Автор Тема: Новости от ROCO  (Прочетена 153136 пъти)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Новости от ROCO
« Отговор #30 -: 28 Януари 2009, 00:28:51 »
Цитат на: br118 link=topic=4.msg18045#msg18045 date=1233090785
Новости от ROCO









Новостите са че вече в официалния сайт на Роко цените скокнаха с 10%...








Роко не са виновни за това, те са твърде малка фирма за да могат да контролират "световната финансова криза", а тези които я създадоха изкуствено с цел да ограбват труда на обикновения работник (каквито сме всички ние) и да трепери свит в миша дупка да не бъде съкратен ако надигне глас - пожелавам им всички заграбени пари да бъдат изхарчени от децата им за хероин (може и част от тях проиграни на рулетка или блек джек)

p.s. Последното пожелание не е политическа пропаганда и не е обвързано с никакви политически партии, формации, организации и движения, проблемът е в световен мащаб и е много по-дълбок от 10% на Роко.

Малиииии,що си зъл,като две конски сили :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Новости от ROCO
« Отговор #31 -: 28 Януари 2009, 08:26:10 »
Само така...или както казваше един бивш колега - изкараните (от лафа "световна финансова криза) пари за лекарства и свещи да ги дадат... :angry:

j.k.kolev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 510
  • Рейтинг: 219
  • H0, H0m, H0e IV-VI, SBB,Zb, DB София
Re: Новости от ROCO
« Отговор #32 -: 18 Февруари 2009, 09:08:46 »
Цитат на: br118 link=topic=4.msg18045#msg18045 date=1233090785
Новости от ROCO









Новостите са че вече в официалния сайт на Роко цените скокнаха с 10%...








Роко не са виновни за това, те са твърде малка фирма за да могат да контролират "световната финансова криза", а тези които я създадоха изкуствено с цел да ограбват труда на обикновения работник (каквито сме всички ние) и да трепери свит в миша дупка да не бъде съкратен ако надигне глас - пожелавам им всички заграбени пари да бъдат изхарчени от децата им за хероин (може и част от тях проиграни на рулетка или блек джек)

p.s. Последното пожелание не е политическа пропаганда и не е обвързано с никакви политически партии, формации, организации и движения, проблемът е в световен мащаб и е много по-дълбок от 10% на Роко.


Не виждам връзката между финансовата криза и десет процентното увеличение в последния(не дай Боже) каталог на Роко. Именно във връзка с тази криза трябваше да свалят цените поне с 20-25%, а не да ни рекетират с тези безумни цени. Че  след някоя година, макетите в незнам си кой рейлсимулейшън10 туко-виж станали по-реалистични от истинските, а цената ще бъде около четериосен вагон.
 Колкото до самата криза, моето мнение, че тя беше предизвикана именно от "обикновения работник" и желанието му за свръхпотребление, подпомагани от банкерите и разбира се желанието им за свръхпечалба. Този "безкористен труженик" от Европа и Северна Америка всъщност ограбва живота и труда на милиони хора на останалите континенти и ликвидира собствената си планета. За първото може и да не знае, но за второто съм сигурен, че вече разбира.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Новости от ROCO
« Отговор #33 -: 18 Февруари 2009, 16:49:37 »
Цитат на: spiritt1974 link=topic=4.msg19749#msg19749 date=1234940926

Не виждам връзката между финансовата криза и десет процентното увеличение в последния(не дай Боже) каталог на Роко. Именно във връзка с тази криза трябваше да свалят цените поне с 20-25%, а не да ни рекетират с тези безумни цени. Че  след някоя година, макетите в незнам си кой рейлсимулейшън10 туко-виж станали по-реалистични от истинските, а цената ще бъде около четериосен вагон.
 Колкото до самата криза, моето мнение, че тя беше предизвикана именно от "обикновения работник" и желанието му за свръхпотребление, подпомагани от банкерите и разбира се желанието им за свръхпечалба. Този "безкористен труженик" от Европа и Северна Америка всъщност ограбва живота и труда на милиони хора на останалите континенти и ликвидира собствената си планета. За първото може и да не знае, но за второто съм сигурен, че вече разбира.


Блаженни са вярващите , и те ще пребъдат...
 ;D ;D ;D

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Новости от ROCO
« Отговор #34 -: 18 Февруари 2009, 22:16:48 »
Цитат на: spiritt1974 link=topic=4.msg19749#msg19749 date=1234940926
Не виждам връзката между финансовата криза и десет процентното увеличение в последния(не дай Боже) каталог на Роко. Именно във връзка с тази криза трябваше да свалят цените поне с 20-25%, а не да ни рекетират с тези безумни цени. Че  след някоя година, макетите в незнам си кой рейлсимулейшън10 туко-виж станали по-реалистични от истинските, а цената ще бъде около четериосен вагон.
 Колкото до самата криза, моето мнение, че тя беше предизвикана именно от "обикновения работник" и желанието му за свръхпотребление, подпомагани от банкерите и разбира се желанието им за свръхпечалба. Този "безкористен труженик" от Европа и Северна Америка всъщност ограбва живота и труда на милиони хора на останалите континенти и ликвидира собствената си планета. За първото може и да не знае, но за второто съм сигурен, че вече разбира.

Така е, но и не е само това. Има един много интересен документален филм: Zeitgeist. В три части е, първата и третата нямат отношение към финансовата тема, но втората разказва за машинациите на Федералния резерв, довели целенасочено до кризата от тридесетте – т.нар. "Голямата депресия". Пускат все повече пари в обръщение, банките започват да отпускат повече заеми поради свръхналичност на пари, хората пазаруват все повече, след известно време Федералният резерв изтегля банкнотите от обръщение и се стига до криза. Ползата? Федералният резерв не е държавна институция, но е единствената, която може да финансира правителството на САЩ. Е, може и да бъркам в поробностите, но нещо такова комай е станало и сега.

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re: Новости от ROCO
« Отговор #35 -: 25 Февруари 2009, 23:53:47 »
www.roco.cc/index.php?id=20&Anfangsposition=0&artikelnummer=62212
Доживяхме да го видим и на модел!!! От 2006 година го дават като новост и все не излизаше. Дано сега най-после да излезе!

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Новости от ROCO
« Отговор #36 -: 15 Юли 2009, 21:12:53 »
Ей сега стана стращно!!! pach преготвяй пачката за края на годината! :dirol: Я да видим кякво има тука: http://www.roco.cc/index.php?id=475  ;D Tillig или Roco!!! :lol:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Новости от ROCO
« Отговор #37 -: 16 Юли 2009, 08:28:19 »
Ааааааа, изпревари ме... :clapping: :clapping: :clapping:
Вчера в 21 часа ми звъняха да ме "светнат", та още си ходя осветен...
Амиииии, аз ще чакам озвученият (ама мноого пари ще е :fool:), щото
това ми е любимият локомотив от "другите".
В смисъл ,че не е ползван у нас , но пък е много готин.
Когато го имах в НО , това ми бе най-тежкият локомотив и изпълваше ръката (и душата )
като го държех!!!
Така, такаааа, от Росо ни изненадаха приятно (след "обединението" със Флайшман).
Този не им бе обявен никъде официално до сега (пък аз вчера се въртях из сайта им, ама за други нещица  :spiteful:).
Очертава се от сега , да си знам коледният подарък!!! :beee:
 ;D ;D ;D

------------------

Впрочем ти ли купи Br 23 от изтока?
Нещо още не се ли намери?
 ;)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re: Новости от ROCO
« Отговор #38 -: 16 Юли 2009, 18:38:53 »


 :good:

горе има тема, що отваряте нова!?!

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Новости от ROCO
« Отговор #39 -: 16 Юли 2009, 19:22:13 »
Да, pach, от изтока и не точно от изтока купих BR 35. След дълги преговори се стигна до разумно решение. :yes: Инъче, уговорката остава , както сме се разбрали. :search:

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Новости от ROCO
« Отговор #40 -: 12 Септември 2009, 15:39:09 »
Най - накрая и дългоочакваният BR 44 e вече факт! ;D

http://www.roco.cc/index.php?id=137&Anfangsposition=0&artikelnummer=36010
http://www.roco.cc/index.php?id=137&Anfangsposition=0&artikelnummer=36011

Почваме с най - приятната част събирането на паричките и поръчването. :yahoo: :dance1: :good:

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re: Новости от ROCO
« Отговор #41 -: 12 Септември 2009, 17:13:51 »
Очарован съм, много добре са го изпипали. Предполагам че си харесал първият модел (DR III ep)?

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Новости от ROCO
« Отговор #42 -: 12 Септември 2009, 18:03:22 »
  Там е проблема, че още се чудя и повече клоня към IV епоха, стои ми някак си по детайлен, може би илюзията създавана от крилете ме впечатлява повече. Но специалистта в тази област  - парните си ти Caprycorn, а и може би те навежда мисълта как биха си паснали с Abteilwagen Art.-Nr.01563 Reisezugwagenset Epoche III der DR на TILLIG, но знам, че BR 44  е за товарни композиции локомотив. Сега чакам от TILLIG, този модел: Art.-Nr.02131 Dampflokomotive BR 01 Epoche III der DB, за който се чудя да ли е с големи или малки криле, независимо от това което е показано на снимката и при следващата поръчка смятам да го окомплектовам с Eilzugwagen III Epoche DB.
  Май доста време ми е трябвало да преусмисля дилемата да ли да са електрическите или парните. Пак клоня към електрическите. Но истината за красотата на парните повлияна от теб Caprycorn и Жоро взе своя превест, което ме кара да се затруднявам от известно време в изборът ми на локомотивите, а и от там на композициите - пътническите. Мислех, че по красиво нещо от един електровоз теглещ композиция от товарни вагони е най красивото - ДА АМА НЕ!!! Пустите парни са истината!!!  :)
 

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re: Новости от ROCO
« Отговор #43 -: 12 Септември 2009, 19:11:55 »
Аз не бих се колебал нито миг, твърдо варианта с големите крила WAGNER! Така има прилика с парните локомотиви на БДЖ.
Обаче видях един малък кусур на модела на Роко- екцентриковите Штанги (тези които са над Шатуна) са без канал, което не отговаря на истинската 44. Не знам поради каква причина така ги правят и на модела в НО, както и на 57 ма серия, а по старите им производства бяха с нормални Штанги с канали.
Този в 4 та епоха ти изглежда по детайлен, понеже се открива долната част на водната помпа, при 3 та епоха с големите крила, тя се вижда само отпред.
« Последна редакция: 12 Септември 2009, 19:28:37 от Сaprycorn »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Новости от ROCO
« Отговор #44 -: 02 Октомври 2009, 16:41:42 »
Стефанеееее, тия от Роко ще ни разбият  :swoon:
Имат нещо още по-ново (добре че още е в синьо)!!!
http://www.roco.cc/index.php?id=137&Anfangsposition=0&artikelnummer=36025
 ;D ;D ;D :yahoo: