Автор Тема: Новости от ExactRail (USA only)  (Прочетена 13805 пъти)

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Новости от ExactRail (USA only)
« -: 25 Септември 2012, 10:54:36 »
За любителите на американските железници предоставям на вашето внимание тази фирма произвеждаща товарни вагони и други съоръжения.

http://www.exactrail.com

Фирмата е млада едва на 3 4 години и все още пробива на пазара, но качеството и много високо. Отнасят се с изключително внимание и към най малката подробност, изпипват детайлите прецизно. Имат доста богат асортимент за този период от време. Целта им е да създаде възможно най прототипни модели на вагони. Единствената фирма която прави колоосите и самите колела на вагоните на CNC струг. Работят по оригинални сини скици и на лични измервания. Екипа е млад отговорен и отдаден на работата си.

Аз лично дебнех тези вагони от около 8 месеца тъй като ги изтървах първия път. Сега вече съм им собственик  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=j_Y7AmoyYQc







Ето и самите колооси как изглеждат с характерната извивка от вътрешната страна на колелото



Понеже направих доста голяма поръчка, издадоха ми ваучер който важи до края на месеца, ако случайно някой си хареса нещо може да му го поръчам с 15% отстъпка.

Бъдете здрави и се кефете на хобито  :yahoo:
« Последна редакция: 29 Септември 2012, 12:04:46 от BaHkaTa »

G_GROZ

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Новости от ExactRail (USA only)
« Отговор #1 -: 27 Септември 2012, 08:23:47 »
Невероятна изработка, а и за тази цена! Само, не ми е ясно, колоосите как са изолирани за DC?

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Новости от ExactRail (USA only)
« Отговор #2 -: 29 Септември 2012, 11:47:43 »
Цитат на: G_GROZ link=topic=3989.msg82107#msg82107 date=1348723427
Невероятна изработка, а и за тази цена! Само, не ми е ясно, колоосите как са изолирани за DC?

Едно доуточняване да направя извинявам се предварително, но не съм описал съвсем точно нещата явно от радост  :dance1:

Вагоните не са точно с такива колооси. Пак са струговани, но от вътрешната страна са плоски. Бандажа и реборда е еднакъв просто липсва вътрешната извивка. Тези с извивката са нова изработка и ще се продават отделно. Очаква се да ги пуснат в продажба около коледа или малко по-рано. Отностно изолацията не мога да кажа нищо. Има доста клипчета в тубата с вагони на ExactRail теглени от цифрови локомотиви. Изолирани са, но по какъв начин не знам. Довечера като ги получа от куриера ще имам повече информация и ще коментирам  :dance1:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RvxcKWGs1tU
« Последна редакция: 29 Септември 2012, 11:55:44 от BaHkaTa »

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Новости от ExactRail (USA only)
« Отговор #3 -: 29 Септември 2012, 14:26:11 »
Ванка по разбираеми причини имаме един фен на хладилните вагони.С този дето си го показал май ще го метнеш отвъд океана  :stop: :stop: :stop:

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re:Новости от ExactRail (USA only)
« Отговор #4 -: 29 Септември 2012, 22:16:50 »
Ванка, няма ли да се похвалиш :)  днес в клуба видях такива красоти :)  истински бях впечатлен ... 

ogiegp

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Новости от ExactRail (USA only)
« Отговор #5 -: 30 Септември 2012, 12:00:35 »
Ето го и фена на хладилните  :hi: :hi: :hi: 
Ванка,сега много бързо казвай каква е схемата по която мога да се уредя с едно такова съкровище.Казвам едно,защото ако залитна и в тази посока ще е вече напълно пагубно и самоунищожително :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:
Разгледах сайта им,но ми се струва,че за едно вагонче няма да е рентабилна доставката.А като гледам Ти как "скромно" си понапазарил,направо получавам комплекси  :blush2:

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Новости от ExactRail (USA only)
« Отговор #6 -: 30 Септември 2012, 14:44:40 »
Схемата вече е лесна тъй като ваучера ми за отстъпка изтича днес, тоест аз не съм ви от полза. Мога да ви ги поръчвам ако желаете но ще са по цени на сайта. А парите ми ги превеждате по банков път или на ръка.  Аз си предложих услугите по-рано. Само един човек се възползва и неговата пратка утре ще пристигне. Можеше да се комбинирате и щеше да е изгодно за всички.

Аз стрелях директно с пушката за грозен дивеч. Всичко или нищо! Целия сет! Верно солено е на джоба, но пък сладко на душата  :dance1:

Както казва Адри "купи и ще ти олекне"  :drinks:

G_GROZ

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Новости от ExactRail (USA only)
« Отговор #7 -: 02 Октомври 2012, 01:17:35 »
Благодаря за клипчето. Ясно как са изолирани за прав ток. Наистина изключително качествена изработка! Незнам какво ще правят любимите ни евро-китайски производители. Подобно качество ще ни предложат поне на тройна цена. Имаш ли инфо дали ще правят и локове? Май трябва да си припомним добрите стари уестърни, та да оформим подобаващо макетите си. :triniti:

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Новости от ExactRail (USA only)
« Отговор #8 -: 03 Октомври 2012, 12:39:29 »
Цитат на: G_GROZ link=topic=3989.msg82292#msg82292 date=1349129855
Благодаря за клипчето. Ясно как са изолирани за прав ток. Наистина изключително качествена изработка! Незнам какво ще правят любимите ни евро-китайски производители. Подобно качество ще ни предложат поне на тройна цена. Имаш ли инфо дали ще правят и локове? Май трябва да си припомним добрите стари уестърни, та да оформим подобаващо макетите си. :triniti:
Китайците и те могат да го направят всичко зависи колко ще им платиш :) За момента ExactRail правят само товарен подвижен състав. Стремят се да изкарват по минимум 1 2 нови модела на месец. Ако някой ден пуснат пътнически вагони и дори локомотиви сериозно ще се замисля да си подменя колекцията.


Току що бях известен от куриер че пратката е освободена от митница и пътува към мен. Честито на новия собственик.  :drinks:

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Новости от ExactRail (USA only)
« Отговор #9 -: 09 Октомври 2012, 23:15:26 »
Промоция по случай октомврииския бирен фестивал. Бирени вагони с намаление  :drinks:



Линк към промоцията http://www.exactrail.com

Milenski

  • Trade Count: (12)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
  • Рейтинг: 0
Re:Новости от ExactRail (USA only)
« Отговор #10 -: 11 Октомври 2012, 02:52:17 »
Привет и от мен колеги  :),


Както Иван спомена по-горе и моята доставка от тези вагони пристигна. Първите ми думи бяха: „Леле, огромни са“.  Истината е, че американците са се постарали да направят точно копие на тези вагони (а както знаем при тях всичко е голямо) и съответно вагоните са огромни. Всички елементи са прикрепени към вагона и е голямо удоволствие да го държиш в ръцете си и да му се радваш. Наистина са се постарали от към детайлност и резултата е много добър. Освен хладилните вагони аз си взех и два вида товарни от същата фирма и само мога да кажа, че и там резултата е много добър. Перфектно движение и детайлна изработка. Феновете на американските железници ще им се изкефят много. Предполагам, че с такива модели фирмата ще набере доста скорост следващите години. Весели моменти с хобито   :drinks:

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re:Новости от ExactRail (USA only)
« Отговор #11 -: 11 Октомври 2012, 07:03:10 »
Честито  :drinks: давай снимки да им се порадваме  ;D

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Новости от ExactRail (USA only)
« Отговор #12 -: 12 Октомври 2012, 17:58:12 »
Октомврийски новини. Новия PS-2CD 4427 закрит хопер е вече наличен в продажба.









Линк към http://www.exactrail.com с всички вагони от серията.

Milenski

  • Trade Count: (12)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
  • Рейтинг: 0
Re:Новости от ExactRail (USA only)
« Отговор #13 -: 14 Октомври 2012, 05:46:00 »
Малко снимки и от мен :)





Тук на заден план се вижда част от товарната композиция




Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Новости от ExactRail (USA only)
« Отговор #14 -: 14 Октомври 2012, 09:32:11 »


Много е красиво ! Кефете се , ей ! Преди да ни шибнат  данък влакчета  :haha: