Автор Тема: Мнение за стартов сет на PIKO  (Прочетена 14118 пъти)

BateYavko

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Мнение за стартов сет на PIKO
« Отговор #15 -: 03 Януари 2013, 23:48:31 »
Така така, и аз веднъж от нямане кво да правя реших да си припомня детството и покарам влакче ... та стана еднааааа !!!

Valjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Мнение за стартов сет на PIKO
« Отговор #16 -: 04 Януари 2013, 11:24:47 »
Цитат на: BateYavko link=topic=4120.msg85260#msg85260 date=1357249711
Така така, и аз веднъж от нямане кво да правя реших да си припомня детството и покарам влакче ... та стана еднааааа !!!
(Image removed from quote.)

Този сет има ли превключвател на стрелката или отделно се купува? А звук на локомотива?

tazcho

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Мнение за стартов сет на PIKO
« Отговор #17 -: 04 Януари 2013, 19:45:56 »
Цитат на: Valjo link=topic=4120.msg85281#msg85281 date=1357291487
Цитат на: BateYavko link=topic=4120.msg85260#msg85260 date=1357249711
Така така, и аз веднъж от нямане кво да правя реших да си припомня детството и покарам влакче ... та стана еднааааа !!!
(Image removed from quote.)

Този сет има ли превключвател на стрелката или отделно се купува? А звук на локомотива?
"превключвателя" за стрелката и звука са опция /допълнително се заплащат/

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Мнение за стартов сет на PIKO
« Отговор #18 -: 04 Януари 2013, 23:54:22 »
Механизъм/около 13лв.от м-н Конрад,най-евтиния/ за стрелка е невъзможно да монтираш на теракота,а за звука се поставя  декодер + говорител -двете струват малко повече от локомотива.Не бързай ,полека ,аз за 6г.имам 5 лок. ,но само 3  са с декодери .

tazcho

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Мнение за стартов сет на PIKO
« Отговор #19 -: 05 Януари 2013, 09:23:51 »
този от конрад е за монтаж под плоскост например , а този http://www.conrad.com/Roco-61195-H0-Electrical-point-drive.htm?websale7=conrad-int&pi=243955 е за монтаж направо в стрелката отдолу , има и вариант за ръчно превключване както и декодер за електромагнита , но цената излиза солена около 40лв за електромагнита + 40лв за декодер стават 80 кинта да си командваш стрелката от мишката. декодера с звука ти е от порядъка на 150лв-200лв.

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Мнение за стартов сет на PIKO
« Отговор #20 -: 05 Януари 2013, 10:17:31 »
Valjo, и един съвет от мен, ако го приемеш разбира се!? Така и ката тръгваш от начало и гледам интересувате звук, цифрово управление. Съвета ми е следния: ти си даваш парите, така че изходи от идеята да купуваш детски играчки тип масова употреба - "PIKO", "Roco" е светлинни години напред! След време, когато купиш два еднакви локомотива или вагони, но от различни фирми, сам ще видиш разликата както външна, така и вътрешна (движение - механика). За това моя съвет е не бързай! Прочитай внимателно всяка тема, сам ще решиш какво и как да направиш, акъли много ще получиш тук, НО парите са си твои и крайното решение също!  :hi:

Valjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Мнение за стартов сет на PIKO
« Отговор #21 -: 06 Януари 2013, 08:44:43 »
Благодаря на всички за коментарите и съветите!

Цитат на: TheJackal link=topic=4120.msg85318#msg85318 date=1357373851
Valjo, и един съвет от мен, ако го приемеш разбира се!? Така и ката тръгваш от начало и гледам интересувате звук, цифрово управление. Съвета ми е следния: ти си даваш парите, така че изходи от идеята да купуваш детски играчки тип масова употреба - "PIKO", "Roco" е светлинни години напред! След време, когато купиш два еднакви локомотива или вагони, но от различни фирми, сам ще видиш разликата както външна, така и вътрешна (движение - механика). За това моя съвет е не бързай! Прочитай внимателно всяка тема, сам ще решиш какво и как да направиш, акъли много ще получиш тук, НО парите са си твои и крайното решение също!  :hi:

TheJackal, точно това И правя, в никой случай не бързам!  :yes: На фаза съм четене, запознаване с материята и т.н. Оказва се, че тук, в Б-я е доста ограничено предлагането на този вид артикули...и май ще се пазарува отвън.
Я споделете сега, има ли някой преки впечатления от този сет:

http://www.roco.cc/en/productsshop/overview/detail/cat/12936/d/2/p/1011%2C12936/pr/rocomotion.html


mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re:Мнение за стартов сет на PIKO
« Отговор #22 -: 06 Януари 2013, 09:14:35 »
Цитат на: Valjo link=topic=4120.msg85335#msg85335 date=1357454683
Оказва се, че тук, в Б-я е доста ограничено предлагането на този вид артикули...и май ще се пазарува отвън.
Я споделете сега, има ли някой преки впечатления от този сет:

Тук, в България, доставките са всеки месец, че даже и по два пъти месечно. Прочети в Зона на търговеца. Можеш да си поръчаш всичко от сайта на производителите - Пико, Роко, Флайшман, Тилиг и т.н. И Жоро, и Тихомир ще ти продадат продукта на цена ПО-НИСКА от обявената в официалния сайт, при това тук, в София. Еконт също не ти струва повече от доставката отвън.

По втория ти въпрос - не знам дали има нещо на Роко, или пък стартов сет, особено цифров, който да не си заслужава парите. И не знам някой да се е оплаквал от Роко. Влизаш в сайта на Роко, Стартови сетове. В момента има 16 комплекта в ценовия клас, за който питаш, и общо над 50 сета. Избираш и се обаждаш на търговеца за да поръчаш и да се разбереш за плащане и доставка. И бъди сигурен че ще си го караш и ще е на ниво и след 20 години, че и повече. А ако прочетеш и оказиона, ще видиш колко много неща можеш да си купиш и добавиш от разкомплектовани сетове на Роко, чисто нови на половин цена.

Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
Re:Мнение за стартов сет на PIKO
« Отговор #23 -: 08 Януари 2013, 00:07:21 »
Виж в тази книжарница, ако нямате и през сайта можеш да си поръчаш, но трябва да имате в Русе "Хеликон"
http://www.helikon.bg/hobby/30005/

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Мнение за стартов сет на PIKO
« Отговор #24 -: 08 Януари 2013, 10:29:24 »
Въобще не се занимавайте с Хеликон! Тия са толкова некоректни хора във всяко едно отношение, че няма закъде повече. Аз нали купувам и много книги, преди години имах случай - предложиха ми няма значение коя книга да ми я доставят от САЩ за 90 лева, а почти веднагически си я намерих в Амазон за 30, барабар с доставката! Мой студент, изключително интелигентно момче, пък работеше при тях, но в следствие на двегодишния си престой тям полудя тотално в буквалния смисъл - стигна се до там, че се наложи да влезе в психиатрична болница - начетоха го и му удържаха две заплати, без въобще да има някаква вина - всъщност вината му беше, че се е оплакал в Инспекция по Труда, че го държат 12 часа на касата, без да има право да седне - бургаският шеф Данчо Панайотов беше забранил на касата да се сложи стол, понеже "Седнал човек - заспал човек - заспал човек - умрял човек". В следствие на това гръмнаха с пет бона глоба, донесоха стол, но са разбрали по някакъв начин кой е подал жалбата и въпросният естествено "го отнесе". Акълът ми не го побира кой малоумник им е дал права да продават ж.п. модели, най-малкото защото нямат нито един специалист в областта. Относно книгите, аз почти цялата ми огромна библиотека е купена от чужбина през интернет. Почти същото се отнася и за колекцията ми от модели.

Относно темата и аз съм на мнение, че Роко е поне няколко класи над Пико. Единственият проблем е, че релсите Гео-Лайн, или по-точно Гей-О-[*цензурирано*], са пълен боклук.
« Последна редакция: 08 Януари 2013, 10:48:22 от IKAR »