Автор Тема: Унгарска жп приказка-среща в Будапеща Октомври 2013  (Прочетена 55497 пъти)

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Здравейте,

Отмина Коледа, но чудесата не спират. През 2013 се е задала една сбирка на жп моделисти от различни националности- ежегодната среща на моделистите, която се провежда в Будапеща, Унгария 2013 или т.нар. Темофест. Мероприятието ще се състои от 11 до 13.10.2013.
От доста време обмислям идеята за участие на такъв тип мероприятия и времето им дойде.

На срещата участие взимат клубове, частни лица, колекционери, които излагат модели във витрини, макети, модулни системи от всички мащаби, епохи  и администрации. Самите организатори подкрепят идеята всяка година участие да взимат нови клубове, моделисти и колекционери за да се избегне повторяемостта, а и за да има изненада за посетителите.

В този ред на мисли участието на България, беше много добре приветствано. За да няма недоразумения ще обясня системата, по която можем да вземем участие.
За да не се носи трасето в H0, решихме да вземе участие като част от модулно трасе на FKTT или по- точно на клуба в Байерн, което е в Мащаб ТТ. Събитието е в официалния календар на организацията, като идеята е в трасето да се включат немски, полски, унгарски, чехски, словашки и… български модули. За целта КЖМ подготвя три гарови модула в ТТ (и евентуално няколко единични междугарови), както и подвижен състав, с крайна цел да се  направи БДЖ серия 07 и 14 със съответните вагони към тях.

Поради международното трасе не се предвижда да се кара в определена епоха или администрация. Идеята по- скоро е трасето да е оформено на участъци на съответните държави и да се карат международни влакове от край до край и локални влакове в рамките на държавите.

Карането обаче е по разписание, поради което се налагат следните изисквания:
1.   Регистрация на всички модули, които трябва да отговарят на FKTT или AKTT стандарти до 31.03.2013. (вкл. с CAD чертеж)
2.   Регистрация на всички локомотиви (кара се само DCC) до 31.03.2013
3.   Регистрация на всички пътнически и товарни вагони до 31.03.2013.
4.   Регистрация на всички допълнителни екипировки- гарови часовници, кабели и LN-Box, FRED и др.- до 31.03.2013

Всички регистрации се правят в tool на FKTT (с моя помощ има превод на български), но за да се избегнат кухи регистрации, администраторите помолиха всички регистрации да се правят от мен.

Определен е рейндж от адреси за България , който ще разпределим след 31.03.2013 в зависимост от броя на локомотивите, които ще се регистрират.
Имайте предвид, че за подвижния състав се изисква доста подробна информация, защото всеки локомотив и вагон се придружава от собствена карта.

Относно условията при участие:
Организаторите поемат храна (само обед) и спане за двама участника на гара + 50% от горивото София-Будапеща. Единични междугарови модули не осигуряват храна,спане и пътни. Спането е в спални вагони до сградата на изложението.

Самото изложение е в огромно ветрилообразно  депо с обръщатетел, което не се използва, но се предоставя за целите на изложението.

За всички, които искат да участват без да се водят посетители (посетителите заплащат вход) е необходима регистрация.

За всички, които искат може да се осигури обяд с цена 800 HUF (около 2.8 евро) на ден и спане за 1500  HUF (5 евро) за вечер. Тази цена е ако искате да спите в спален вагон.
За сега обсъждаме вариант да се спи в хотел (най- близкия е на около километър) в района на изложението, тъй като условията със спалите вагони и тоалетни някъде в района не е от най- удачните. Освен това всяка вечер след като посетителите си тръгнат има разговори с бира в ръка в залите между всички участници. Цената за хотела ще е в порядъка на 25-30 евро за нощ.

Относно карането в другите мащаби ще се носи подвижен състав и на място ще се договаряме за конкретни трасета, по които да караме.

Поръчал съм една витрина, която ще седи заключена през цялото изложение, в която за сега мислим да покажем БДЖ подвижен състав.

Ето защо ще помоля всички, които искат да участват с модули,подвижен състав или просто да присъстват или  да ме уведомят на е-мейл (emilchaushev@yahoo.com),  на лична или по телефон (0878200478 , 0882203607) не по- късно от 30.03.2013 за да мога да направя регистрациите.

След този период ще направим организация за пътуване и спане според броя желаещи.

И нека покажем, че и в България има с какво да се гордеем в жп моделизма и да представим достойно страната си!

Сайт на организаторите на изложението: http://vasutmodellfesztival.5mp.eu/web.php?a=vasutmodellfesztival&o=_R8BMtOc7O
(за съжаления превода на български е правен с Google  и е кошмар)

Сайт на FKTT с обявената среща в календара им: http://www.fktt-module.de/de/node/311

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ


emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re:Унгарска жп приказка-среща в Будапеща Октомври 2013
« Отговор #4 -: 10 Февруари 2013, 10:55:00 »
Здравейте,

Надявам се си мислите за участието и дали ще присъствате лично, с подвижен състав или модули... Или просто ще искате да изложите нещо българско във витрина..?

До крайния срок 31.03.2013 има 6 седмици след което няма да можем да регистрираме нищо!

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Остават само 10 дена.
Размислихте ли?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Предварително искам категорично да заявя, че не желая и няма да влизам в каквито и да е било конфронтации, тук,
но в следствие на придобития до сега горчив опит ("този филм съм го гледал вече"... и "пАрен каша духа"),
 се почуствах длъжен да го заявя предварително, защото иска и ще задам няколко въпроса:

1.Кой отговаря за цялостното представяне на България на тази среща?
                         (макар по-горе да е писано, аз искам известно уточнение)

2. Кой отговаря за международните публикации в чуждите сайтове за тази среща и
    от страна на България и дали проследява коректността в отразяването на новината за българското участие?

3. Кои в действителност, са записани и ще вземат реално участие на срещата в Будапеща?
              В тази връзка имат ли някой определен представител за "връзки с обществеността"
              и реален човек отговарящ за общото представяне на тази група? (Или Клуб - който и да е)

4. Кой е поел ангажимент и носи някаква отговорност за коригиране на допуснати евентуално
    фактологически и всякакви от организационен характер грешки, за своевременно уведомяване и тяхното отстраняване?

5. Ако няма (все още) такъв конкретно определен човек, кой е подавал  извън страната ни до сега,
информацията нужна на организаторите-домакини и с кого е съгласувал тази информация?

Все пак ще се представлява България (за първи път в международна среща),
а аз като нейн гражданин се вълнувам от това. Бих желал повече информация
и някаква гаранция, че няма да се ... злоупотребява, манипулира и изкривява
с представянето на страната ни в тази среща.

(излишно е да напомням начина по който се работи в международен план,
от едно друго сдружение в източната част на града, нали?)

Благодаря предварително!
 :hi:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Пламене, що се вкарваш пак у някакви неясни приключения?  :blink: Ти да не би да искаш някой да ходи из изложението с голям плакат /а защо не и цял трансперант 20 х 2 метра/ с надпис: НИЕ СМЕ ОТ БЪЛГАРИЯ!!!! УРААААА!!!

И защо непрекъснато трябва да вдигаш шум, пАра, екшън, при положение, че всички знаем и горчивия опит от твоето участие в националните срещи досега?  :hi: За какво се бориш не мога да разбера? За изкуствена показност ли? За какво ли? Че едва ли не сме постигнали повече от немци, чехи, поляци, унгарци и пр., та да се бием у гърдите кат Бай Ганьо у банята?  :stop:

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Ето и отговорите на въпросите:

Цитат на: pach link=topic=4116.msg88767#msg88767 date=1366890758

1.Кой отговаря за цялостното представяне на България на тази среща?
                         (макар по-горе да е писано, аз искам известно уточнение)

Лично аз

Цитат на: pach link=topic=4116.msg88767#msg88767 date=1366890758
2. Кой отговаря за международните публикации в чуждите сайтове за тази среща и
    от страна на България и дали проследява коректността в отразяването на новината за българското участие?

Няма делегирани права някой да следи интернет пространството, защото не знам къде могат да се появят публикации. Ако имаш информация за некоректно отразяване някъде ще бъда благодарен да я споделиш.
До този момент информация за български участници има на сайта на fktt.

Цитат на: pach link=topic=4116.msg88767#msg88767 date=1366890758
3. Кои в действителност, са записани и ще вземат реално участие на срещата в Будапеща?
              В тази връзка имат ли някой определен представител за "връзки с обществеността"
              и реален човек отговарящ за общото представяне на тази група? (Или Клуб - който и да е)

Всички изявили желание за участие са регистрирани съгласно правилата на организаторите. Единствено съжалявам за изявно желание за участие от българско сдружение, което беше два дена преди крайния срок и получи отказ от организаторите поради изчерпано пространство за изложението, като лично организатора пожела следващата година това сдружение да участва.

Цитат на: pach link=topic=4116.msg88767#msg88767 date=1366890758
4. Кой е поел ангажимент и носи някаква отговорност за коригиране на допуснати евентуално
    фактологически и всякакви от организационен характер грешки, за своевременно уведомяване и тяхното отстраняване?

Откровено не мога да разбера въпроса. Пред кого се носи отговорност? Кого трябва да се уведомява?

Участието на това изложение е доброволно, с лично финансиране и не е поеман ангажимент пред правителствени, неправителствени, юридически или трети страни.

Цитат на: pach link=topic=4116.msg88767#msg88767 date=1366890758
5. Ако няма (все още) такъв конкретно определен човек, кой е подавал  извън страната ни до сега,
информацията нужна на организаторите-домакини и с кого е съгласувал тази информация?

Лично аз съм подавал информация, необходима за регистрацията на участници, модули, подвижен състав, превозни средства, както и описание на участващите клубове и фирми (подадена лично от тях до мен).
За да бъда изчерпателен мога да споделя че на 09-10.03.2013 лично се срещнах с организаторите в Будапеща (мога да представя самолетни билети и жп билети за пълнота на изложението), в присъствие на двама преводачи, защото разговорите се водеха на английски, а преводачите превеждаха на унгарски на организатора г-н Ласзло Патаки (който е и председател на тамошен клуб по жп моделизъм). Двустранно споделената информация, засягаща двете страни относно организация, нощувки, хранане, пътни разходи и споделянето им, дни на изложението, правила и т.н., беше споделена с участниците.

Цитат на: pach link=topic=4116.msg88767#msg88767 date=1366890758
Все пак ще се представлява България (за първи път в международна среща),
а аз като нейн гражданин се вълнувам от това. Бих желал повече информация
и някаква гаранция, че няма да се ... злоупотребява, манипулира и изкривява
с представянето на страната ни в тази среща.

(излишно е да напомням начина по който се работи в международен план,
от едно друго сдружение в източната част на града, нали?)

В крайна сметка отиваме на това изложение с няколко цели:
1. Да покажем български жп модели ( за което са заявени три витрини);
2. Да видим ноу-хау как се правят такива среща, как се кара по разписание, как се кара с локоНет, изобщо има какво да откраднем от занаята, за да го прилагаме тук;
3. Да се кефим
4. Да опознаем другите клубове (за което бяхме помолени за българско вино, а ние ще ги изненадаме и с ракия), като се съдадат контакти за бъдеща дейност, бъдещи съвместни участия и т.н.

Естествено след срещата ще има репораж, както ще се постарая да добавя и сайтовете на участващите клубове и отразяването на срещата през техния поглед, за да избегнем цензурата над нета.

Иначе гаранции няма и доверието ще е най- добрия ни приятел, защото всички очи виждат различно.


За финал, предстои среща на изявилите желание за участие и регистрирани с цел уточняване подробности относно пътуването, нощувките, храната, хостесите, напитките и все такива хубави битовизми.

Надявам се съм внесъл яснота.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Леле, Емчо, улетел си, братче.. Беги се регистрирай и по Закона за опазване на личните данни, щот ще стане страшно...  :haha: :lol: :lol:

И вече сериозно. Освен основния репортаж, помислите да сложите 1-2 ваши си камери и да снимате /стига да няма проблеми, ама  едва ли оргинизаторите ще имат ограничение на снимането/. Нерядко пъти съм забелязал, че така се запечатват важни неща и тънкости, които ще са от полза...  :victory: :drinks:
« Последна редакция: 26 Април 2013, 00:07:07 от Best Ripper »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
За хейтърските изецпки на Венци - без коментар. :fool:
Ако иска нека той изкоментира, къде видя нещо от него написаното - в мойто питане.
Друг е въпроса, че той си въобразява някои неща, та стига до нивото на Ганьовеца във...форума (не банята).
Но виждам, че дори е поощрен в [Karma Stats], за това си позволява такива постове с плюнки...

ПП. А сегаразбирам, че нещо много преча на човека който го е поощрил,
 защото мен ме е порицал два пъти за едно и също нещо!!! Аферим...
Доряне докога ще се правиш на "сив кардинал", като раздаваш плюсове и минуси,
от сянката на човек ненаписал нищо съществено във форума?
Не ти прави чест, когато не знаеш за какво питам, да раздаваш оценки - само показваш колко ти не си в час!
--------------------

Благодаря на Емил за подробния отговор!
 :hi: :hi: :hi:

Цитат
Надявам се съм внесъл яснота.

Не напълно, но ти благодаря все пак!
А защо не става много ясно, с твое позволение ще коментирам за да стане разбираемо за всички.

Цитат
1.Кой отговаря за цялостното представяне на България на тази среща?
                         (макар по-горе да е писано, аз искам известно уточнение)

Отговорил си очакваното - лично ти. Не като клубен член (представител), а лично ти.
 Много се радвам, щото вече да е ясно към кого да се обръщаме за подробности и т.н.
Не става въпрос да ти пречими и досаждаме, а за прости питания и малко повече информация,
 с каквато явно най-много ще разполагаш и за напред ...та до октомври в Будапеща.  :clapping:

Даже предлагам  тази тема тук да не стане нещо като своебразен бюлетин,
 на всеки две/три седмици до къде се е стигнало с подготовката и от какво още се нуждаят
 хората които ще представят България. Надявам се да сме от един отбор и че който не желае да участва,
 няма и да пречи обаче! Дори и от сенките.... :yes:

Цитат
2. Кой отговаря за международните публикации в чуждите сайтове за тази среща и
    от страна на България и дали проследява коректността в отразяването на новината за българското участие?

Цитат на: emilchaushev link=topic=4116.msg88790#msg88790 date=1366919479
Няма делегирани права някой да следи интернет пространството,
защото не знам къде могат да се появят публикации.
Ако имаш информация за некоректно отразяване някъде ще бъда благодарен да я споделиш.
До този момент информация за български участници има на сайта на fktt.

Не става въпрос да се следи цялото интернет пространство (което е абсурдно разбира се),
 а да се знае и внимава какво се публикува за нас в официалните сайтове на организатори и съорганизатори.
До този момент освен на сайта на FKTT, информация има и на официалния сайт за срещата в Будапеща.
Накрая ще покажа некоректната (може би) публикация....както помоли ти.

Цитат
3. Кои в действителност, са записани и ще вземат реално участие на срещата в Будапеща?
              В тази връзка имат ли някой определен представител за "връзки с обществеността"
              и реален човек отговарящ за общото представяне на тази група? (Или Клуб - който и да е)

Цитат на: emilchaushev link=topic=4116.msg88790#msg88790 date=1366919479
Всички изявили желание за участие са регистрирани съгласно правилата на организаторите.
Единствено съжалявам за изявно желание за участие от българско сдружение,
което беше два дена преди крайния срок и получи отказ от организаторите
поради изчерпано пространство за изложението, като лично организатора
пожела следващата година това сдружение да участва.

Тук всъщност даваш стандартен отговор, който едва ли има човек във форума да не го знае.
Но това отговаря частично на моя въпрос. Какво значи всички "изявили желание".
От изявено желание до реално участие има разлика. Нима хората от България,
които са получили регистрация и потвърдили участието си в Будапеща има нещо да крият,
та да не знаем имената им. Аз за това питах - конкретни имена (без егн-та и т.н.).
Ако не желаят да знаем кои ще са, то октомври месец там, ще ги видим все пак кои са!
Но защо не се каже еднозначно и ясно СЕГА, просто не е понятно?! :(

Ще си позволя един малък коментар и съответно втроричен въпрос.
След като има сдружение от България, което за всеобщо съжаление (не само на унгарските организатори)
 не е получило възможност за участие преди крайния срок за записване,
значи ли това, че от трите (налични) сдружения няма да има официлано участие?

Пояснение.
Нашето сдружение "BGTT" не е изявявало желание за участие в Будапеща.( модулната среща в Росвайн е две седмици след Будапеща)
От сдружение "ЖП.моделсти" не знам да имат ресурса за участие в модулни срещи (поне това е достъпната от тях информация).
Остава "КЖМБ".(за отказа на организаторите - не знаят какво губят, но ще ги "утрепете" с ракията и виното поне) &bgflag

Та въпроса ми е - значи ли това, че хората които ще ходят в Будапеща,
 ще са просто група български хобисти или все пак
ще представят България от името на някой български клуб -  КЖМБ?
Особено в светлината на следващият отговор за този въпрос:

Цитат
4. Кой е поел ангажимент и носи някаква отговорност за коригиране на допуснати евентуално
    фактологически и всякакви от организационен характер грешки, за своевременно уведомяване и тяхното отстраняване?
Цитат на: emilchaushev link=topic=4116.msg88790#msg88790 date=1366919479
Откровено не мога да разбера въпроса.
Пред кого се носи отговорност?
Кого трябва да се уведомява?
Участието на това изложение е доброволно,
с лично финансиране и не е поеман ангажимент пред правителствени,
неправителствени, юридически или трети страни.

Тук малко ще поясня, какво питам защото съм омешал два различни въпроса. То и за това Емил не ме е разбрал.
Става въпрос за отговорност от типа "Емил обяви до 30 март записвания, но не ни уведоми че още преди тази дата, мястото при домакините е изчерпано!" (това е само пример, не го разбирай като обвинение, моля ти се).
В дадения пример, ако домакините не са уведомили за настъпилите промени и факта навреме,
 те са "виновни" и би трябвало само да се извинят официално.
 Ако Емил е знаел, но не го е казал навреме - трябва да го отбележи и да се извини от свое име.
 За такава отговорност питам. Щото колективна отговорност не съществува...

Щом като и ако (виж по-горе) няма да участва който и да е клуб официално, а ще са група хора с лично финансиране, както казваш, пак опираме до това кои ще са те? Не става въпрос за някакъв подбор и т.н. а просто за информация,
кой ще представлява България? bg&flag

 Не смятам, че не може да се отговори на въпроса,
който ще даде и яснота кои все пак поемат някакъв ангажимент
(не пред правителствени, юридически или трети страни) да преставят националното ни хоби в Будапеща.
Най-малкото защото те трябва да бъдат насърчавани и поощряване за решението си (особено при лично финансиране),  :hi: :clapping:
а защо не и да им помогнем, за каквото имат нужда и можем да се отзовем!? :search:

Цитат
5. Ако няма (все още) такъв конкретно определен човек, кой е подавал  извън страната ни до сега,
информацията нужна на организаторите-домакини и с кого е съгласувал тази информация?
Цитат на: emilchaushev link=topic=4116.msg88790#msg88790 date=1366919479
Лично аз съм подавал информация, необходима за регистрацията на участници, модули, подвижен състав, превозни средства, както и описание на участващите клубове и фирми (подадена лично от тях до мен).
За да бъда изчерпателен мога да споделя че на 09-10.03.2013 лично се срещнах с организаторите в Будапеща (мога да представя самолетни билети и жп билети за пълнота на изложението), в присъствие на двама преводачи, защото разговорите се водеха на английски, а преводачите превеждаха на унгарски на организатора г-н Ласзло Патаки (който е и председател на тамошен клуб по жп моделизъм). Двустранно споделената информация, засягаща двете страни относно организация, нощувки, хранане, пътни разходи и споделянето им, дни на изложението, правила и т.н., беше споделена с участниците.

Ето това е доста конкретен отговор. Наистина си изчерпателе и благодаря (имаш +), но сега се сещам и моля за още нещо,
освен имената на участниците. Нека се покаже и списък на моделите които ще представят.
Знаем само за двата , предварително обявени БДЖ-07 и БДЖ-14.
Ясно е че списъка може да не е крайния (макар при регистрирани с карти, той да не търпи промени вече)
но все пак и тук останалите можем да помогнем с това онова. Сигурен съм че куфарчета за моделите вече сте купили,
но също така съм сигурен че и никой (не само от чеТТниците) няма да ви откаже помощ и съдействие!

За това зададох горните пет въпроса. Сега след отговора на Емил, те намаляха на два.
Знам към кого да се обърна за некоректната информация по въпроса, (поне за такава я мислех),
 но все пак да изачакам отговора на този ми пост (моля) и ще уведомя тук (или на ЛС) за нея.
Благодаря предварително!
 :hi: :hi: :hi:


Надявам се и наученото на срещата в Будапеща да бъде сподолено тук, щото това е доста важна и полезна информация!
За карането с LokoNet, картите придружаващи подвижния състав, разсписанията и спазването им, моделното време и всичко свързано с модулните срещи. Този опит наистина ще е нужен, най-малкото щото и тук все ще успеем да направим "Първа модулна среща" на клубни нива !!! (знаем, че си имаме  вече "Национална среща на железопътните моделисти")
----------------------

Хората които раздават минуси,  да продължат да го правят моля
и да не се отказват - идват нови 24 часа, значи пак ще го могат!!!
Не нужно да четат толкова дълго при това! :sarcastic: :blind:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Пламене, четейки горния ти пост и по-специално това:

Цитат на: pach link=topic=4116.msg88804#msg88804 date=1366962668
Нашето сдружение "BGTT" не е изявявало желание за участие в Будапеща.( модулната среща в Росвайн е две седмици след Будапеща)

Да разбирам ли, че ще ходите на тази среща в Росвайн, представяйки на свой ред България и ако е така, да те помоля за повече информация в тази връзка! Кой може да участва? До кога са записванията? Кой досега е заявил участие и пр.?

Предварително благодаря!

п.п. Даже ако прецениш, можеш да отвориш нова тема, в която да ни информирате за представянето си.
« Последна редакция: 26 Април 2013, 12:20:57 от Vlado »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Хааах, Влади,  ;D беше визирано, че между срещата в Будапеща и тази в Росвайн има само две седмици.
Тоест ние имаме покана от преди две години за Росвайн, та не върви да отидем в Будапеща,
 а за две срещи, при това за две седмици време нито имаме ресурсите (за сега  :spiteful:)
нито възможностите да го направим. :yes:

Това значи всички да сме плътно заети цял месец с хобито (ех мети, мечтиии...) :give_heart:

Когато наближи времето, разбира се ще отворим (щом трябва) и тема някъде,
а дотогава - всички знаят (които се интересуваха де) за материалите и сайта на срещата,
 тук във този форум, щото бяха направени съобщенията и визирани условията за участие...
само че сега ако кажа времето, мястото и клуба, за тези постове...
ще ми дадат минусче, щото ще се окаже че "връщам" миналото и намествам ...
не моя клуб по настоящем. Аз за това (май) пък ми беше и последния бан, доколкото си спомням,
така че...нищо не бих  казал, в тази свелина.  :sorry: :pardon: :unsure:

Който иска, ще намери информацията тук от преди.
 :hi: :hi:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Аз затова попитах, за да науча подробности! Щом няма - здраве да е! А по отношение на Росвайн, странно, ползвайки функцията Search, намерих само едно мнение (с изключение на горните), където това име се съдържа. Което, разбира се, не значи нищо - явно по други канали информацията се е обменяла...

Все пак благодаря за отговора! Успех в бъдещите начинания!  :good:

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
За начало благодаря. Организаторите са информирани за неточно цитирания линк на сайта им с молба за корекция.

Участниците са 14 лица, като част от тях са членове на КЖМБ и са регистрирани за участие под шапката на КЖМБ, представители на фирма, регистрирани като отделен участник.  Не мисля че е коректно да изнасям имената им, защото трябва да питам всеки един по отделно. КЖМБ е официален участник в изложението.

Уточнявам , че изложението не е само за модулни трасета!!! Представени са всички мащаби, което не възпрепятсва участието на кой да е клуб, частно или юридическо лице.

Относно регистрираните модели за участие като експонати списъка е следния:
H0-  BDZ STEAM LOCOMOTIVES SERIE 14, 15, BDZ ELECTRO LOCOMOTIVES serie 46, 76, BDZ Diesel Locomotives series 06, 07, N scale BDZ diesel locomotive serie 07   
Passenger cars: H0 and N scale: BDZ Halberschtat 2-2, 2-1 classe

Товарни месингови композиции- ръчна изработка, мащаб H0 от частна колекция

BDZ LOCOMOTIVES:  ELECTRIC - CLASS 42, 44 , DIESEL - CLASS 55 ;  STATIONS – ELISEYNA, GAVRAILOVO, SKOBELEVO, STAYNOVTSI, BRALOS (GREECE); ACCESSORIES – TRANSFORMER STATION, COUNTRY HOUSE , Billboards

Относно карането по модулното трасе, поради ограничение заложено от организаторите модулите, които не са завършени да не надвишават 10 % се реши да се занесе само Гара Гавраилово на КЖМБ, която да бъде изцяло завършена с трите си модула.
Подвижния състав, който ще предоставим за каране по това трасе ще е:
Локомотиви:БДЖ серия 14
Вагони: БДЖ вагони: 2xA, 4xB, 1xD, 1xWLAB


Най- хубавото в случая е създадената организация за модулното каране с тула, който е разработен. В момента тече въвеждането на гарата в проектна документация, според която при планиране на разписанието се взимат предвид дължина на коловозите и товаро- разтоварната дейност, която може да се извършва на гарата.

За нас ще е предизвикателство да се научим да караме по техните правила, по време, по разписание, както и да оперираме гарата, която има телефонна връзка със съседните, за уточняване заетостта на участъците.

На мен лично ще ми е интересно да видя как се решава проблема със сигнализацията по модулни трасета.

4 от членовете на КЖМБ ще са обвързани с трасето в ТТ за да оперират гарата.

Иначе благодаря за готовността да се помага. Важното е да се работи целенасочено, за да покрием заложените цели за изложението- Все пак трябва да покажем готов и завършен продукт.


Относно срещата в Росвайн- за мен тя е най- голяма среща на фремо ТТ и пак е под шапката на клуба в Байерн ( с които ще караме в Унгария). Виждам, че Топалов има регистрация в тула на fktt така, че ще очаквам да видя регистрацията на модули и подвижен състав. Между другото тази година клуба Байерн ще участва за последно в Унгария. От следващата година спират участието си като делегират правата на Унгарския ТТ клуб. Ето това вече беше едно от предизвикателствата да черпим от извора за последно и да отидем на тазгодишното изложение.