Автор Тема: Electrotren Bahnpostwagen 3-b/12,5 Ep.IIc Deutsche Reichspost  (Прочетена 6919 пъти)

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Здравейте приятели и колеги. Наскоро се сдобих с пощенски вагон на фирма Electrotren от групата на Hornby. Фирмата не е много популярна у нас и трябва да си призная бях много скептичен към качеството на вагона, преди да го получа. Бях безкрайно приятно изненадан от качеството и детаилноста на изделието на Електротрен.
Та в този ред на мисли искам да ви представя модела на Електротрен, Пощенски вагон с кат. номер 006306, администрация DRG, епоха IIc, Филателна серия на Deutsche Post.
Вагона е произведен през 1924-26 година, и е експлоатиран до края на 70-те. Модела е с обозначенията на Третия Райх и е късна втора епоха (IIc)



Модела се откроява с много добра детаилност и перфектно боядисани и обозначени детайли.




Всички дръжки и прикачни елементи са изпълнени с висока детаилност и прецизност. Силно впечатление прави комина на вагона с прецизната си форма.





Дори отдолу шасито е направено с доста подробности, за разлика от много други модели на по-прехвалени фирми.



Опаковката е просто перфектна, комбинация от опаковките на Fleischmann и BRAWA, даваща изключителна надеждност и сигурност при транспорт. За разлика от опаковките на Пико от същата Филателна серия, направени от картон и евтино пластмасово легло, при които в 90% от случаите моделите се чупят при транспорт.




Като цяло съм много впечатлен от модела на Electrotren и бих казал, че са достигнали качеството и детаилноста на BRAWA.  :good: :good: :good:


G_GROZ

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Electrotren Bahnpostwagen 3-b/12,5 Ep.IIc Deutsche Reichspost
« Отговор #1 -: 10 Март 2013, 23:18:16 »
Ако и цената на вагона е като цените на Електротрен които знаем, направо си е подарък! Готиката под символа направо ме разбива от кеф! Малко е голяма в мащаб, то се вижда как настъпва нитовете отдясно, което в действителност не може да е така. Когато света се обърна и китайци вършат работата на германецо, стават такива неща. Това по-скоро е мое усещане и в никакъв случай не подценявам наистина страхотния модел. Предлагат ли и други такива красоти?
« Последна редакция: 10 Март 2013, 23:46:57 от G_GROZ »