Автор Тема: "Криеница"  (Прочетена 8553 пъти)

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
"Криеница"
« -: 19 Септември 2012, 13:10:01 »
От доста време се питам, какво кара някои потребители на форума да се крият. Какви привилегии дава тази опция?
Не страдам от маниакални конспиративни наклонности, но ми е странно защо се прави и какви са мотивите за това... хем се криеш, хем постваш мнения... къде е логиката?
Страдания по нарушаване на някакво лично пространство ли е...?

Какво мислите за тази опция по принцип?

Очаквам мненията Ви ( и на криещите се де) :) ;) Наистина ще ми е интерсно...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:"Криеница"
« Отговор #1 -: 19 Септември 2012, 13:26:18 »
Старата песен на нов глас  :haha: :haha: :haha:
Като не страдаш от маниакални конспирации, тогава какво те вълнува тази опция?  :hi:
Не е задължително да дава някакви привилегии...но някои меко казано `ора, пощуряват в буквалния смисъл,
като видят нечии логини от долу на форума!
Логика има, но човек който не ползва разрешената опция, не би могъл да я разбере!
Хайде тогава и да обсъдим трябва или не във форума да са скрити "е-мail" -лите!!!
Също така да си направим един мини "Facebook" тук - няма какво да се притесняваме!!!

ПП. Може би все пак трябва да прочетеш две/три теми точно в този раздел, за да не се налага да пускаш нова тема, по стар въпрос!
 :hi:

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:"Криеница"
« Отговор #2 -: 19 Септември 2012, 14:19:36 »
Едно от логическите обяснения за тази опция, давана в повечето форумни платформи по принцип е, че е възможно шеф и подчинен да се окажат едновременно в даден форум, което би могло да доведе до разправии от сорта на "Ти нищо не работиш, а по цял ден киснеш в еди кой си форум". Потребители хиляди, откъде знаеш дали шефът ти не е регистриран и под какво име? Освен това скритите потребители се виждат от администратори и модератори, така че в крайна сметка не са толкова скрити.

Отделен въпрос е, че не е редно членове на който и да е клуб по ж.п. моделизъм в случая да бъдат администратори и/или модератори, както и да има вътрешен раздел за клубни членове, тъй като това си е чист конфликт на интереси - форумът е за ж.п. моделизъм по принцип, а не форум на КЖМ, сдружение жп. моделисти и т.н.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5521
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re:"Криеница"
« Отговор #3 -: 19 Септември 2012, 15:18:38 »
Цитат на: IKAR link=topic=3985.msg81886#msg81886 date=1348053576
Отделен въпрос е, че не е редно членове на който и да е клуб по ж.п. моделизъм в случая да бъдат администратори и/или модератори, както и да има вътрешен раздел за клубни членове, тъй като това си е чист конфликт на интереси - форумът е за ж.п. моделизъм по принцип, а не форум на КЖМ, сдружение жп. моделисти и т.н.

Очаквам да дадеш предложение как да се справим с този проблем! :)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5521
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re:"Криеница"
« Отговор #4 -: 19 Септември 2012, 15:53:28 »
Всъщност предложение не е необходимо. Този въпрос сме го обсъждали и преди тук. Обсъждан е и в рамките на администрацията, но, поне засега, не сме намерили начин да го избегнем проблема. От една страна, защото само членството в определена организация ни дава възможност да участваме активно в делата моделистки, от друга - съставът на администрацията е сформиран много преди всякакви жп моделистки формирования и се основава най-вече на взаимно доверие, даже приятелство и всякакви опити за "ъпгрейд" някак не се приемат с охота. И на последно, но не и по значение място - в дейността си се стараем да не проявяваме субективизъм или пристрастност, като задължително обсъждаме даден проблем и вземаме решение за действие по него винаги заедно. Колко успяваме е друга тема! Само да вметна, че двама от администрацията са членове на КЖМБ, един се асоциира с друга организация и един не е член на никаква организация.

По отношение на вътрешния форум на КЖМБ, сме готови да направим такъв и на всяка друга организация, участваща активно в този форум. Дори сме предлагали да направим това, но до този момент не е заявен такъв интерес. Всъщност скритият форум цели единствено и само да улесни клубните членове при обсъждането на вътрешни за тях въпроси и само толкова. Лично според мен това не влиза в противоречие с никакви морални и други норми и е по-скоро необходимост, осигуряваща оперативност, отколкото създаване на място за сплетни, интриги и пр.  
« Последна редакция: 21 Септември 2012, 14:51:42 от Vlado »

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:"Криеница"
« Отговор #5 -: 19 Септември 2012, 15:59:58 »
Аз не виждам да има конфликт на интереси. Форумът на RailwayPassion приютява под крилото си още две други организации включае "Сдружение ЖП моделисти" и "Клуб Железопътен моделизъм България" както и "Други организации и клубове". Намирам го за съвсем нормално всеки един от тези клубове да имат вътрешен раздел в рамките на нека го наречем "гранд-форума" при положение че същия се е съгласил да им съдейства, вместо всяка организация да прави собствен форум. Ако мислите че е по-добре да има 2 3 или 5 отделни форума аз съм пас.

А мнението ми отностно "криеницата" е някаква детинщина. Това не е онлайн чат или подобно че да се правим на невидими за да не ни пишат защото сме заети или друго. Това е форум и той е публичен за разлика от "френд листата" на скайпа ви която е лична а там дори е още по-глупаво да се крием при положение че всеки сам е избрал с кого да комуникира. Не намирам капка логика в това да присъстваш в публичното простанство но "инкогнито" в същото време. Не искам да засягам никой на мен не ми пречи ни най малко тази опция и абсолютно ми е все едно дали някой се крие или не, просто изразявам мнение.

А отностно "Шефа", той ако иска да знае какво правят подчинените му вярвай ми форума едва ли ще му свърши работа без значение дали си скрит покрит двойно зарит и прочие.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:"Криеница"
« Отговор #6 -: 19 Септември 2012, 22:26:59 »
Както би ме подкрпил Ванката, отдавна има програми които следят и записват къде служителите киснат в нета.

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:"Криеница"
« Отговор #7 -: 20 Септември 2012, 07:27:58 »
Регистриран съм в много форуми и никъде не съм се крил.От работа кисненето в мрежата или скайп за мен не са приоритет все пак съм там за да работя не да се забавлявам затова и не използвам въпросната опция ,а и именно анонимноста в интернет дава на юзърите фалшива сигурност и затова доста потребители си позволяват да пишат кой от кой повече глупости.
Евала на Владо,Спас, Марио и други които застават зад имената си във форума

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:"Криеница"
« Отговор #8 -: 20 Септември 2012, 09:38:50 »
Може да ги е страх от тъмното - светлото, за това да се крият. За мен е абсолютна щуротия това да се криеш, при положение че си видим за администраторите и след като напишеш нещо, то веднага лъсва в която тема е писано. Вина ги съм бил против тази отметка и многократно съм го повдигал на въпрос. Очаквам и това да изчезне, както изчезна и архива на търговията, а в с времето и Общия форум - темите да се редуцират. :hi:

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:"Криеница"
« Отговор #9 -: 20 Септември 2012, 10:06:09 »
Администрацията е обсъждала "тази отметка" и становището е, че тя не противоречи на правилата. Важното, е че написаното мнение не е анонимно.
Това дали даден потребител иска да знаят останалите какво прави или не си е негов избор.
Смятам, че тази тема е изчерпана

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:"Криеница"
« Отговор #10 -: 20 Септември 2012, 14:47:41 »
Пу ! за мен  :lol: