Автор Тема: Макетът на НАСКО " възрожденска къща "  (Прочетена 13011 пъти)

supernasko

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Здравейте на всики  :hi:
Това ми е първата тема която пускам, нов съм. Надявам се да не съм объркал раздела.
Ще ви покажа снимки от макета си при процеса на работа и крайният ефект.

Тъй като не съм привърженик на абсолютно фабричните готови работи, затова всичко по макета е направено с подръчни материали, ръчно изработени. Единственото готово нещо което съм ползвал е " BUSCH трева 7371 " благодарение на " emilchaushev "  :thank_you:

Останаха ми дръвчета излишни, и ги продавам.
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,3934.0.html


1. Изрязах основата от мек материал който се ползва под ламината " подложка"


2.От същият материал налепих камънчета и боядисах основата в бяло. И сложих летвички които по-късно ще бъдат боядисани и застарени, за да добият автентичен вид на старо дърво.


3.

4. начупвам големите камъни на по-ситни, след което ги залепям за основата на къщата.



5.След което готовите врати и прозорци и стени за събират и залепят заедно.



6.След като свърших 1-ят етаж, сложих за основа същият материал " подложка " след което предварително си начертах прозорците и всичко останало.



7. Предварителните готови стени които направих и прозорци ги залепих и боядисах, след което ги монтирах на 2-ят етаж.
След което направих и стъпалата от дърво, и боядисани.




8.Залових се да правя парапета от дърво, което е доста трудоемко, не за друго но всичко е много малко и се работи 70% само с пинсети.


9. основата на покрива е направен от шишчета за барбекю. А самият покрив от картон.




10. След приключването на къщата и боядисването на покрива, преди да положа тревата съм наредил постановка как ще изглеждат горе-долу всичко.


11. Това е завършената къща. Снимките не са хубава, все пак са от GSM и на живо е много по-хубаво.



12. Е то как изглежда след полагане на тревата.



13. Това е крайният ефект.
Има ръчно направени, дръвчета, мивка, скамейки,тоалетна, стъпала и т.н.
Само осветлението няма как да ви покажа, че не ми остана време да направя снимка.






__________________________________________________
тези дръвчета ми останаха излишни и няма какво да ги правя, затов аги продавам всичките. някой ако иска съм пуснал тема: http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,3934.0.html




« Последна редакция: 04 Август 2012, 22:59:06 от supernasko »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Макетът на НАСКО " възрожденска къща "
« Отговор #1 -: 04 Август 2012, 18:33:46 »
Супер е станало !!  :ok:

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re:Макетът на НАСКО " възрожденска къща "
« Отговор #2 -: 04 Август 2012, 18:53:37 »
Браво Насе!

Наистина си се справил отлично като за първи път. Къщата изглежда убийствено автентично. Къщата на прабаба ми изглеждаше почти като твоята.
целия двор излеждабмного естествено със ската и пътеката, и лозите
Адмирации, че сподели творението.
Милсля, че спокойно можеш да участваш в конкурса обявен за националната конференция с тази диорама.

Предизвиквам те да направиш нещо подобно в точен мащаб.

supernasko

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на НАСКО " възрожденска къща "
« Отговор #3 -: 04 Август 2012, 21:34:24 »
благодаря ви  :hi:
Къщата е правена по снимка .
Относно конкурса, не съм наясно.Трябва да прочета тази тема. :)
Днес ще кача и по-добри снимки от професионален апарат, а не от GSM


Трябваше да намаля 3 пъти пикселите, че да мога да ги upload снимките. Но е пак по-добре от колкото от GSM снимка.




« Последна редакция: 04 Август 2012, 22:57:01 от supernasko »

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4774
  • Рейтинг: 625
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Макетът на НАСКО " възрожденска къща "
« Отговор #4 -: 04 Август 2012, 22:14:01 »
Страхотна е! :hi: :hi: :hi:

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на НАСКО " възрожденска къща "
« Отговор #5 -: 04 Август 2012, 22:16:19 »
Браво!  :hi:

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на НАСКО " възрожденска къща "
« Отговор #6 -: 04 Август 2012, 23:12:28 »
Евалата!!!!! :hi:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Макетът на НАСКО " възрожденска къща "
« Отговор #7 -: 05 Август 2012, 09:28:12 »
Off-Topic:
Цитат на: JesusBlack14 link=topic=3935.msg80573#msg80573 date=1344111148
Евалата!!!!! :hi:

виж сега , понеже си млад българин , хубаво е да почнеш да чистиш турцизмите от езика си . Вместо ' евалата' ползвай 'чудесно' , 'браво' ,'малий,жива да не бях' , 'ох,защо не почнах със салфетки' и пр  :hi:

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re:Макетът на НАСКО " възрожденска къща "
« Отговор #8 -: 05 Август 2012, 14:26:05 »
Браво Наско!

supernasko

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на НАСКО " възрожденска къща "
« Отговор #9 -: 05 Август 2012, 21:53:54 »
Благодаря Ви!   :hi:

Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на НАСКО " възрожденска къща "
« Отговор #10 -: 06 Август 2012, 13:41:02 »
Браво, много ми харесва!

Бту, казваш, че единственото готово нещо, което си ползвал, е трева " BUSCH трева 7371 ". Зеленината на дръвчетата и лозите от какво е ?

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на НАСКО " възрожденска къща "
« Отговор #11 -: 06 Август 2012, 15:35:54 »
Цитат
виж сега , понеже си млад българин , хубаво е да почнеш да чистиш турцизмите от езика си . Вместо ' евалата' ползвай 'чудесно' , 'браво' ,'малий,жива да не бях' , 'ох,защо не почнах със салфетки' и пр   
Моля да бъда извинен! :unsure:Само като се замисля колко "си падам" по този народ понякога се чудя защо още използвам тази дума.

Относно темата. Наско, пробвал ли си се да направиш къщата на Иван Вазов? Една от любимите ми стари български къщи е  :) :good:
Сега, да заместя "евалта" с " нямам думи" и да ти пожелая всичко най-добро занапред!  :) :hi:
« Последна редакция: 06 Август 2012, 15:38:46 от JesusBlack14 »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re:Макетът на НАСКО " възрожденска къща "
« Отговор #12 -: 06 Август 2012, 17:54:44 »
По темата:

Пробвай каменната стена да е с по-малки камъчета. В зоо магазините има доста видове камъчета за аквариум. Нищо че са готови, ще има достатъчно работа за теб да ги наредиш и да направиш замазката.

Прозорците ми се виждат една идея по-големи (по-високи) от необходимото. Лесно могат да се скъсят (да се резнат) с няколко милиметра. На едната стена на една одая - бива, ама за всички (без един) прозорци на етажа - от пода до тавана - нещо не ми стои добре.

Не знам дали стълбата няма да е по-добре с още две - три стъпала. Все пак приземният етаж е с нормална височина, колкото и горния.

Определено трябва да намериш друг материал за покрива. В кутиите от някакви бонбони (или бисквити?) съм виждал бяла, почти прозрачна хартия, вълничките и са доста по-ситни - за съжаление нямам точни спомени по въпроса. Твоят картон не става за Н0, а само за големи машаби.

Това го писах с най-добри чувства, като мнение и препоръки на страничен наблюдател. Въпреки че сега ще последва лавина от мнения по въпроса за критиката в този форум. Надявам се да ме резбереш правилно. Личи си че имаш и мерак (извинявам се - желание) да направиш нещата изпипани, определено се вижда че имаш и необходимите умения, въображение, и всичко необходимо.
Не само къщичката, а и целият макет имат много характерно излъчване и стоят доста добре.  :good:, особено за белите стени, дървените детайли. "Пейзажът" също много ме впечатли, поздравления! Може би само тези неща до колците не разбрах дали са домати, лози или малки дръвчета ... Разбира се може да добавиш няколко човечета, които да правят нещо - или да копаят, или да пият ракия. Има такива небоядисани, можеш да си ги режеш и лепиш в различни пози, и после да си ги оцветиш в желаните дрешки според епохата и държавата, в която се намират.
Има достатъчно време до октомври за още една къщурка. Успех! :hi:

supernasko

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на НАСКО " възрожденска къща "
« Отговор #13 -: 07 Август 2012, 01:05:55 »
Цитат на: Nelly link=topic=3935.msg80589#msg80589 date=1344249662
Браво, много ми харесва!

Бту, казваш, че единственото готово нещо, което си ползвал, е трева " BUSCH трева 7371 ". Зеленината на дръвчетата и лозите от какво е ?

Да, точно така. поръчах си от познат стърготини, които ги пресях и след което ги изпеках в зелена боя. И крайният ефект е това което е на снимката.

supernasko

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на НАСКО " възрожденска къща "
« Отговор #14 -: 07 Август 2012, 01:10:41 »
Цитат на: JesusBlack14 link=topic=3935.msg80593#msg80593 date=1344256554
Цитат
виж сега , понеже си млад българин , хубаво е да почнеш да чистиш турцизмите от езика си . Вместо ' евалата' ползвай 'чудесно' , 'браво' ,'малий,жива да не бях' , 'ох,защо не почнах със салфетки' и пр  
Моля да бъда извинен! :unsure:Само като се замисля колко "си падам" по този народ понякога се чудя защо още използвам тази дума.

Относно темата. Наско, пробвал ли си се да направиш къщата на Иван Вазов? Една от любимите ми стари български къщи е  :) :good:
Сега, да заместя "евалта" с " нямам думи" и да ти пожелая всичко най-добро занапред!  :) :hi:

Да, мислел съм много пъти да направя на наши патриоти, поети и т.н.  но все попадам на 1 снимка която е снимана само 1 част от къщата което не ми върши работа, не желая да си измислям къщата като съм почнал. Затова в момента не съм правил на Иван Вазов или на др наши п.......... :(
Ако намеря няколко снимки за цялата къща как изглежда, ще го направя.
Сега този макет е правен по снимка, на обикновена възрожденска къща.

Ако случайно някой има  такива снимки на цялостна къща може да ми даде линк  :hi:
« Последна редакция: 07 Август 2012, 01:46:57 от supernasko »