Магазини / Поръчки / Оказион | Shops / Orders / Bargains > Оказион - правила и препоръки | Bargains - rules and advices

Прочети преди да пуснеш първата си обява в ОКАЗИОН-а!

<< < (5/5)

pach:
Първата няма победител в търга, защото не е достигната исканата минимална цена и
това ясно си го пише там. Би трябвало да се следи от електронната система и да се издава вярното съобщение?
Аз тази обява за търг я считам за приключила без купувач - тоест по дата и час.
(както и още една също с недостигната минимална цена),
Защо системата обявава победител при липсата на покриване чисто математически критерии за приключване на обявата?
Само по дата ли приключват в крайна сметка?

pach:
Тъй като (надявам се) модераторите сте на тази тема, да попитам това как се получава?!?!?!?!?!
Отпред на обявата временен водач в търга е обявен JORDAN, но като кликнеш на "залози",
се оказва че е stoyan. Времената на бидване са еднакви, сумите също, в списъка stoyan води
временно, но в обявата пише че временен водач е JORDAN????????????



Обявата е действаща в оказиона, ако искате да се уверите сами.

pach:
Не че тук някои си направи труда да ми отговори на въпроси,
но ми е любопитно, как стари приключили обяви седят с месец, а обява от една седмица (изтекла)
вече е няма и ...ще трябва да дам оценка на купувача върху целият раздел - сори ама модераторите нещо....

mitko0888:
Не че съм модератор ама да се опитам да ти отговоря, че да не се терзаеш повече ...

Да има "начална цена" и "минимална цена" в този софтуер е голяма глупост, която всеки си интерпретира както си иска. 

Тук би трябвало да сложиш "начална цена", която да отговаря на твоите минимални искания. Позицията "минимална цена" да не я използваш. И без това тя не се вижда от залагащите.
Освен това ти пишеш, че търгът се печели от ... който пръв достигне исканата минимална цена ..., което по никакъв начин не е разбираемо за купувачите.
Ако някой иска задължително да спечели, трябва да заложи цената "купи веднага". Ако няма такъв, след изтичане на срока на търга трябва да спечели този, който е предложил най-много, а не който пръв е заложил нещо си. Ако ти си имал скрит замисъл да обявиш мин. цена 10 лв, ама не искаш да продаваш за под 30 (например), тук няма да стане.

На кратко:
- не използваш "минимална цена".
- За "начална цена" пишеш минималното, което искаш (30 лв).
- Купи веднага е цената която прекъсва търга (60 лв).
- След изтичане на обявата печели най-високият залог, който естествено трябва да те удовлетворява. (дори и да е 30 лв.)

Ако искаш да видиш кой колко дава за твоята стока, макар и под минималната поискана от теб цена - всеки има право да ти пише (или на лс или в отговор на обявата) и да ти предложи.

pach:

--- Цитат на: mitko0888 link=topic=4184.msg94526#msg94526 date=1396877565 ---...
Да има "начална цена" и "минимална цена" в този софтуер е голяма глупост, която всеки си интерпретира както си иска. 
....

--- Край на цитат ---

Явно самият Ebay (както и AlliBaba) са голяма глупост, щото и те имат такива опции...


--- Цитат на: mitko0888 link=topic=4184.msg94526#msg94526 date=1396877565 ---...
Тук би трябвало да сложиш "начална цена", която да отговаря на твоите минимални искания. Позицията "минимална цена" да не я използваш. И без това тя не се вижда от залагащите.
Освен това ти пишеш, че търгът се печели от ... който пръв достигне исканата минимална цена ..., което по никакъв начин не е разбираемо за купувачите.
...

--- Край на цитат ---

Минималната цена не се вижда разбира се от купувачите, поне докато някой не я достигне.
До тогава те виждат съобщение  "минималната цена не е достигната" - какво има толкова сложно за разбиране!?
Говорим за хора които са играли по търгове къде ли не! Тук не е начално училище за обучение на ...финансисти. :lol:



--- Цитат на: mitko0888 link=topic=4184.msg94526#msg94526 date=1396877565 ---...
Ако някой иска задължително да спечели, трябва да заложи цената "купи веднага". Ако няма такъв, след изтичане на срока на търга трябва да спечели този, който е предложил най-много, а не който пръв е заложил нещо си. Ако ти си имал скрит замисъл да обявиш мин. цена 10 лв, ама не искаш да продаваш за под 30 (например), тук няма да стане.
...

--- Край на цитат ---

Тук правилно си схванал - но ако иска да спечели с малко над минималната цена, играе с малки суми и също може да спечели.
Ако няма нерви да играе - тогава именно натиска бутона "Купи веднага" и става "горд собственик". Мнозина го правят и тук.
Търгът винаги се печели от този който в момента на приключването му е заложил повече.
Понякога това е съвпадение с минималната цена, понякога и по-високо. Търгът не се печели само ако най-високата цена дадена
от някого, е под минималната. Има вече и такива търгове тук. Не всички хора участвали в първия търг, участваха във втория,
но вагоните са вече при някои от участвалите с желание да ги имат на приемливи цени. Тук не се правят подаръци - тук е оказион.

Не, нямам никакъв скрит замисъл - продавам чрез попълване на всички графи подадени в оказионна,
 защото иначе не ти пуска обявата. Разбира се, че ще пусна цена по-малка от минималната за
 начало - така освен, че има време обявата да се види от повече хора, които биха искали да се включат
(иначе печели първият видял я - защото той най-често и  купува), има  възможност да се видят кои са
 и да решат до крайния час на търга какво ще правят. По-равни условия на старта от тези
тук няма. Въпреки това имах обаждания, че не били видели търга и какво да направим - и те искали това/онова!!!!!


--- Цитат на: mitko0888 link=topic=4184.msg94526#msg94526 date=1396877565 ---....
На кратко:
- не използваш "минимална цена".
- За "начална цена" пишеш минималното, което искаш (30 лв).
- Купи веднага е цената която прекъсва търга (60 лв).
- След изтичане на обявата печели най-високият залог, който естествено трябва да те удовлетворява. (дори и да е 30 лв.)

Ако искаш да видиш кой колко дава за твоята стока, макар и под минималната поискана от теб цена - всеки има право да ти пише (или на лс или в отговор на обявата) и да ти предложи.

--- Край на цитат ---

На кратко:
- когато не е попълнена начална цена, или обявата не се публикува, или започва от 0,5 лв.
      Аз поне попълвам някаква по-висока сума за старт. Започвайки от там, купувачите показват свойте сериозни намерения.
      Както и когато, някои наддаде над тях, а те не реагира -значи са се отказали...или играят в последната минута!!!!!
-  за начална цена пиша по задължение в графата, за да има въобще търг. Иначе си е просто обява за продажба.
- "Купи веднага" може и да се изключи ако текущата цена е надминала "бързата" - тогава търга става мечтата на всички търговци тук!  :haha:

Ти не си модератор, а аз пък не съм търговец в пълния смисъл, но едно вече знам.
Половината от пуснатите в новия раздел за търговия на форума (аз за пръв път пускам тук в оказиона)
мой обяви приключиха достатъчно успешно. ПРи това и купувачите, и аз сме удовлетворени от резултатите.
Даже питат ще има ли още, може би защото слагам реални цени за хубави (а някои и редки или екзотичмни)
 вагони. Вече се замислям какво да правим за локомотивния парка на мащаба...ако пак ми с еналоги да продам нещо!
 :hi:

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия