Автор Тема: Бъдещите гари на макета на StefanОff  (Прочетена 20326 пъти)

stefanoff

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
  • Рейтинг: 159
  • Варна, морето, сините вълни........
    • laser-cut cardmodels
Нова спирка за работа
« Отговор #45 -: 10 Ноември 2012, 17:55:10 »
По идея на колега и в намереното свободно време, докато работната машина рендва поредната картинка метнах тази спирка:

В началото като 3D,

После дай боже като модел.
Не я знам къде е и нямам никакви размери , но на база снимки от нета и малко логика спретнах прилично проектче (поне според мен).
Хубавото, че има снимки и на интериора, ако ме прещрака съчмата може да се избухне.

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re:Бъдещите гари на макета на StefanОff
« Отговор #46 -: 10 Ноември 2012, 18:11:13 »
Ах как ме хваща яд че го нямам Аутокад-а и вкъщи...до понеделник щеше да е готова за рязане

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Бъдещите гари на макета на StefanОff
« Отговор #47 -: 10 Ноември 2012, 19:18:21 »
Ще съм щастлив да видя спирка Стайновци на макет  :hi:
Намира се между ЦАРЕВА ЛИВАДА и(СТАЙНОВЦИ) ТРЯВНА.Китна малка и достойна за макет.

 Та така стават хубавите работи:
аз на него той на теб,
 и ей на,ето ти проект!

 :hi: :hi: :hi:

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Бъдещите гари на макета на StefanОff
« Отговор #48 -: 10 Ноември 2012, 21:51:35 »
Темата си е твоя!Не искам да я разбърквам,но не спирам да мисля,че по твоя начин може да се получи моята любима спирка(гара)достойна за музеи,а именно:

Ако ли не поне една друга много култува с историческо име за нас Българите
http://bgphoto.net/photos/37794/o634395938758623750.jpg
За по-големи проекти като гара Пловдив,която е една от малкото гари с такъв мащаб останали от някога за сега няма да говоря.

  :hi: :hi: :hi:

stefanoff

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
  • Рейтинг: 159
  • Варна, морето, сините вълни........
    • laser-cut cardmodels
извинявам се за незнанието ми
« Отговор #49 -: 10 Ноември 2012, 23:20:26 »
Извинявам се за незнанието си , но кои са тези гари , за да посабера малко инфо?

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Яворовец
« Отговор #50 -: 10 Ноември 2012, 23:43:51 »
Твоето не знание е моето знание,както и обратното,затова се радвам,че взаимно се обогатяваме  :hi:
Спирката,бивша гара Яворовец е уникална в дизайна си.Не знам кой е проектанта и му свалям шапка  :hi:
Иска ми се да се запази поне като макет.Много е било лесно на човека създал я да „прасне“ четири стени като за една тоалетна,но той просто тук се е раздал.
Съгласен ли си да се заемеш с проекта при първа възможност хващам влака и имаш подробни снимки.

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:daddy_g
« Отговор #51 -: 11 Ноември 2012, 10:25:54 »
Цитат на: stefanoff link=topic=4024.msg83591#msg83591 date=1352545119
Колега daddy_g, не ме базикай на тема интериор;)
Знаеш къде ми е най голямата сила:)
Да не показвам последните проекти по които работя, че не са по темата:)
Където съм влизал в кантони от този род приннципно долният етаж е разделен на 2 стаи а в средата е коридор с дървено стълбище към 2рия етаж.Втория етаж е общ.Стаите на 1вия етаж са като за живеене с 1-2 легла и маса.

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Яворовец
« Отговор #52 -: 11 Ноември 2012, 12:58:57 »
Цитат на: liro4605 link=topic=4024.msg83621#msg83621 date=1352583831
..... уникална в дизайна си.Не знам кой е проектанта.....

Тази архитектура е характерна за западната школа (и по-специално немската). Много от сградите на запад са строени с такъв дизайн на покрива: силно наклонен, (алпийски тип) със скосяване в челните части, което прави профила на стрехата да изглежда трапецовиден.
Вероято именно този нехарактерен за нашите географски ширини дизайн я прави да ти изглежда симпатична (още повече имайки предвид, че си любител на швейцарските неща).
Напълно вероятно е точно тази гара Яворовец, а и всички със сходен тип на покрива да са строени още по царско време, когато за проектанти на ЖП инфраструктурата са ползвани немски инженери. Подобен почерк се среща и на други ЖП трасета. Например между Повеляново и Добрич всички гари са изпълнени в пак такъв швабски стил на архитектура (Дончево, Суворово, Вълчи дол и др.)

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Бъдещите гари на макета на StefanОff
« Отговор #53 -: 11 Ноември 2012, 13:54:08 »
Струва ми се,че имаме взаимствано от цяла Европа.Италия,Австрия,Германия,Франция.
http://www.faller.de/App/WebObjects/XSeMIPS.woa/cms/page/pid.14.17.89/agid.1127.1286/ecm.ag/L%C3%A4nderspezifische-Modelle.html
По продуктите на Фалер например може да видим много общи неща в архитектурата.Оформлението на прозорците и около тях,цветовите комбинации и др.Определено Яворовец бие много Баварско и имайки предвид,че линията е открита 1912г изцяло то определено е от царско време.

stefanoff

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
  • Рейтинг: 159
  • Варна, морето, сините вълни........
    • laser-cut cardmodels
liro4605 за Яворовец
« Отговор #54 -: 11 Ноември 2012, 19:09:13 »
Иска ми се да завърша Стайновци, пък после ще видим в коя посока ще ме издуха вятъра. Принципно не обичам да застъпвам 2 проекта а Яворовец е доволно сложен и съм притеснен да не се издъня.Все пак съм новобранец в тази област. Преди Яворовец смятам да има един междинен проект, за да вдигна малко нивото на сложност (все пак трябва и градация ) и да натрупам малко увереност. Обаче, да знаеш че не сглобявам (не ми е фенско или трябва много да се старая за разлика от дизайна, проектирането, подготовката за печат или лазер и окомплектоването на модела което ми е много по-отръки) ,там търси daddy_g, вече сме се сработили.А когато се реша ще ти пусна схема (скица) как искам примерно да е снимано и горе долу кои размери ще са ми необходими или желателни за да има максимален реализъм.

stefanoff

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
  • Рейтинг: 159
  • Варна, морето, сините вълни........
    • laser-cut cardmodels
Ново загатване
« Отговор #55 -: 14 Ноември 2012, 11:41:53 »
Днес получих това, е черното е грешка в комуникацията, ама така или иначе ще се боядисва.

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Бъдещите гари на макета на StefanОff
« Отговор #56 -: 15 Ноември 2012, 00:27:34 »
Страхотни проекти на страхотен човек.Щастлив съм,че вече се познаваме лично :hi:

stefanoff

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
  • Рейтинг: 159
  • Варна, морето, сините вълни........
    • laser-cut cardmodels
Започнах и Стайновци
« Отговор #57 -: 15 Ноември 2012, 22:29:14 »
Откраднах малко време у нас и почнах Стайновци. Наблягах на детайлност и вратата и прозорците се получиха добре.


Остават още много детайли и боядисване, но това че боядисвам преди монтажа се оказва голям плюс, става доста по-добре и чисто.
Днес ми пристигна аерографа, надявам се че наличието му ще вдигне още качеството, само да му измисля компресор.
Монетката е само за мащаб и кеф.

stefanoff

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
  • Рейтинг: 159
  • Варна, морето, сините вълни........
    • laser-cut cardmodels
Пристигна и Елисейна
« Отговор #58 -: 16 Ноември 2012, 11:13:14 »
Днес получих дългоочаквания СМС за получена пратка. Пристигна и последното попълнение за макета от към ЖП структура - Гара Елисейна. Този път грешка в комуникациите с лазера нямаше, и всички детайли си дойдоха с необходимите дебелини. Общият им брой е над 200, и се старах да дам по-търговски вид на плаките, изглеждат направо фабрично.

Не ми се режеха на ръка и затова ги пуснах на лазера (да жив и здрав шефа, не че дава кой знае колко пари, но поне са с фиксирана дата , която се спазва)
Тези дни ще се разбере какво съм чертал и смятал, като почна да сглобявам.
Пък като свърша гарите съм хвърлил едно око на типична селска къща (с разпределение "пищов").

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Бъдещите гари на макета на StefanОff
« Отговор #59 -: 16 Ноември 2012, 12:10:24 »
Екстра изглежда всичко. Допада ми подхода ти и това, че правиш български неща.