Автор Тема: Среща 30.03.2013- няма да има  (Прочетена 9815 пъти)

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Среща 30.03.2013- няма да има
« -: 06 Март 2013, 22:16:09 »
Скъпи приятели,

В настоящия месец март ръководството на Клуб железопътен моделизъм реши да не се провежда ден на отворени врати. Настоящото решение се наложи поради обявената среща в Стара Загора. КЖМ подкрепя подобни инициативи на територията на цялата страна, в които участие взимат моделисти и приятели.

През месец април очаквайте изненади, които подготвяме, за които ще ви информираме в обявяването на деня на отворени врати през Април.


Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Среща 30.03.2013- няма да има
« Отговор #1 -: 16 Март 2013, 09:49:56 »

Цитат
Държа на публично извинение към клубните членове на КЖМ от страна на Адриан.

:) понеже темата за критиките кой знае защо е заключена , искам тук най-спокойно да заявя , че извинение за градивна критика не дължа .  С всички членове на КЖМ приятел , на със структурата "КЖМ" не съм . Аз съм един от учредителите на тази прекрасна идея , която вместо да стане обществен център на хорските интереси , от ден на ден става все по-затворена и все по-елитарна . Това е частен клуб , чието ръководство вместо да увеличава членската маса целенасочено я намалява. Мисля ,че поне половината учредители вече ги няма . При напускането си всеки ви каза истини в очите , но те ви минават покрай учшите. Нямам нищо против да си се кефите на скъпите модели , но тази демгогия с 'отворените врати' я забравете ! Много е хубаво ,че новото ръководство (в твое лице, Емо ), лека-полека идва на моята дума  :
Цитат
Ако толкова желаете КЖМ да бъде отворен за неклубни членове с равни привилегии с тези на клубните, можем да обсъдим идеята за платено влизане в клуба...
,
след което следва резък завой
Цитат
И спиране на онлайн излъчването
(забележете - пак мое предложение)
за да се стигне до прозрението
Цитат
Само,че според мен нещата просто ще паднат доста ниско.
,
защо бе , Емо , нещо срамно ли има в това да се събираме в клуба , като си платим 1-2 - 5 лв вход ? (апропо - колко години Жоро ни събираше абс. безплатно?)
Мдаа, лека-полека ще стигнете и до другите неща , които ви казах при напускането ми , които минаха покрай ушите ви , защото идеята да се отървете от силни личности ви бе заслепила...чувах реплики 'нека си ходи , само мъти водата' и пр.

Кое е дамгогия ли ...например  обявявате ден на отв . врати с тема "не-европейски влакове"..хахахх , те 2-3 ма души имат такива (!) ...залата беше празна, както и за аеродинамичните пАри (това са теми за експерти , не са за обикновените любители) и пр пр ...а дните на ОВ бяха пълни с хора ...някога . Грешка след грешка , грешка след грешка...отблъсквате хората , Емо и накрая никой няма да остане .

Как няма да ме боли...аз съм довел толкова много хора тук ! Толкова неща дарих на клуба , които продадохте или изпочупихте от подмятане . Трая си и не се бъркам . Ето - появяват се нови хора и питат - дайте да се видим ? И ние казваме 'клубът е затворен'..проблем ?! Да , Емо , не ми е приятно да идвам на място , за което аз лично съм направил много , и да ме гледат на кръв . Викат ме за снимки на влакчета във филм - отивам , викат ме за снимки на клип с железница - отивам - за мен клуб не съществува . По-ми е приятно да насоча новодошлите на 'пиянските' срещи , отколкото в клуба - защото той на практика не съществува за обикновените хора .

Моята реплика , за която искаш извинение , си е абсолютно на място . По-скоро КЖМ дължи извинение на хората ,че си е затворил вратите .
« Последна редакция: 16 Март 2013, 09:55:04 от Adrian »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Среща 30.03.2013- няма да има
« Отговор #2 -: 16 Март 2013, 19:43:54 »
Адри, доколкото си спомням когато напусна клуба ти заяви, че ще строиш къща и нямаш финансова възможност да плащаш членски внос!
Нещо прекрасно се случи миналата година, БГТТ тоест още един клуб. Считам че не е проблем още един или повече. Какво по-хубаво? Тогава националната среща ще е истинска - среща на много клубове!
Емо е прав, Клуба решава ще има ли ден на отворените врати или не а мотивите са изцяло позитивни. :hi:
« Последна редакция: 16 Март 2013, 20:00:40 от Gervasii »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Среща 30.03.2013- няма да има
« Отговор #3 -: 16 Март 2013, 20:19:16 »
Цитат на: Gervasii link=topic=4210.msg87617#msg87617 date=1363455834
Адри, доколкото си спомням когато напусна клуба ти заяви, че ще строиш къща и нямаш финансова възможност да плащаш членски внос!
Нещо прекрасно се случи миналата година, БГТТ тоест още един клуб. Считам че не е проблем още един или повече. Какво по-хубаво? Тогава националната среща ще е истинска - среща на много клубове!
Емо е прав, Клуба решава ще има ли ден на отворените врати или не а мотивите са изцяло позитивни. :hi:

Страхотна идея насочена към най-правилния човек - Адри винаги е бил известен с малкото приказки и многото дела. Давай, Адри! Успех!  :victory:

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re:Среща 30.03.2013- няма да има
« Отговор #4 -: 17 Март 2013, 09:09:29 »
Ех, жалко е че няма да се видим...  :(
А имах една идея за обсъждане...  :yes:
Пожелавам ви приятно изкарване в Стара Загора...  :)


Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Среща 30.03.2013- няма да има
« Отговор #5 -: 17 Март 2013, 10:05:23 »

Влади , изключително интелигентен пост , включващ много отговори на проблемите и евентуалното им решаване !
Дорияне , наистина се отеглих с този мотив - щото нещо взеха да се губят пари и заваляха извънредни вноски ..е , понеже членската маса главоломно нямаляваше , редно бе да се вземат повече пари от оставащите , нали ;)

Това вече е проблем на новите в ръководството - в лицето на Емо виждам радикал , който мисли наистина различно - особено идеята му да се събира вход и клубът да стане ДОСТЪПЕН . Ако ли не - аз нямам нищо против да си се събирате и да се заключвате .  :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Среща 30.03.2013- няма да има
« Отговор #6 -: 17 Март 2013, 10:12:35 »
Понеже стана въпрос за BGTT, да уточня, че клуба е сформиран от напуснали КЖМБ,
но все още не е провел "Ден на отворените врати" по две причини.
Просто такива врати няма и се стараем да не повтаряме стари грешки.
Само не разбрах каква идея се изказва и после подчертава в горните постове? :scratch_ones_head:
А може би в Стара Загора ще се изяснят нещата. ;)

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Среща 30.03.2013- няма да има
« Отговор #7 -: 17 Март 2013, 15:15:04 »
Аз също не мога да разбера идеята на този разговор. Това са частни клубове и дали ще участват да дадено мероприятие и как си е решение на членовете им - който плаща той поръчва музиката. Не виждам логиката да се дава обяснение дали ще има мероприятие или не извън рамките на даденият клуб.
Както каза Дорян най-хубавото от всичко е, че има вече няколко клуба и човек може да избира къде да членува. ЖП Моделисти бяха приели, че всеки ден е отворени врати, КЖМБ последна събота от месеца ако няма други мероприятия, БГТТ да няма такова нещо. Разнообразието е голямо.

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re:Среща 30.03.2013- няма да има
« Отговор #8 -: 17 Март 2013, 15:52:44 »
Днес е прошки.  Простено да ви е.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Среща 30.03.2013- няма да има
« Отговор #9 -: 17 Март 2013, 15:59:28 »
Идеята на разговора е следната и е най-сладката, понеже сме българи:
Най-хубаво и лесно е да не членуваш в никакъв клуб, но да имаш равни права с редовните участници. Така се съчетава "оригиналната" и неповторима нашенска постановка хем да не даваш стотинка за нищо /пълна аванта, безхаберие, безотговорност и тарикатлък/, хем да имаш правото да ходиш, когато ти харесва, да ползваш всичко направено, да се пречкаш на другите, ръсейки мозъци и тъпи идеи, баровски ходейки с ръце в джобовете и гледайки "отгоре шерпите"... И тъй като това за нула време се изражда в "групата на балъците" и в "групата на тарикатите", нито един уважаващ себе си клуб не иска и не го допуска. И това изобщо не важи само за КЖМ....  :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Среща 30.03.2013- няма да има
« Отговор #10 -: 17 Март 2013, 17:22:49 »
Цитат на: emilchaushev link=topic=4210.msg87643#msg87643 date=1363528364
Днес е прошки.  Простено да ви е.

Офтопик...
Емчо, прошка се дава, ако е потърсена...
Доколкото знам се казва:
" - Прости...!?...ПРостено да е!!!"
Тоест първо се иска прошка, после се дава такава.
Ама това е друга  бира...
------------------------------------------
По темата...Павката е абсолютно точен. Разнообразие има...и не е като, едни да дават пари, други да строят, а трети да карат. Тия дето управляват, са отделна (сенчеста) група.

Съдейки по постовете по-горе да считаме ли ...че имаме новина?

Ако ти си Председател на КЖМБ (защо напоследък  отпадна думата България?!!!!)
приеми моите поздравления, с добри пожелания и ползатворна работа за целия ваш Клуб!!!!
 :hi: :hi: :hi:

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re:Среща 30.03.2013- няма да има
« Отговор #11 -: 17 Март 2013, 18:16:38 »
 :good:Прецизно и точно изказване на Best Ripper............. :hi:........... :drinks:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Среща 30.03.2013- няма да има
« Отговор #12 -: 18 Март 2013, 08:57:06 »
Цитат на: pach link=topic=4210.msg87632#msg87632 date=1363507955
Понеже стана въпрос за BGTT, да уточня, че клуба е сформиран от напуснали КЖМБ,
но все още не е провел "Ден на отворените врати" по две причини.
Просто такива врати няма и се стараем да не повтаряме стари грешки.
Само не разбрах каква идея се изказва и после подчертава в горните постове? :scratch_ones_head:
А може би в Стара Загора ще се изяснят нещата. ;)
Врати няма как да го разбирам и грешка ли е според теб да има ден на отворените врати. :hi:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Среща 30.03.2013- няма да има
« Отговор #13 -: 18 Март 2013, 09:43:38 »
Цитат на: Gervasii link=topic=4210.msg87663#msg87663 date=1363589826
Врати няма как да го разбирам и грешка ли е според теб да има ден на отворените врати. :hi:

Врати няма -> няма клубно помещение -> няма наем -> няма голям членски внос -> всеки прави това което му харесва най-много, доколкото му позволяват собствените средства, време и възможности -> няма сърдити.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Среща 30.03.2013- няма да има
« Отговор #14 -: 18 Март 2013, 09:49:06 »
Цитат на: zazo link=topic=4210.msg87664#msg87664 date=1363592618
Цитат на: Gervasii link=topic=4210.msg87663#msg87663 date=1363589826
Врати няма как да го разбирам и грешка ли е според теб да има ден на отворените врати. :hi:

Врати няма -> няма клубно помещение -> няма наем -> няма голям членски внос -> всеки прави това което му харесва най-много, доколкото му позволяват собствените средства, време и възможности -> няма сърдити.
:good: :good: :good: