Автор Тема: Поръчка към ZZ Models.  (Прочетена 4746 пъти)

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Поръчка към ZZ Models.
« -: 26 Септември 2012, 17:42:37 »
Да не се приема като реклама.

 Nira Hobby организират поръчка към фирмата ZZ Models - която предлага артикули в мащаб 1/87 - можете да откриете доста камиони Зил 157, ЗИС 151 и ЗИл 154 - в различни варианти - сред които и железопътен камион.

На този линк може да видите артикулите на ZZ Models
http://www.scale-model-kits.com/manufacturers/ZZ-Modell.page.all.html

А в сайта на Нира http://nirahobby.com/ - може да намерите подробности за поръчката както и ценова листа. Крайна дата за поръчване е дадена 10.10.2012.

Надявам се да съм ви бил полезен.  :)

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчка към ZZ Models.
« Отговор #1 -: 26 Септември 2012, 18:46:06 »
Колеги, горещо НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ покупката на ZZ моделс  :nono:

1.Това са модели, които се правят изцяло от лошокачествена твърда колофонена смола (а не пластмаса, както пише и в сайта им "and plastic parts") в същото време по-тънките детайли са силно трошливи и се рушат дори при внимателно отделане от рамката със съответните детайли. Често се случва в смолата да има шуплести балончета, които трябва да се пълнят с кит, а недоизлятите части да се изграждат. Буквално по свойствата си смолата е като карамелена близалка- лъскава, твърда и чуплива.

2.Смолата не може и да се лепи с конвенционалните лепила за модели (пластик цимент). Още по-голяма мъка ако има ецвани ламаринки.

3.Повърхностите не могат да се боядисват дирекно с акрилна боя. Нужно е да се пръснат с грунт, който да задържи боята иначе без него се събира на капчици. В същото време, грунта запълва по-плитките релефи (решетки, жалузи, дупки) и в крайна сметка се разваля детайлността.

4.Схемите в ръководството почти винаги се различават с наличните части в кутията.

С една дума абсолютен БОКЛУК. Ушите ще ви се запалят от яд като почнете да работите по моделите и знаете какви луди пари сте дали за това което сте получили.

Последния път, когато се набутах с тази фирма беше с този модел:

Ецваните части, които се прегъват се счупиха при опитите да се залепят към смолата. Най-кофти моментите бяха при отделянето на чаркалъците от рамките. След първите 2-3 счупени взех да ги отделям заедено с рамката, на която се държат и после постепенно на шмиргел рамката се излапва до достигане на същинския детайл. Ако пробваш да ги отделиш с макетен нож се чупи веднага.
Чехите направо са се ******! :angry:

Има обаче една друга чешка фирма от която съм страшно доволен. Работата по моделите на SDV е просто песен.
-мека пластмаса лесно се обработва
-лепят се лесно с лепило за модели
-боядисват де дирекно без грундиране, акрила направо лепне по пластасите им.
-цената им е конкурентна спрямо ZZ модел

В крайна смекта имам опит с много фирми през годите и тези от ZZ приключих окончателно.
« Последна редакция: 27 Септември 2012, 09:14:17 от Dispatcher »

atanas72

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчка към ZZ Models.
« Отговор #2 -: 26 Септември 2012, 19:40:47 »
 :fie: :fie: :fie: :fie: :fie: :good: :good: :good:

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Поръчка към ZZ Models.
« Отговор #3 -: 26 Септември 2012, 22:23:00 »
Цитат на: gzo link=topic=3992.msg82099#msg82099 date=1348674366
Колеги, горещо НЕПРЕПОРЪЧВАМ покупката на ZZ моделс
...
С една дума абсолютен БОКЛУК.
...
Чехите направо са се осрали !

Има обаче една друга чешка фирма от която съм страшно доволен. Работата по моделите на SDV е просто песен. ...

Точно такива мнения правят форумите безценни помагала във всички области - истината и само истината, независимо от останалите пристрастия и убеждения. Да, понякога с цената на леко нецензурни думи, но как иначе да наречеш нещо, което наистина е чист боклук, а ти си дал пари за него и то не малко, загубил си време, положил си усилия ... и накрая нищо ... няма как в случая да употребиш само нежни и цензурни думи, както им се иска на някои. Да, истината понякога боли, но нека да я знам, пък да ме боли колкото си иска.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Поръчка към ZZ Models.
« Отговор #4 -: 27 Септември 2012, 09:40:22 »
Аз все пак поръчах един Краз - и ще дам отзиви - дано да уцеля нещо по-добро от към качество от това което описа gzo. Мерси за информацията. Иначе аз имам 3 модела на SDV - два от тях не струват.  :)

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчка към ZZ Models.
« Отговор #5 -: 27 Септември 2012, 12:02:42 »
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=3992.msg82110#msg82110 date=1348728022
Аз все пак поръчах един Краз - и ще дам отзиви - дано да уцеля нещо по-добро от към качество от това което описа gzo. Мерси за информацията. Иначе аз имам 3 модела на SDV - два от тях не струват.  :)

От този сайт ли поръча Краз-а ? http://www.scale-model-kits.com/manufacturers/ZZ-Modell.page.all.html

Имай предвид, че кразовете показани тук са на SMK а не за ZZ !
Дано имаш късмет и попаднеш да пластмасов модел, аз не съм работил до сега на SMK и ще чакам да дадеш отзиви те как са, защото и аз мисля да си взема един Краз от модификацията "нас не догонят"  :good:
Иначе за кои 2 от твоите 3 модели на SVD казваш, че не струват ?

И пак за таз смола !
В немския ебей има няколко търговеца, които гледам, че пускат т.н. resin модели. Обикновенно ги пускат на стартова цена 1 Е и учудващо понякога се продават за луди пари ! Казвам учудващо, защото същите тези типове търгуват с един и същ набор от модели и ги пускат сравнително често, а когато "акулите" се напируват и спрат да надуват цените, често се случва на копътките, като мен да отнесът нещо на нормална цена.
Така веднъж се случи, че спечелих една ГаЗ-ка за "някакви" си 10-ина Е и рекох да комбинирам пощата и се набутах да си взема още едно друго моделче на цена - пак нещо от рода на 10 Е. Общо с пощата ми дойдоха - я имаше, я намаше 30 Е. Получавам си аз моделите, отварям кутията и гледам, че са домашна направа т.е. не са на някоя фирма, а просто някой местен "майстор" излива смола по калъпите, после набърже отделя заготовките и ги пъха в пощенската пратка на спечелилия купувач, без дори да си поиграе да изчисти шлаката. Ръководства и схеми обикновенно не се прилагат. За моделите от 3-4 части няма и нужда, но за модели от 30-40 части е престъпление ако не ти сложат едно ксерокипие струващо 1-2 ст. Все пак нали вискчо е копирано наготово от фирми като SDV, SMK, ZZ и т.н. То още от снимката на аукциона си личеше, че става дума именно за пиратско производство, но поне се надявах, че калъпите им са читави, но уви !
Освен, че си играх с часове, докато изчистя шлаката, ами и накрая се оказа, че шасито на ГаЗ-ката е усукано и в сглобен вид се опира на 3 гуми  :blink:
Добре, че имам някакъв опит и най-вече части останали ми от други модели, та се сетих да изградя един от мостовете така, че да се изравни с другия. С това се справих добре, но след слагане на кабината се оказва, че усукването изкривява предната броня и тя стои диагонално спрямо линията на кабината  :blink: Шаш и парещи от яд уши ! (за 2-ри път) Ако модела беше пластмасов изправянето на усукана част нямаше да е проблем (по принцип става лесно след нагряване) но за съжаление това беше смола без никакъв шанс за каквото и да е моделиране. Така и оставих модела- накриво, добре, че и в реалния живот се срещат разбити ГаЗ-ки с диагонални линии и усукани части. Другия модел се счупи още при чистенето на шлаката, а ушите ми парят и до днес !
В крайна сметка се оказа, че за 55-60 лв съм си купил нагревател за уши  :angry: но и опита повече никога да не се занимавам със модели от смола.
И тъй като имам опит и с пиратски модели, мога да заявя, че ZZ модел по нищо не се различават от тях. Всъщност отличават се, че имат цветна кутия. прилагат схеми и добавят водни лепенки.
Съветвам всеки, (особено тези без опит в моделизма в мащаб НО) да не си дава парите за т.н. RESIN MODELS без значение коя е фирмата или кой е пирата. Вискчо е абсолютен капут! Ето как изглеждат подобни модели:
Познават се по жълтеникавия цвят, многото шлака, липсата на рамка. На снимките не се вижда, но обикновенно имат и шупли с балончета, случва се да има и усукани.

« Последна редакция: 27 Септември 2012, 12:21:21 от gzo »

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Поръчка към ZZ Models.
« Отговор #6 -: 27 Септември 2012, 13:40:04 »
Краза си е на ZZ - води се някаква лимитирана серия - иначе поръчката си я пуснах към Нира. Ще видиме какво ще пристигне - ето как изглежда кутията:

Иначе и аз съм много мераклия да взема нещо на SMK, но за сега нямам възможност. Живот и здраве и до тях ще стигнеме.

 Иначе за SDV - единия модел е Praga UV-80 CAS K5, а другия Karosa LC-936XE



И все пак ако имам възможност - пак бих взел модел на SDV - Liaz 101, Tatra 813 и т.н.т.  :)

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчка към ZZ Models.
« Отговор #7 -: 27 Септември 2012, 17:58:15 »
Гледам, че на кразовата кутия пише ПЛАСТИК МОДЕЛ, ха дано !

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Поръчка към ZZ Models.
« Отговор #8 -: 27 Септември 2012, 18:20:20 »
Ще споделя впечатления като дойде.