ВАЖНО !!! | IMPORTANT !!! > Правила, препоръки и указания за правилна експлоатация на форума | Rules, suggestions and leads for correct exploatation of the forum

Как да слагаме снимки когато публикуваме мнение.

<< < (2/6) > >>

mitko0888:
А след това питайте как направих четири последователни поста и никой не успя да се вмъкне между тях и да развали работата ...

Adrian:


ето го като опции (отстрани) и в www.imageShack.us

което ползваме 2-3 ма

mitko0888:
Все пак слагането на малки снимчици с линкове към големите им варианти е добре да се прави само ако в страницата има много снимки (напр 20 - 30 или повече) и ако снимките са големи. Или пък ако някой иска да покаже нещо с една снимка, коята е няколко мегабайта. В противен случай си е добре снимките да са приятни за гледане. А в ревютата или в представянето на нещо хубаво може да са и много по-детайлни, пък било то и с линкове към големите им варианти.

Друг начин да стане по-приятно гледането е да се обработят снимките преди показването им. Лично аз съм противник на всякакви фотоселяни и др. подобни, предпочитам снимката да е необработена, но това си е лично мнение. За сметка на това обаче давам следния пример: Едно и също нещо в два варианта (снимката е на Caprycorn).

Това:


и това:


Двете снимки са с еднакви резолюции, според мен изглеждат доста еднакво, въпреки че между тях има сериозна разлика. Както се вижда от хедъра на снимките, първата е почти четири пъти по-голяма! Съответно страница с много такива снимки ще се зарежда не за 5, а вече за 20 секунди, което си е чеп ...
 
Ако някой реши да го прави: Отваряме снимката с нещо. Не ни трябва фотошоп или специализирана програма. Достатъчно е да имаме напр. MS Оffice. В него има Picture Manager. Отварям снимката, правя Edit, после Export, форматът да е JPEG, независимо какъв е първоначалният. След това обаче не бързам, ами първо цъкам на JPEG options. Избираме нивото на компресия. В зависимост от типа на апарата, снимката и т.н., резултатите са различни. В показания пример съм сложил 40%, в повечето случаи от 40 до 60% позволява да се намали размера на снимката от 2 до 4 пъти без да се забелязва загуба на качеството. Тази възможност съществува в повечето програми за обработка на картинки.

widowmaker:
То има и много по-читави програмки за рисайзване и елементарна обработка - Gimp, Irfan viewer и т.н.,
баш майкрософтските боклуци ли намери да ги даваш за пример?

mitko0888:

--- Цитат на: widowmaker link=topic=3966.msg90526#msg90526 date=1376512595 ---То има и много по-читави програмки за рисайзване и елементарна обработка - Gimp, Irfan viewer и т.н.,
баш майкрософтските боклуци ли намери да ги даваш за пример?

--- Край на цитат ---

Наблюденията ми показвт, че ако някой ползва компютъра си "за интернет" и като пишеща машина, на него има MS Office и някаква допълнителна свирка за музика и филмчета. Както и нещо за торенти. За това давам и такъв пример - с програмака, която си е в офис пакета, всеки си я има едва ли не по "задължение", а върши достатъчно добра работа.

Който е чувал за Gimp едва ли ще чете моя пост как да си обработва снимките...  И едва ли ще чете изобщо как да качва снимки във форума.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия