Анкета

Платил си покупка а си останал с празни ръце?

по вина на търговец
4 (40%)
по вина на пощите
4 (40%)
други
2 (20%)

Общ брой гласове: 9

Автор Тема: Това което си поръчахме и платихме и никога не го получихме!  (Прочетена 6017 пъти)

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Скъпи приятели! Отварям тази тема за всички от нас които по един или друг начин са останали разочаровани от своите покупки! Интересно е да споделим, как сме платили за нещо а не сме го получили никога... Било по вина на търговците, пощите или други причини!

Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
Лично на мен досега не ми се е случвало. Хубаво е да се споменава и конкретния търговец/поща или виновника в темата.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
И на мен не ми се е случвало. Напоследък обаче има една друга нежелателна практика, прилагана от куриер/логистик/доставчик. Става въпрос за DHL и тяхната "нова и модерна" практика да мотаят пратките у нас. Самите пратки пристигат от Германия /примерно/ с рамките на нормалните 3-4 дни, обаче тук ги забутват някъде из склада и ако не се обадиш да ги питаш по телефона, може да си чакаш пратката цял месец... И да си мислиш, че нещо се е загубило или си бил излъган. Засега загубени пратки няма, ама тенденцията не е добра. Оставям настрана класическия въпрос със строшените тракинг номера при международни пратки...

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
случвало ми се е да купя нещо което продавача го няма.... но пари не съм губил. винаги ползвайте кредитна карта и ако има проблем, дърпате транзакцията и готово.

за 10 годии 3 пъти ми се е налагало. а иначе нерви с бавни пратки и пр глупости редовно

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Цитат на: Best Ripper link=topic=4907.msg105255#msg105255 date=1478332498
Оставям настрана класическия въпрос със строшените тракинг номера при международни пратки...
Установих, че от скоро, покрай новата визия на БГ сайта на DHL, проблемът със строшените тракинг номера в системата за международни пратки на фирмата най-накрая е решен. При получаването на последната пратка миналия месец тракингът работеше през цялото време и най-накрая се появи отметката, че пратката е получена от получателя. Дано и занапред да е все така.  :good:

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Интересна тема... :yes:
 И на мен не ми се е случвало да не ми пристигне доставката и да съм дал пари предварително. Между другото, повечето доставки ги плащам на място,
не са ми искали досега пари предварително. Най-вече аз и тате пазаруваме от Emag, и сме много доволни от бързината на доставка и качеството на продуктите.
Много рядко сме пазарували от друг интернет сайт, защото малко ни е страх точно от това, което гласи и заглавието на темата- нещото, което сме поръчали никога да
не го получим, а и на всичкото отгоре да сме го и платили. Да не говорим, че някои хора получават стоки, които изобщо не отговарят на това, което е поръчано в действителност.
По принцип, в този ред на мисли, то трябва да се боим и от Emag, но им имаме доверие, защото се бяхме посъветвали първо от приятели,
които си купуват техника само от там, а и после сами се убедихме. Според мен пазаруването в интернет е, като цяло, много рисковано, особено ако покупката е скъпа. Има сайтове,
от които наистина знаеш какво ще получиш, но ,за съжаление, от някои не знаеш. :boredom: :(
 Затова, според мен, трябва винаги да се консултираш с някого, да прочетеш няколко коментара за сайта, и когато вече си убеден,
че си разбрал достатъчно за него, да поръчаш своята покупка. 

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Емаг са най големите смешници от всички онлайн магазини.
Преди време се бях заял с тях заради един Киндъл, който по
това време струваше 50 евра редовна цена в немския Амазон.
Нашите убавци го продаваха за 200 кинта. След разправията
с мен веднага го намалиха на 100 лева, но му лепнаха етикет
"изчерпана наличност".

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Някой поръчвал ли е от https://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/  ?

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Такаааа, сега да споделя приключенията ми с горепосочения сайт. В средата на месец Октомври там открих един сет вагони, който навсякъде другаде беше изчерпан (Rivarossi HR4164). Когато излезе през 2002-ра струваше 200 Евро, в момента цената на аналогичните подобни нему е 256 (официално), а там цената в чешки крони, обърнати в евро заедно с доставката ми стъпи на 325, но както казва един наш колега - "Кеф цена няма!". Понеже опциите за поръчка от самия сайт бяха доста дървени, тоест направо невъзможни за поръчване от чужбина - писах им на мейла с въпрос дали ги имат в действителност тези вагони в наличност и колко ще ми струва доставката, по какъв начин заплащането итн. От там се започна една чудовищна кореспонденция, господинът с който си писах владее доста строшен английски, още по-кьопав немски, а поради очевидни лични убеждения дори и не се опитах да го заговарям на руски, пък и както може и да се усетите моят чешки хич го няма. Айде иди дойди разбрахме се, казах му че ги искам и от там започна една дълга серия имейли, в която постоянно го питах как да ги платя... в един момент не издържах и за всеки случай се регистрирах в сайта, който на всичкото отгоре ми искаше и чешки мобилен телефонен номер. Направих поръчката и пак му писах с въпроса как да ги платя. След около един месец усилена кореспонденция, в средата на Ноември ми беше дадена банкова сметка, като дори му звънях по телефона да го питам как да ги платя, на този телефон ми даваше само свободно, но като е видял пропуснато международно повикване се е светнал че съм аз и на следващия ден получих мейла със сметката, по която веднага му преведох парите в някакъв никакъв ден, мисля беше четвъртък... Получих писмо с потвърждение, че ги е получил и уверението, че "другата седмица" (доста разтегливо понятие) ще ми ги изпрати. Започна се едно чакане, започнаха да пристигат и неща от по-далечни държави с по-мудни пощи, поръчани след това, а тези вагони ги няма. Започнах пак да пиша мейли да питам какво става и за евентуален тракинг номер. Имаше един два отговора с дежурното "другата седмица", ама какво другата седмица - че другата седмица ще ги изпрати или че другата седмица ще ми изпрати тракинг номера така и не разбрах. Наближаваше коледа и започнах да се изнервям, дори не ми беше толкова за парите или принципа, но вече така се бях навил и вманиачил в тези вагони, че се бях превърнал в нещо като безнадеждно влюбен в телевизионна говорителка психопат от американски филм, който си лепи нейни снимки и изрезки от вестници на обратната страна на дъното на чекмеджето. Исках си вагоните и нищо друго!!! В един момент вече започнах да планирам и увеселителна екскурзия до Чехия за следващата година, която да включва посещение на магазина му в продъненото му село (нейде си), с последващо пълно осребряване на всичките ми дължими разходи + данък стрес и нерви, изплатени посредством безкасово (разбирай) безплатно компенсиращо "пазаруване" в неговия магазин. Вярно че в Чехия полицията идва бързо и изневиделица, но това е в Прага, на село предполагам са по-мудни, а в крайна сметка те идват когато все пак някой има физическата възможност да ги извика, а според моите планове когато се събуди аз вече щях да съм примерно в Полша  :lol: Тези подробности разбира се не му ги упоменах, но с наближаването на Коледа мейлите ми зачестиха, като започнах да повтарям като дебил в едно изречение "Къде ми е тракинг номера?", като за благозвучност при всеки мейл размествах някои от думите, за да се види че не е автоматичен спам, а автентични писма, в резултат на което се получаваха комбинирани английски и немски изречения в духа на словореда на Учителя Йода. В един момент малко преди коледа получих мейл от някакъв чешки куриер с номера на доставката, който упоменаваше че до мен е изпратена пратка тежаща 960 грама на датата 21.12.2016 - тоест над два месеца след първият ми мейл когато питах има ли ги и как да ги поръчам и седмици след като беше обещал да ми прати тракинг номера. Това вече ме поуспокои, в крайна сметка всичко завърши благополучно преди няколко дни в първият работен ден след Коледа, получих вагоните като кутията беше обвита в три оборота амбалажна хартия (досущ като небезизвестния лаф на Жоро "Завийте ми ги"), за щастие без никакви поражения и никакви одрасквания по кутията. Така че внимавайте с този сайт, поръчвайте само при крайна необходимост ако това което го искате го няма другаде и се въоръжете със слонска доза търпение + събудете цялата си балканска напоритост (дори да я нямате придобийте я) готови за безкрайна кореспонденция. 

j.k.kolev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 510
  • Рейтинг: 219
  • H0, H0m, H0e IV-VI, SBB,Zb, DB София
Познато ми звучат твоите приключения с чешките търговци. Да припомня и моя опит с тях:
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,2070.15.html
Става въпрос за този сайт:
http://www.hobby-shop.cz/masinky/!b(75)-a-c-m-e-