Автор Тема: Проблем с парен локомотив от Start-set  (Прочетена 7423 пъти)

grivata

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Проблем с парен локомотив от Start-set
« -: 30 Декември 2012, 14:25:27 »
Имам стартов пакет PIKO от евтинките, от доста време насам парното локомотивче не се движи, беше се насъбрало доста боклук в зъбните колела и по колоосите, играх си доста време да го чистя, уж се справих, но пак не се движи - ручи, бучи...като г останвя повече време върху релсите понякога тръгва леко, но пак спира, иначе това вътре което е винтилообразно метално такова се върти, но колелетата не се завъртат....тези пластинките над колелетата ги кривих насам-натам, но не помня когато го купих дали същите опираха в колелетата и трябва ли да опират въобще....
Някакъв съвет как да тръгне отново машинката?

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re:Проблем с парен локомотив от Start-set
« Отговор #1 -: 30 Декември 2012, 15:24:23 »
Сигурно е от детски стартов сет  .Има пластмасови зъбни колела , които може  и да са повредени , щом ротора се върти а колелата не . - запази си го за макета ,като неподвижен лок , или дай го на малкия да си играе.
« Последна редакция: 30 Декември 2012, 15:29:49 от София 70 »

grivata

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем с парен локомотив от Start-set
« Отговор #2 -: 30 Декември 2012, 15:33:20 »
Мисля че не е от детски....зъбните колела се въртят на ръка без проблеми, като нов имаше смазка по тях, сега боклуците, дето изчистих са я поели....утре ще постна снимки, както и на вагончетата, които имам че днес съм на бачкане и карам истинския влак! :)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4783
  • Рейтинг: 633
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Проблем с парен локомотив от Start-set
« Отговор #3 -: 30 Декември 2012, 15:56:36 »
Не се притеснявай!За 10 минути е готов!Толкова са елементарни..имам разглобени поне 20-30 броя,използвал съм ги за правене на други локомотиви.Може да се видим след нова година,ще ми го дадеш  и ще ти го възкреся!Всеки ден минавам за работа през ц.гара,работя на София-север.

grivata

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем с парен локомотив от Start-set
« Отговор #4 -: 30 Декември 2012, 16:15:10 »
Даже са 2 броя такива, абсолютно еднакви, единия ми го подариха, но е леко поръждясал, също движеше, но и той като новия спря....ще се радвам да се запознаем, аз съм почти всеки ден по Централна гара! :)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4783
  • Рейтинг: 633
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Проблем с парен локомотив от Start-set
« Отговор #5 -: 30 Декември 2012, 16:31:16 »
Цитат на: grivata link=topic=4112.msg85028#msg85028 date=1356876910
Даже са 2 броя такива, абсолютно еднакви, единия ми го подариха, но е леко поръждясал, също движеше, но и той като новия спря....ще се радвам да се запознаем, аз съм почти всеки ден по Централна гара! :)
Шъ ти ги опрая без паре и двата! ;D
Може и чрез Валери да се видим...да те доведе у нас,оправям ги,пробваме ги и си ги взимаш още топли! ;D

grivata

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем с парен локомотив от Start-set
« Отговор #6 -: 31 Декември 2012, 12:07:16 »
Разглобих ги и ги оправих и двете!  :dance1:
На едното локомотивче се оказа че едното зъбно колело се е извадило и не прави контакт с другите, а другото се оказа бая поръждясало!

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4783
  • Рейтинг: 633
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Проблем с парен локомотив от Start-set
« Отговор #7 -: 31 Декември 2012, 12:29:41 »
 :good: :good: :good: :hi:

ogiegp

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем с парен локомотив от Start-set
« Отговор #8 -: 03 Януари 2013, 17:41:07 »
А МАЕСТРО ТОНИ остана неудовлетворен така като не можа да помогне :blush2:
Сега ще трябва да стои кисел или да го компенсираш,я ходи ги разваляй пак веднага  :lol: :haha: :lol: :haha: :haha:
Щом си ги разглобил и ремонтирал успешно си готов за по-сериозни предизвикателства вече.
Успех

grivata

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем с парен локомотив от Start-set
« Отговор #9 -: 03 Януари 2013, 18:02:02 »
Мдааа...вече си накупих няколко листа стиропор, вече имам идея за макет!  :)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Проблем с парен локомотив от Start-set
« Отговор #10 -: 28 Януари 2013, 10:14:22 »
Цитат на: grivata link=topic=4112.msg85021#msg85021 date=1356870327
Имам стартов пакет PIKO от евтинките, от доста време насам парното локомотивче не се движи, беше се насъбрало доста боклук в зъбните колела и по колоосите, играх си доста време да го чистя, уж се справих, но пак не се движи - ручи, бучи...като г останвя повече време върху релсите понякога тръгва леко, но пак спира, иначе това вътре което е винтилообразно метално такова се върти, но колелетата не се завъртат....тези пластинките над колелетата ги кривих насам-натам, но не помня когато го купих дали същите опираха в колелетата и трябва ли да опират въобще....
Някакъв съвет как да тръгне отново машинката?


JORDAN

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем с парен локомотив от Start-set
« Отговор #11 -: 16 Април 2013, 15:31:46 »
Цитат на: toniemi link=topic=4112.msg85030#msg85030 date=1356877876
Шъ ти ги опрая без паре и двата! ;D
Може и чрез Валери да се видим...да те доведе у нас,оправям ги,пробваме ги и си ги взимаш още топли! ;D

Здравейте,
И аз имам два локомотива за оправяне, разбира се ще си платя за това.
Единият е дизел V 180  на Gutzold, а другият е един NIAGARA 4-8-4 на BACHMAN.
На дизела нещо не му работи мотора / според мен /, а не знам от къде да купя такъв или друг, който ще стане. На парния моторът му работи, но колелата нещо не се движат.

От скоро съм се върнал към хобито и нямам смелост и умения да се заема с ремонта на локомотивите.
Та ще се радвам, ако Вие или някой друг майстор,  може да помогне.

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re: Проблем с парен локомотив от Start-set
« Отговор #12 -: 16 Април 2013, 16:25:22 »
За Гютзолд мотор трудно ще намериш. Според мен се преправя с друг мотор с две опашки и се скъсяват малко карданите. Точен модел на моторче не мога да ти кажа тъй като не познавам добре локомотива. Но преди да го пускаш за ремонт можеш да провериш ако подадеш директно ток към мотора дали ще завърти. Поне корубата на този лок се маха лесно с един винт на покрива.
За Бакман-а вероятно превърта или се е изронило малкото колелце на оста на мотора, но може да има и друг проблем. Би могъл да го отвориш и видиш. Отварянето е малко по-кофти.

Ако не ти се занимава с горе описаните действия това е друг въпрос  :) Ако не са ти спешни мога да ги погледна но това ще е след празниците, освен ако друг колега няма желание да ти помогне по-рано.

Успех.
« Последна редакция: 16 Април 2013, 17:24:57 от BaHkaTa »

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re: Проблем с парен локомотив от Start-set
« Отговор #13 -: 16 Април 2013, 17:05:43 »
За дизела на Гютзолд малко вероятна е повреда в мотора. Най-често срещания дефект при тези локомотиви са спуканите редуктори на двигателните колооси. Когато се спука , зъбното колело се измества встрани от центъра на оста и блокира червяка, оттам и цялото движение на локомотива. Най-лесното лечение е да се извади спуканото зъбно колело и машината да работи само с две или три двигателни колооси.

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4783
  • Рейтинг: 633
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Проблем с парен локомотив от Start-set
« Отговор #14 -: 16 Април 2013, 17:40:54 »
Здравей!Ще ти помогна,ако искаш!