 септември 2012 г.

За дисководещ се плащат по 3 лв. допълнително от възрастен.

Заплащането е в брой, с пощенски запис или по банков път. Необходимите аксесоари са:
Марио Кирилов Гиргинов
ул. Добруджа 8 А
1000 София

Марио Кирилов Гиргинов
Райфайзен Банк
BG 21 RZBB 9155 1076 1883 10
RZBB BGSF

В основание за плащане се посочва „Участие в НС 2012”


За въпроси и пояснения: mgirginov@mail.bg, 02 987 03 58, 0898 489 535, 0878 246 257 или лично съобщение във форума на Railway passion (www.railwaypassion.com) за Марио Гиргинов – Председател на Сдружение „Клуб железопътен моделизъм – България”.

По случай предстоящата
Национална среща на железопътните моделисти в България 2012
Сдружение „Клуб Железопътен моделизъм – България” съвместно с  www.railwaypassion.com
обябяват конкурси на тема :

1.  Най – добре и завършено изглеждащи диорама, макет или фремо модул.
Няма конкретни изисквания за тематика, релеф, мащаб, епоха, администрация или годишен сезон.
2.  Най – реално възпроизведен задвижен или незадвижен модел на
български подвижен Ж.П. състав.
Няма конкретни изисквания за тракция, мащаб или епоха. В конкурса не се допускат за участие клубният локомотив 15.47 и фабрично произведени български Ж.П. модели.
3. Най – реалистично състарен задвижен или незадвижен модел на подвижен Ж.П. състав.
Няма конкретни изисквания за тракция, мащаб, епоха или администрация. В конкурса не се допускат за участие фабрично състарени модели.

Състезаващите се модели ще бъдат изложени за оглед по време на Националната среща. Наградите са осигурени от www.hobbyland.bg  и ще се присъдят по време на заключителната обща вечеря след гласуване от всички присъстващи.

Карта как се стига до ЕКО ХОТЕЛ ЗДРАВЕЦ, Куклен


« Последна редакция: 22 Август 2012, 16:16:23 от Dispatcher »

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Списък на участниците към днешна дата

Моля, при установени неточности, да ми се обадите

Ако някой желае да впиша негов близък/придружаващ в списъка с участниците, моля да ми се обади

1.Павел Трифонов - pavel75
2.Асен Илиев - Bodwen
3.Ангелина Илиева
4.Стефан Байков - stefan_baikov
5.Марио Гиргинов - mgirginov
6.Емил Чаушев - emilchaushev
7.Владимир Колев - Vlado
« Последна редакция: 06 Август 2012, 12:18:50 от mgirginov »

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Дайте някаква информация за транспорта от Пловдив до хотела, защото на автогара Родопи нямат сведения за съществуваща автобусна или маршрутна линия към днешна дата.

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Цитат на: eurostar link=topic=3930.msg80583#msg80583 date=1344242959
Дайте някаква информация за транспорта от Пловдив до хотела, защото на автогара Родопи нямат сведения за съществуваща автобусна или маршрутна линия към днешна дата.

От автогара Родопи тръгват в 7:30 и в 14:30 автобуси за Бяла Черква. По-добрият вариант е с уговорка с някого от участниците. Ще има хора без коли и от Бургас, и от Варна, може и от другаде и ще се направят договаряния с хората.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
 :)
« Последна редакция: 23 Август 2012, 22:33:24 от muncho »

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Вчера ми изпратиха менютата за избор. Моля, при направен избор, ми подавайте точна информация относно решението ви. Например : 19.10. В1 или 20.10. О2, което означава датата, вечеря или обяд и номера на менюто.
             
1-ви ден - 19.10.2012
Вечеря - I
Мешана салата 250 гр.
Св. Шницел от мляно месо 180 гр.
Зеле и моркови 100 гр.

1-ви ден
Вечеря - II
Млечна салата 200 гр.
Свинска кавърма 250 гр.

1-ви ден
Вечеря - III
Млечна салата 200 гр.
Кашкавал пане 200 гр.
Картофи соте 150 гр.

2-ри ден - 20.10.2012
Обяд  - I
Картофена крем супа 300 гр.
Тел. тас кебап с ориз 250 гр.

Вечеря - I
Шопска салата 250 гр.
Дом. Наденица на скара 200 гр.
Задушени зеленчуци 100 гр.

2-ри ден
Обяд - II
Пилешка супа 300 гр.
Свинско със зеле 250 гр.

Вечеря - II
Зелена салата 200 гр.
Кюфтета скара 2 бр. 160 гр.
карт. Соте + зеле с моркови 150 гр.

2-ри ден
Обяд - III
Картофена крем супа 300 гр.
Зад. Зеленчуци с топ. Сирене 250 гр.

Вечеря - III
Зелена салата 200 гр.
Огретен с кис. мляко 250 гр.

Закуската е на блок-маса с доста голямо разнообразие и не е нужен предварителен избор.

От хотела ме предупредиха, че след подаването на заявката на 10.09., ще си вземат останалите незаявени легла за да ги реализират и ще оставят не повече от 2 стаи за резерв. Поради голямата си популярност, в уикендите хотелът е пълен. Препоръчвам да заявите ползване на хотел, дори и да не сте 100% сигурни за идването си. От предварително платените пари се губят само 30% при неподаване на предупреждение до 3 дни преди събитието.

schatsi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: 52
:blush2: Ще може ли да се допоръчва ?

...че като гледам тия "детски" порции от по 200-250 гр. се чудя как ще се отразят на крехките ни 110-120 килограмови телца...?!?

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Разбира се, че ще може да се поръчва. А, то е ясно, че за тази цена няма как порциите да са големи. Аз пробвах с твърдо меню и впечатленията ми са за маломерни салати, но основните ястия са достатъчни.


« Последна редакция: 10 Август 2012, 12:53:17 от mgirginov »

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Нека да изкажа и останалите си лични впечатления:
Много добре менажиран и поддържан хотел. Ясно личи процес на инвестиране и развитие. Голям, охраняем паркинг.
Обслужващият персонал/управители, рецепционисти, сервитьори, бармани, инструктори, спасители, камериерки/ е вежлив, дори любезен, сърдечен и с изразено желание да помогне, ако е нужно.
Стаите и баните са чисти, с поддържани в добро състояние мебели и санитария, заредени с консумативи. Комарници на прозорците, радиатори в баните, стенни отоплителни тела в стаите с възможност за програмиране на температурата. Наличие на телевизор с десетина програми и малък хладилник, празен и склонен да заработи на втория ден - масово явление; явно ще има масово изхвърляне.
Разнообразни атракции и тенденция да се разширява асортиментът. Футболно игрище, тенис корт, въжен парк, въжена стена, алпийски тролей, мини голф, компютърна зала, джаги, билярдни маси, конна езда, АТВ, планински бегачи, детски колички и велосипеди, детска площадка с доста атракции. Три - четири дни не ти доскучава.
Интернет с висока скорост и добра степен на сигурност има навсякъде - още с идването, при желание дават потреб.име и парола индивидуално.
Достатъчно разнообразие в менюто. Като цяло кухнята е много добра. Сравнително бързо обслужване. Ресторант, механа, маси и беседки навън. Вечерно време, като захладнее, дават леки одеялца. Голям асортимент на вина. Собствено производство на сирене, кашкавал, кисело и прясно мляко, яйца, колбаси от собствена ферма и собствено дивечово стопанство. Производство на собствени закуски. Барбекю, което се пали към 10:30 ч. И всичко това е с превъзходно качество. Изследват продуктите първо в собствена лаборатория и после ги дават в РИОКОЗ за официално изследване.
Чисти и добре поддържани спа център, сауна, басейн, масажен център, непрофесионален фитнес, медицински кабинет.
Лоби бар, външен бар, наливна бира, разнообразие на кафе, чай, безалкохолни напитки, минерална вода, бързо обслужване.
Голяма зала с размери 25/10 м и малка зала за 50 човека, и двте с мултимедия.
Чудесна борова гора, добре маркирани планински пътеки, възможност за дълги разходки и кристално чист въздух.
Бяхме със съпругата ми  и внучката ми, останахме очаровани и просто не ни се тръгваше!

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Списък на участниците към днешна дата

Моля, при установени неточности, да ми се обадите

Ако някой желае да впиша негов близък/придружаващ в списъка с участниците, моля да ми се обади

1.Павел Трифонов - pavel75
2.Асен Илиев - Bodwen
3.Ангелина Илиева
4.Стефан Байков - stefan_baikov
5.Марио Гиргинов - mgirginov
6.Емил Чаушев - emilchaushev
7.Владимир Колев - Vlado
8.Владимир Симеонов - vlado1
9.Иван Йорданов - BaHkaTa
10.Тодор Тодоров
11.Любомир Тасков - lubomir
12.Александър Тасков
13.Георги Крънчев

« Последна редакция: 13 Август 2012, 14:31:30 от mgirginov »

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 529
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Привет!

Както е известно на повечето от Вас, моята скромна персона има моделни влаци в 1, 1е, 0, 0м, 0е, 0i/f. Тези влаци , ведно с релсовия матРиал заемат доооста място. Пък и напоследък ме е обхванал строителен плам, че вдигнах постройки в 1:45... :download: :download:
В 0м /22,5мм/ вече го докарах и до композиция на SBB епоха ІІІ, която си джуга по релси със зъбна рейка... :yes: :yes:

Друг участник в тези типоразмери за съжаление не се очертава :angry: :angry:
Не съм шесторъкият Шива да нося всичко ...

Та питането ми е съвсем сериозно:
Ще поеме ли някой пренасянето, занасянето,отнасянето на влаковия ми матРиал?!?
Аз самият ще дойда с голяяям куфар и голям кашон и голяяяма раница и пак ще мога да донеса сравнително малко неща...
БДЖ-то ще ме докара до гара Пловдив.
Става въпрос за нещата, които няма да нося лично аз.

Ще ми се даже да пристигна още в четвъртък...

Очаквам сериозни и детайлни отговори, а не такива като от дипломатически офис.

Искам специално да отбележа: НИКОЙ НЕ МИ Е ДЛЪЖЕН :hi: :hi: :hi:
Срещата може да премине и без влаците ми, както и без мен.
Пък и мога да дойда само с един типоразмер, различен от І. За І един човек не е достатъчен.
Моделизмът нито започва, нито свършва с Борис Д. Чакъров... :yes: :yes:

Важното е да има кеееееееееееефъ. :dance1: :drinks: :lol:

Кашоните с влаци мога да ги закарам във Варна или Шумен. Намират се на гара Каспичан, на 40 метра от коловоз 1.
« Последна редакция: 14 Август 2012, 20:56:03 от Boris 2-12-4 »

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Борка, може би е хубаво този въпрос да зададеш на хората от Варна. Иначе теб, заедно с багажа, лесно ще те вземе някой от Пловдив -ще го организираме. Интересно за всички ще бъде наличието и на малко популярни в България типоразмери.

Списък на участниците към днешна дата

Моля, при установени неточности, да ми се обадите

Ако някой желае да впиша негов близък/придружаващ в списъка с участниците, моля да ми се обади

1.Павел Трифонов - pavel75
2.Асен Илиев - Bodwen
3.Ангелина Илиева
4.Стефан Байков - stefan_baikov
5.Марио Гиргинов - mgirginov
6.Емил Чаушев - emilchaushev
7.Владимир Колев - Vlado
8.Владимир Симеонов - vlado1
9.Иван Йорданов - BaHkaTa
10.Тодор Тодоров
11.Любомир Тасков - lubomir
12.Александър Тасков
13.Георги Крънчев
14.Васил Михайлов - Vaskopf
15.Ивайло Климентов - ivo
16.Румяна Кацарова
17.Павлина Димитрова
18.Владимир Стоянов - tritehiksa83
19.Станислав Дочев- Smile
20.Илиян Гонгалов- gongalov
21.Васил Гонгалов

« Последна редакция: 19 Август 2012, 12:30:38 от mgirginov »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5521
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Колеги, като запознат с огромните и непрестанни усилия на хората заети с организацията на конференцията, бих искал да отправя един апел към всички, които в крайна сметка желаят и ще заявят присъствие на тази уникална инициатива:

Моля, не чакайте последния момент, за да се запишете! Заявяването за участие в последните дни от крайния срок неимоверно затруднява организаторите и дори съществува риск от провал на самото мероприятие. В крайна сметка конференцията се случва веднъж годишно и е очаквана.
Тъй че нека не си създаваме отрицателни емоции, а само се забавляваме!

Благодаря предварително за разбирането!  :hi:
« Последна редакция: 23 Август 2012, 15:41:50 от Vlado »

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Привет на всички решили да участват!
С две думи искам само да кажа,че мястото на срещата е много добро.В раѝона имам скромна виличка и тез дни бях там.Природата е чудна,въздуха е ВЪЗДУХ,мириса на борова гора вече ми липсва.По това време на годината се спи с 2 одеала.За идващите без собствен транспорт ще кажа ,че има автобуси на 8 и 14 часа,цената на билета е 3.50лв.Разстоянието от Пловдив е около 25км,вчера при спокоен ход но в надолното за около 3-4часа.Подарете си един приятен уикенд в красива природа.Въздухът е направо лековит,за сутришен мухмурлук и дума не може да става  :haha: ,а и така успива-одавна не бях спал 12часа непробудно :lazy: . Тишината е божествена,само скърцането на боровете полюшвани от вятъра го нарушават,а това е музика за ушите ми :music:

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Миро, с таз реклама направо ни караш да пренебрегнем срещата и да ти дойдем на теб на гости на виличката. Стягай барбекюто.  ;D