Автор Тема: Макета на Tazcho в Н0 мащаб  (Прочетена 33349 пъти)

tritehiksa83

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Tazcho в Н0 мащаб
« Отговор #15 -: 26 Септември 2012, 08:40:29 »
Пусни някаква схема или чертеж много опростен и ще решим това.Нали се старая да имам сложно коловозно развитие,да си поблъскам акъла. :)

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Макета на Tazcho в Н0 мащаб
« Отговор #16 -: 27 Септември 2012, 03:56:31 »
Цитат на: tazcho link=topic=3984.msg82072#msg82072 date=1348636795
Имам следната дилема която не ми дава мира и ще ви помоля за помощ.
След като снощи на дълго и на широко разглеждах и умувах как товарните влакове които тръгват от глухите коловози да си се включат в вътрешният кръг без да пречат на пътническите които се движат по външния установих че имам проблем , при всяко тръгване на товарен влак от товарната гара която ще е при глухите коловози трябва да спирам всичко останало за да мине той . а пътническият влак ще върви по външните линии за да може да спира на 1-ви коловоз на централната гара. как да разреша този проблем в развитието на релсовият път ?
единият вариант е да сложа централната гара от другата страна на релсите , но тогава ще и се гледа гърбът другият вариант е да преместя глухите коловози от вътрешния край но тогава като има вагони на тях няма да се вижда хубаво влака който минава.
дайте някаква идея за развитието на релсовия път и в частност за глухите коловози къде да ги преместя за да не пречат.
мислех и за друг вариант примерно като тръгне композиция от глух перон от там да се изкачва с много лек наклон и след завоя към западната страна с мост да пресича двете основни линии и да се включва в вътрешната , но пък в този случай ще трябва да се спуска за има няма 170-180см защото ще има подвижен мост там за да се минава. Моля дайте идеи и предложения.
Здравей, за да нямаш такъв проблем, трябва да включиш в коловозното развитие т.nар. БРЕТЕЛ. Това е съоръжение състоящо се от четири стрелки и една кръстачка, задължително е за двоен път, както е при теб. Наличието на бретел позволява независимо по коя от двете линии се движи влака, да може да влезе във всeки един  коловоз на гарата. Всъщност бретел трябва да има и от двете страни на гарата! Успех!

tazcho

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Tazcho в Н0 мащаб
« Отговор #17 -: 04 Октомври 2012, 08:45:28 »
започнаха се пробите , през изминалите дни успях да направя временни основи на идеята ми за да видя как ще изглежда


за сега в "П" колкото да се ориентирам в дължината .
имам и вече готови няколко сградички които могат да се видят на клипчето
http://www.youtube.com/watch?v=IGFZgtN-9A4&feature=channel&list=UL
http://www.youtube.com/watch?v=0PbAOAPBnmM&feature=youtu.be

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Tazcho в Н0 мащаб
« Отговор #18 -: 04 Октомври 2012, 12:22:00 »
Отдолу стиропор ли си сложил?

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re:Макета на Tazcho в Н0 мащаб
« Отговор #19 -: 04 Октомври 2012, 13:38:05 »
След време и аз ще имам подобен на теб проблем с вратата и ако ме изпревариш с решението бих взаимствал от теб .
Харесва ми ,че си се спрял на Аухаен за сграден фон.
Ще очаквам още снимки ,защото се заформя интересен кът.

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Макета на Tazcho в Н0 мащаб
« Отговор #20 -: 04 Октомври 2012, 13:50:15 »
София 70 и Rizar, прочетете внимателно тези две теми на нашия добър приятел Ясен (Сaprycorn). В темите е описано подробно как се е справил той с проблема наречен "врата".

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,3638.0.html

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,2315.0.html

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re:Макета на Tazcho в Н0 мащаб
« Отговор #21 -: 04 Октомври 2012, 15:58:00 »
Благодаря!
Срам  ме беше да призная ,че забравих на чий макет видях решения проблем. :blush2:

tazcho

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Tazcho в Н0 мащаб
« Отговор #22 -: 04 Октомври 2012, 21:13:58 »
Цитат на: Rizar link=topic=3984.msg82354#msg82354 date=1349342520
Отдолу стиропор ли си сложил?
да , макар че ще е временен вариант /майче/ :)

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Tazcho в Н0 мащаб
« Отговор #23 -: 05 Октомври 2012, 12:22:24 »
И аз сложих на моя но го махнах, замислих се как ще сложа корка и ще баластирам + това като правех сгради и случайно капне лепило стиропора се разяжда, моя съвет е махай го докато не си го залепил.  :)

tazcho

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Tazcho в Н0 мащаб
« Отговор #24 -: 05 Октомври 2012, 15:55:35 »
Цитат на: Rizar link=topic=3984.msg82392#msg82392 date=1349428944
И аз сложих на моя но го махнах, замислих се как ще сложа корка и ще баластирам + това като правех сгради и случайно капне лепило стиропора се разяжда, моя съвет е махай го докато не си го залепил.  :)
принципно идеята е основата да бъде 8мм голо ПДЧ , стиропора го сложих за временно за да се поизправят неравностите от наставките между бюрата /които също са временни/ , но да си призная обмислях варианта като направя постоянната конструкция да го има , но лека по лека се разобеждавам и мисля да не го ползвам.
идеята е конструкцията да е модулна на по един метър с височина 115см а като цяло размера ще бъде 4х3 метра като всички страни ще са по 50см само едната ще е 70см.

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re:Макета на Tazcho в Н0 мащаб
« Отговор #25 -: 05 Октомври 2012, 18:09:58 »
Не знам дали само ще ти стигне дълбочината от 70 см за да разположиш сгради , рампи и т.н. То зависи и какво ще правиш .Capricorn ни е показал как на тясно място може да се направи градче , гара и т.н. Макетът на Мунчо също го доказва.

tazcho

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Tazcho в Н0 мащаб
« Отговор #26 -: 09 Октомври 2012, 08:34:05 »
Седя си снощи и си размишлявам колко да са дълги аджиба пероните на централната гара , един метър ли метър и двайсе ли метър и четиресет ли и не мога да преценя как да останат , според вас като се има на предвид че ще има и пътнически композиции а техните вагони са по-дългички колко да са дълги пероните и самите релси между стрелките ?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Макета на Tazcho в Н0 мащаб
« Отговор #27 -: 09 Октомври 2012, 08:43:56 »
Ми и сам можеш да прецениш...един вагон (четириосен) или един локомотив средно са дълги по 22/26см (грубо) в Н0,
така, че на коловоз с дължина метър ще можеш да спираш един локомотив и три пътнически четириосни вагона. Ако ти харесва такава композиция - давай с тая дължина, ако ли не ...продължаваш да удължаваш.
На 1,80 ще ти се съберат 7 вагона и един локомотив.
« Последна редакция: 09 Октомври 2012, 08:45:56 от pach »

tazcho

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Tazcho в Н0 мащаб
« Отговор #28 -: 09 Октомври 2012, 09:42:16 »
А с колко вагона е обикновено такава композиция 3,5,7....... ?


pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Макета на Tazcho в Н0 мащаб
« Отговор #29 -: 09 Октомври 2012, 10:00:28 »
От 5 на горе...ако не броим БДЖ-то...те са от 3 надолу...справка вчерашния пътнически влак от Пловдив до София на 14.хх часа!!!  :sarcastic: