Автор Тема: Макетът на НАСКО " възрожденска къща "  (Прочетена 13037 пъти)

supernasko

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на НАСКО " възрожденска къща "
« Отговор #15 -: 07 Август 2012, 01:35:19 »
Цитат на: mitko0888 link=topic=3935.msg80596#msg80596 date=1344264884
По темата:

Пробвай каменната стена да е с по-малки камъчета. В зоо магазините има доста видове камъчета за аквариум. Нищо че са готови, ще има достатъчно работа за теб да ги наредиш и да направиш замазката.

Прозорците ми се виждат една идея по-големи (по-високи) от необходимото. Лесно могат да се скъсят (да се резнат) с няколко милиметра. На едната стена на една одая - бива, ама за всички (без един) прозорци на етажа - от пода до тавана - нещо не ми стои добре.

Не знам дали стълбата няма да е по-добре с още две - три стъпала. Все пак приземният етаж е с нормална височина, колкото и горния.

Определено трябва да намериш друг материал за покрива. В кутиите от някакви бонбони (или бисквити?) съм виждал бяла, почти прозрачна хартия, вълничките и са доста по-ситни - за съжаление нямам точни спомени по въпроса. Твоят картон не става за Н0, а само за големи машаби.

Това го писах с най-добри чувства, като мнение и препоръки на страничен наблюдател. Въпреки че сега ще последва лавина от мнения по въпроса за критиката в този форум. Надявам се да ме резбереш правилно. Личи си че имаш и мерак (извинявам се - желание) да направиш нещата изпипани, определено се вижда че имаш и необходимите умения, въображение, и всичко необходимо.
Не само къщичката, а и целият макет имат много характерно излъчване и стоят доста добре.  :good:, особено за белите стени, дървените детайли. "Пейзажът" също много ме впечатли, поздравления! Може би само тези неща до колците не разбрах дали са домати, лози или малки дръвчета ... Разбира се може да добавиш няколко човечета, които да правят нещо - или да копаят, или да пият ракия. Има такива небоядисани, можеш да си ги режеш и лепиш в различни пози, и после да си ги оцветиш в желаните дрешки според епохата и държавата, в която се намират.
Има достатъчно време до октомври за още една къщурка. Успех! :hi:

Не, няма никакъв проблем. За някои работи си прав. За камънчетата можех и да пробвам и с по-малки,мислел съм го и то мн и различни варианти. Но това имах под ръка, но все пак трябва да направя и др макет с по-малки и да видя крайният ефект какъв ще е. Ще го имам предвид.

Относно прозорците, не съм съгласен. Някои едновремешните къщи са правени с високи прозорци, което за мен беше приоритет при избирането на реална българска възрожденска къща :wild:
както каза, че са до пода, това се дължи заради дървената облицовка която сложих, т.е. рамките на прозорците, при изрязването на прозорците височината беше приемлива, но след поставянето на прамките се разшириха по 1мм от горе и долу и малко се получило както каза.

Относно, че 1 и 2-ят етаж са с една височина, на снимките се вижда така. Ако се погледне от нивото на къщата, ще се види леко забележима разлика, че 2-ят етаж е с няколко милиметра по-висок, самият покрив който е отгоре и захлупва 2-ят етаж създава впечаление, че е са с една и съща височина.

ха Да :), не ме питай за дръвчетата, и аз още не съм решил какви са, лози ли, малки дръвчета и т.н.
Предимно идеята ми беше лозе да направя, но е реших просто малки дръвчета да сложа. Обмисля плодове да сложа и имам от какво да направя, но за момента не искам да го барам макета.

Благодаря ти за искреността и съветите  :hi:
« Последна редакция: 07 Август 2012, 01:43:18 от supernasko »

atanas72

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на НАСКО " възрожденска къща "
« Отговор #16 -: 09 Август 2012, 00:31:12 »
Поздравления адаш,продължавай все така на мен ми харесва. :good: :good: :good: