Автор Тема: Прочети преди да пуснеш първата си обява в ОКАЗИОН-а!  (Прочетена 28970 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12250
  • Рейтинг: 1305
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Бутони  "отвори/затвори обявата" съществуват само докато не е изтекъл срока на обявата.
Така ли трябва да бъде? Би било удобно този бутон да съществува докато тече и
30 дневния срок за архив на обяват, защото тогава няма да се налага тя отново да
се "преписва" (както е сега), а само да активира наново (ако не е продадено разбира се).

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Цитат на: pach link=topic=4184.msg94329#msg94329 date=1396330229
Бутони  "отвори/затвори обявата" съществуват само докато не е изтекъл срока на обявата.
Така ли трябва да бъде? Би било удобно този бутон да съществува докато тече и
30 дневния срок за архив на обяват, защото тогава няма да се налага тя отново да
се "преписва" (както е сега), а само да активира наново (ако не е продадено разбира се).
Би трябвало да го има този бутон след изтичане на 30-те дни. Можеш ли да направиш един скрийншот на изтекла обява и на активна да видим как изглеждат бутоните?

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Pach, проблемът е в твоя телевизор. .и в ТВ на отделни други потребители. При мен всичко се вижда - именно на изтеклите обяви, мога да си ги отворя винаги. Ако наистина имаше проблем в сайта, отдавна да бяха изревали и потребителите с много обяви... А те нищо не казват и като ги гледам, си пускат отново изтеклите обяви без преписване...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12250
  • Рейтинг: 1305
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Не знам дали е в моя телевизор, но не ми давай критерии за хората тук, защото някои даже си нямат понятие какво е обявя
за продажба, за търг и ...оказион дори.

Ето три скрийншота на три мой различни обяви.

Тази е изтекла миналата седмица:

и се наложи да я препиша защото виждам само тези бутончета.

Тази е актуална, но вече има бидвано в нея (играч в търг):

Тук също не виждам повече от два бутона...

А тази е актуална, но никой не е бидвал сума.

Тук виждам малко повече бутончета, които явно изчезват след като някои се включи в търга.

Та така...ако е в моя телевизор, какво да правя? (ползам ОС-Windows XP. a браузера ми е CHROME  :blush2:)

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
На първата картинка пише, че има победител в търга и системата смята стоката по тази обява за продадена, не за изтекла за това нямаш този бутон.
За втората - в момента когато някой закупи стока или заложи на търг софтуера не позволява промени по обявата,  защото няма да е коректно.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12250
  • Рейтинг: 1305
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Първата няма победител в търга, защото не е достигната исканата минимална цена и
това ясно си го пише там. Би трябвало да се следи от електронната система и да се издава вярното съобщение?
Аз тази обява за търг я считам за приключила без купувач - тоест по дата и час.
(както и още една също с недостигната минимална цена),
Защо системата обявава победител при липсата на покриване чисто математически критерии за приключване на обявата?
Само по дата ли приключват в крайна сметка?


pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12250
  • Рейтинг: 1305
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Тъй като (надявам се) модераторите сте на тази тема, да попитам това как се получава?!?!?!?!?!
Отпред на обявата временен водач в търга е обявен JORDAN, но като кликнеш на "залози",
се оказва че е stoyan. Времената на бидване са еднакви, сумите също, в списъка stoyan води
временно, но в обявата пише че временен водач е JORDAN????????????



Обявата е действаща в оказиона, ако искате да се уверите сами.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12250
  • Рейтинг: 1305
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Не че тук някои си направи труда да ми отговори на въпроси,
но ми е любопитно, как стари приключили обяви седят с месец, а обява от една седмица (изтекла)
вече е няма и ...ще трябва да дам оценка на купувача върху целият раздел - сори ама модераторите нещо....

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Не че съм модератор ама да се опитам да ти отговоря, че да не се терзаеш повече ...

Да има "начална цена" и "минимална цена" в този софтуер е голяма глупост, която всеки си интерпретира както си иска. 

Тук би трябвало да сложиш "начална цена", която да отговаря на твоите минимални искания. Позицията "минимална цена" да не я използваш. И без това тя не се вижда от залагащите.
Освен това ти пишеш, че търгът се печели от ... който пръв достигне исканата минимална цена ..., което по никакъв начин не е разбираемо за купувачите.
Ако някой иска задължително да спечели, трябва да заложи цената "купи веднага". Ако няма такъв, след изтичане на срока на търга трябва да спечели този, който е предложил най-много, а не който пръв е заложил нещо си. Ако ти си имал скрит замисъл да обявиш мин. цена 10 лв, ама не искаш да продаваш за под 30 (например), тук няма да стане.

На кратко:
- не използваш "минимална цена".
- За "начална цена" пишеш минималното, което искаш (30 лв).
- Купи веднага е цената която прекъсва търга (60 лв).
- След изтичане на обявата печели най-високият залог, който естествено трябва да те удовлетворява. (дори и да е 30 лв.)

Ако искаш да видиш кой колко дава за твоята стока, макар и под минималната поискана от теб цена - всеки има право да ти пише (или на лс или в отговор на обявата) и да ти предложи.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12250
  • Рейтинг: 1305
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: mitko0888 link=topic=4184.msg94526#msg94526 date=1396877565
...
Да има "начална цена" и "минимална цена" в този софтуер е голяма глупост, която всеки си интерпретира както си иска. 
....

Явно самият Ebay (както и AlliBaba) са голяма глупост, щото и те имат такива опции...

Цитат на: mitko0888 link=topic=4184.msg94526#msg94526 date=1396877565
...
Тук би трябвало да сложиш "начална цена", която да отговаря на твоите минимални искания. Позицията "минимална цена" да не я използваш. И без това тя не се вижда от залагащите.
Освен това ти пишеш, че търгът се печели от ... който пръв достигне исканата минимална цена ..., което по никакъв начин не е разбираемо за купувачите.
...

Минималната цена не се вижда разбира се от купувачите, поне докато някой не я достигне.
До тогава те виждат съобщение  "минималната цена не е достигната" - какво има толкова сложно за разбиране!?
Говорим за хора които са играли по търгове къде ли не! Тук не е начално училище за обучение на ...финансисти. :lol:


Цитат на: mitko0888 link=topic=4184.msg94526#msg94526 date=1396877565
...
Ако някой иска задължително да спечели, трябва да заложи цената "купи веднага". Ако няма такъв, след изтичане на срока на търга трябва да спечели този, който е предложил най-много, а не който пръв е заложил нещо си. Ако ти си имал скрит замисъл да обявиш мин. цена 10 лв, ама не искаш да продаваш за под 30 (например), тук няма да стане.
...

Тук правилно си схванал - но ако иска да спечели с малко над минималната цена, играе с малки суми и също може да спечели.
Ако няма нерви да играе - тогава именно натиска бутона "Купи веднага" и става "горд собственик". Мнозина го правят и тук.
Търгът винаги се печели от този който в момента на приключването му е заложил повече.
Понякога това е съвпадение с минималната цена, понякога и по-високо. Търгът не се печели само ако най-високата цена дадена
от някого, е под минималната. Има вече и такива търгове тук. Не всички хора участвали в първия търг, участваха във втория,
но вагоните са вече при някои от участвалите с желание да ги имат на приемливи цени. Тук не се правят подаръци - тук е оказион.

Не, нямам никакъв скрит замисъл - продавам чрез попълване на всички графи подадени в оказионна,
 защото иначе не ти пуска обявата. Разбира се, че ще пусна цена по-малка от минималната за
 начало - така освен, че има време обявата да се види от повече хора, които биха искали да се включат
(иначе печели първият видял я - защото той най-често и  купува), има  възможност да се видят кои са
 и да решат до крайния час на търга какво ще правят. По-равни условия на старта от тези
тук няма. Въпреки това имах обаждания, че не били видели търга и какво да направим - и те искали това/онова!!!!!

Цитат на: mitko0888 link=topic=4184.msg94526#msg94526 date=1396877565
....
На кратко:
- не използваш "минимална цена".
- За "начална цена" пишеш минималното, което искаш (30 лв).
- Купи веднага е цената която прекъсва търга (60 лв).
- След изтичане на обявата печели най-високият залог, който естествено трябва да те удовлетворява. (дори и да е 30 лв.)

Ако искаш да видиш кой колко дава за твоята стока, макар и под минималната поискана от теб цена - всеки има право да ти пише (или на лс или в отговор на обявата) и да ти предложи.

На кратко:
- когато не е попълнена начална цена, или обявата не се публикува, или започва от 0,5 лв.
      Аз поне попълвам някаква по-висока сума за старт. Започвайки от там, купувачите показват свойте сериозни намерения.
      Както и когато, някои наддаде над тях, а те не реагира -значи са се отказали...или играят в последната минута!!!!!
-  за начална цена пиша по задължение в графата, за да има въобще търг. Иначе си е просто обява за продажба.
- "Купи веднага" може и да се изключи ако текущата цена е надминала "бързата" - тогава търга става мечтата на всички търговци тук!  :haha:

Ти не си модератор, а аз пък не съм търговец в пълния смисъл, но едно вече знам.
Половината от пуснатите в новия раздел за търговия на форума (аз за пръв път пускам тук в оказиона)
мой обяви приключиха достатъчно успешно. ПРи това и купувачите, и аз сме удовлетворени от резултатите.
Даже питат ще има ли още, може би защото слагам реални цени за хубави (а някои и редки или екзотичмни)
 вагони. Вече се замислям какво да правим за локомотивния парка на мащаба...ако пак ми с еналоги да продам нещо!
 :hi: