Автор Тема: Кобрата смачка Устинов  (Прочетена 5721 пъти)

BoRoco

  • Trade Count: (2)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 159
  • Рейтинг: 57
Re: Кобрата смачка Устинов
« Отговор #15 -: 18 Ноември 2014, 03:44:38 »
Една интересна статия на Иво Инджев която си заслужава прочита

Крисия и Кличко, две момиченца


Понеже споделям мнението, че побоят над един мъж води до психическа травма като изнасилването за една жена, за себе си не признавам по принцип бокса за спорт. Но положението в момента е на ръба на изнасилването: човек и дълго да мълчи, пак се чувства въвлечен в разговора за боксовия мач между Кубрат Пулев и Владимир Кличко.

 

Премълчаването на нещо, което смяташ за нередно, да не кажа за достойно за презрение, явно няма да реши проблема с неговото реално съществуване. Защото се оказа, че да налагат и унижават един българин пред целия свят е голяма гордост за милиони българи. До там сме я докарали нашата „гордост”!

 

Много пъти съм писал, че не приемам за спорт стремежа да размажеш, да разпукаш ( както се изрази в един от тв репортажите един български запалянко), да усмъртиш от бой ако може едно човешко същество. Най-гот е ако може някой да пукне направо на ринга, майсторски да бъде убит и това ще е върховно „спортно” постижение. Иначе мозъчните сътресения, кървищата и фрактурите не стигат за пълно щастие на феновете.

 

Не приемам и гледната точка, че това бил древен спорт и че гърците, родоначалниците на западната цивилизация, както и англичаните като техни наследници в по-ново време, много обичали да се боксират. Те и други неща са обичали- например робството ( и едните и другите), но с израстването на същата тази цивилизация и те, и ние дори- всички отричаме човешкото унижение ( под формата на робство), нали!?

 

Сега го удряме на патриотизъм колко мъжествено носи на бой нашият сънародник. Пада цели три пъти, плези се на един крак, преди да си получи порцията мозъчно сътресение. Истински българин, умиляват се супер патриотите, за които всеки опонент по темата е предател, отрепка и т.н. Съответно ни убеждават, че да си втори в това състезание по нараняване не е грях, а си е направо сребърен медал със стойността на златото, защото Пулев все пак е оживял и обеща още на ринга да смачка ( пак?!) всеки, който му застане следващия път на пътя.

 

Не знам дали руснаците, които са гледали побоя, но мразят по национален и политически признак този хохол Кличко, са започнали да го уважават след като прегази българина, който му се заканваше да го прегази. Защото в Русия от векове властва максимата „бий, за да те уважават”. Самият Кличко обаче изтъкна липсата на уважение към него от страна на Пулев като причина да го набие за назидание.

 

Има ли неутрален арбитър в тази мелница на насилието, в която попадаме вкупом? Може би това са германските домакини? Ако е така, меродавният „Ди Велт” ( не е жълт вестник, а тъкмо напротив) , определи заканите на Пулев преди мача като „идиотски” и констатира, че перченето не е достатъчно за победа. Чак да ти стане едно драго, патриотично!

 

Също така не знам дали господ е българин, както в момент на екзалтация от друг спортен пик от нашето патриотично битие ни бе съобщено по телевизора. Но виждам, че невидимата ръка на съдбата си направи шега в един и същи ден да изпитаме паралелната емоцията от международно изригване на българския дух покрай съвпадението на детската Евровизия и въпросния боксов побой. А щом е паралелна, не можем да не направим сравнение.

 

И малката Крисия, която наистина достави голяма радост ( не само на българите) с песента си и с второто си място на конкурса, и Кубрат Пулев не спечелиха. Само че супер патриотите тук обявиха Пулев за победител, който обвини за загубата си късмета на Кличко, мафията му и т.н., докато малката Крисия прие с радост второто място и поздрави победителя за първото му място.

 

Ще кажете- ама това са различни неща. И аз така казвам, различни са. Едно е да обявиш предварително световния шампион за „момиченце” и да му откажеш уважение след като категорично те е победил, а съвсем друго е да си момиченце, което пя като световен шампион и се държа достойно спрямо победителя, макар с нищо да не му отстъпваше.

Р.S. Хохол е презрителна дума на руски за украинците, нещо като жид за евреите.

 

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Кобрата смачка Устинов
« Отговор #16 -: 18 Ноември 2014, 08:24:28 »


Да ви кажа , не съм далеч от мисълта ,че този мач беше някаква постановка ...Пулев абсолютно му 'легна'

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Кобрата смачка Устинов
« Отговор #17 -: 18 Ноември 2014, 08:33:24 »
Може би не точно той, а екипа му ...но в интерес на истината на Кличко четири пъти му даваха
 знак да успокои ринга, явно защото е рано за финал - вижте записите на срещата и може би
 ще схванете лафа за "мафия"-та.
А Иво Инджев да си гледа по-добре журналистиката и да не се подава на общото говорене за този кървав спорт...явно хич
не му е ясне дори и сега.  :haha:

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re: Кобрата смачка Устинов
« Отговор #18 -: 19 Ноември 2014, 00:11:40 »
          Боксът е спорт и то един от първите спортове, редом с бягането и хвърлянето на някъкви предмети, измислени в древна Гърция. В боксът се изправят двама души един срещу друг и този, който е тренирал повече и има по-добри умения е победител. Втози спорт няма равен резултат или две първи места. Боксът се дели на аматьорски и професионален. Според мен, аматьорскят може да се нарече спорт и там могат да се видят далеч по-интересни двубои.  Професионалният бокс е спорт, точно толкова, колкото и конните надбягвания със залози. Ми, щом има залози, значи има и мафия. Странното е, че нашето момче го прозря едва след нокаута все е дно не е отишъл там за пари.  Нещо, не разбрах по-горната статия, там с изнасилването !? Кубрат Пулев, никой не го е карал на сила да участва в този двубой, както и Кличко. Пулев беше победен и Кличко беше по-добрият и подготвен боксьор, не виждам, защо трябва да се вкарват, някакви футболни емоции в един професионален мач? Защо, например изявите на Детелин  Далаклиев, който е истински световен шампион в категорията си, не предизвикват такъв интерес и адмирации у нас? Аз вече не знам, какво искат българите, може би да има реванш, срещу Кличко, обаче на ринга да излязат Кубрат и Тервел Пулеви заедно, за да е по-равностойно !?

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Кобрата смачка Устинов
« Отговор #19 -: 19 Ноември 2014, 16:38:54 »
Мислех да не коментирам тук, щото то няма много за коментиране, но Пулев просто се оля...

Кобрата: Късметлия си, Кличко! Дай ми реванш...

"Благодаря на българите, които дойдоха от всички краища на света до Хамбург за да ме подкрепят и на всички пред екраните, които искаха победата.

Честито на Владимир Кличко! Късметлия е, че допуснах елементарни грешки, заради които загубих.Той обаче, като боксьор и световен шампион на четири федерации така и не пожела да се подложи на допинг контрол преди мача. Затова колкото и да е добър и какъвто и шампион да е няма как да заслужи уважението ми.

Въпреки всичко би му направило чест, ако ми даде реванш
".

Кличко бил извадил късмет, не заслужавал уважение, но трбвало да му отдаде чест, като предложи реванш...

JORDAN

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Кобрата смачка Устинов
« Отговор #20 -: 19 Ноември 2014, 20:16:06 »
из новините:

"Братът на киевския кмет жестоко преби българин в центъра на Хамбург!"

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Кобрата смачка Устинов
« Отговор #22 -: 19 Ноември 2014, 21:01:30 »


Като ме цитираш слагай кавички  :diablo:

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Кобрата смачка Устинов
« Отговор #23 -: 19 Ноември 2014, 21:29:49 »
Прав е Тайсън... сравнете сами:

Mike Tyson Knockouts Collection