Автор Тема: Това не мога да го намеря - обща бърза тема , въпрос - отговор !!!без коментари  (Прочетена 28822 пъти)

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Мисля че това е най близко до това което търсиш.

Bachmann Y25 Bogie 36-038

Ebay.co.uk - Bachmann Y25 Bogie 36-038 x2


Krasi

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 62
  • Рейтинг: 4
Това са талиги тип "Y" - повечето 4-осни товарни вагони от V-та и VI-та епоха са с такива. На немски трябва да търсиш "Drehgestelle nach Bauart Y".

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Цитат на: Krasi link=topic=413.msg75783#msg75783 date=1333312665
Това са талиги тип "Y" - повечето 4-осни товарни вагони от V-та и VI-та епоха са с такива. На немски трябва да търсиш "Drehgestelle nach Bauart Y".
Много благодаря

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2386
  • Рейтинг: 977
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Цитат на: muncho link=topic=413.msg75777#msg75777 date=1333303836
Цитат на: mitko0888 link=topic=413.msg75732#msg75732 date=1333267868
1. Ами харесваш си едни талиги от каталозите на фирма Х или У.
2. Отиваш при Жоро или при Тихомир и си ги поръчваш. Може и да ги платиш.
3. Когато приситгнат - взимаш и си имаш.
Мите може ли един въпрос - Да не си ядосан заради студеното време ::)? Петко си пиши тема -ти нещо недоволстваш-спам,мам не знам си кво.daddy-g задава въпрос -ти пак се надигаш като японско петле - "акъл" даваш.Админски права ли са ти дали,що ли ...? Айде ако можеш успокой малко топката.Млад си,буен си , като те дразнят големите тука-ритай топка  ;D :hi:

Как съм пропуснал досега - имало въпрос към мен: Не, не са ми дали админски права, що ли...
Това обаче не ме лишава от правото да изразявам отоншението си към определено поведение във форума. Вярно е, че на когото не му харесва нещо (в случая на мен) - може и да не чете. Но е вярно и това, че всеки, който пише в този форум, е приел и се е съгласил да спазва определени правила. Написани са тук: http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,36.msg44.html#msg44

Те са направени не за да се следят от администрацията на форума, а за да се спазват от участниците.

Има достатъчно форуми на български с общи приказки, в които има темичка за жп моделизъм. Да ама тук е "Форум за железопътен моделизъм". И аз съм си избрал да участвам в него и заради заглавието, и заради правилата и начина на водене на форума.

Отговорих на г-на daddy_g точно така, както щях да направя (и както правя) аз: търса в каталога, поръчвам/плащам, получавам. Естествено че вложих определена ирония в отговора, ама не му разбрах точно въпроса - интересува се от магазините в България, от онлайн магазините или от ebay? Или се интересува от типа и видовете талиги за съвременни товарни вагони? (за което и аз благодаря на Krasi - страхотен линк ми подсказа: http://www.drehgestelle.de/6/y25_t.html). Или пък иска да си купи нещо (май има такъв раздел някъде).  Пък и защо трябваше да се повтарят мнения в обща тема (не авторска)?

...dispatcher...

Това са моите разбирания за понятието "1.4 Да уважава другите потребители във форума". Вярно е че ц......е друго разбират по "уважение", ама аз нещо не съм навит.
« Последна редакция: 02 Април 2012, 21:02:41 от Dispatcher »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12273
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма

В тази тема ...заради заглавието.
Колегата gzo разпитва някъде за отстояния от оси и височина на перони и рампи....
Ами с риск отново да натрапя своето мнение (и да не развалям темата на Венци - сетих се все пак къде пита... :blush2:)
 му казвам това.
Чети бре момче (надявам се това де не те обижда :drinks:).
ето тук например:
http://www.miba.de/morop/ph01-v1.pdf

А ако не ти е ясно, ще трябва да изчакаш публикуването на българския му превод, който правя заедно с основните стандарти на MOROP.
 Ако го публикувам ще си понеса последствията от "натрапването" на нечие виждане по този въпрос...
Те между впрочем също не са задължителни, макар да им казват "стандарти", а са допълнения за някой от NEM-нормите,
защото под всяко заглавие пише винаги и това:
"Planungshilfe" което преведено означава "в помощ на планирането".
Така че, не си натрапвам нито виждането, нито мненията, нито знанията - те хората са го описали!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12273
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Някой може ли да ми даде линка на сайта на нашия колега тук (и братовчед на Адриян)
 а именно BDZ, че не си го е включил в профила на акаунта си тук???
Трябва ми за една справка с неговите архиви!
 :)

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!