Автор Тема: НОВ ФОРУМ  (Прочетена 46120 пъти)

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re: НОВ ФОРУМ
« Отговор #105 -: 11 Април 2013, 14:45:45 »
С днешната профилката добавихме още две малки подобрения.

  • Добавен е нов бутон в менюто, който води към сайта RailwayPassion.
  • Оправен е и проблема при цитат със снимка. В новия пост е само линк.

Цитат на: pach link=topic=4247.msg88428#msg88428 date=1365678916
(Image removed from quote.)
Ако имате време (по време на профилактиката) сменете шрифта на оранжевия надпис по-горе с доста по-едър,
за да се вижда. Цвят оранжево на фона на траверсите е перфектното решение,
остава големината да вдигнете и ще привлича вниманието веднага.
Другият кръг е за логото - бяхте казали че ще е линк към сайта на Пейшъна,
щото сега си е сам към себе си линк!
Благодаря! :hi:

За съжаление оранжевия шрифт няма как да го сменим с по-едър. Полето в което се показват новините е стриктно дефинирано от темплейта на сайта и ако променим размера то това ще размести перманентно и останалите карета и ще развали визията (не че сега е много красиво с оранжев цвят на прозрачен фон). По-скоро ще мислим да сложим фон зад шрифта. Логото горе просто не трябва да е никакъв линк, но незнайно защо то е. Ще бъде оправено.

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: НОВ ФОРУМ
« Отговор #106 -: 12 Април 2013, 21:32:11 »
Само аз ли си виждам аватара... "сплескан"?  ;D

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: НОВ ФОРУМ
« Отговор #107 -: 12 Април 2013, 22:01:40 »
Не. Сплекан ми е и на мен. Най-добре си го сложи отново, днес увеличихме малко размера на аватарите и е възможно някои от тях да са деформирани.

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re: НОВ ФОРУМ
« Отговор #108 -: 21 Септември 2013, 11:47:32 »
Цитат на: BaHkaTa link=topic=4247.msg88326#msg88326 date=1365444192
Моля давайте оценки от правилните теми/мнения а не от която ви е под ръка в момента. В противен случай скоро време ще настене пълен бъркоч, докато иначе рейтинг системата може да се ползва като индекс за добре свършена работа с линк към правилната тема/отговор. Придържайте се към тематиката на темите както по отношение на съдържанието така и по оценяването им.

Предварително благодарим! От форумната администрация на RailwayPassion.

Здравейте.

Мина доста време от както рейтинг системата функционира. Не случайно започвам с цитат на администрацията, защото потребители като pach май започнаха да преиначават изначалната идея. Какво наблюдавам. Някой слага минус и понеже потребителя pach не търпи такова отношение към собственото си его, иска да върне минуса като жест на благодарност. Но понеже този, който му го е дал няма публикация в същата т ема, минуса се дава в кой да е пост от друга тема, а в коментара се започват излияния, нямащи абсолютно нищо общо нито с поста и съдържанието му. Но така е по- удобно, защото рейтинга не се модерира,а на pach не му стиска да коментира в темата, за да не настъпи форумно правило. Май същата техника се ползва и от urko...

Какво правим с такива оценки? Те са в разрез с цитата горе. Дадените примери са с конкретни имена, а не с намеци, щото имам дупе да го направя, щото не ми дреме колко и какво ще получа като оценки и най- вече, защото е хубаво да се правят равносметки от въведената система.

Личното ми мнение, че и тази система се опорочи и вместо да се дават оценки за наистина смислени неща се заиграхме повече от необходимото... Ако наистина искате форума да прилича на това , което виждате в момента добре - ваш избор.  Само, че рискуваме това да се превърне в скайп чат без смисъл и съдържание. За това ще помоля да не се раздават плюсове за всяка постната буква и дори, ако има функционална възможност рейтинг системата да действа само за теми свързани с моделизма ще е най-добре.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: НОВ ФОРУМ
« Отговор #109 -: 21 Септември 2013, 12:15:30 »
Емо, според мен системата в голяма степен си върши работата. Един куп постове от типа "Браво, Супер, Евала, Благодаря" отидоха в рейтинг системата и не задръстват темите. Това че няколко човека се гоните из темите да си давате минуси си е изцяло ваша работа.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: НОВ ФОРУМ
« Отговор #110 -: 21 Септември 2013, 12:18:01 »

Светът е голям и минуси шибат отвсекъде !

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: НОВ ФОРУМ
« Отговор #111 -: 21 Септември 2013, 16:16:02 »
Рейтинг системата е на база лична преценка и коментарите защо някой е дал нещо е безмислено. Все едно като седнем в ресторанта за някое събитие да почнем да коментираме защо е казано нещо. Ако имате забележки към някоя оценка се обърнете към този който ви я дал.
Тази система я приемете като да се срещнете на улицата и да си кажете мнението.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: НОВ ФОРУМ
« Отговор #112 -: 21 Септември 2013, 19:28:19 »
Рейтинг системата позволява един пълен абсурд - да сложиш плюс /подигравателно/, а коментарът към оценката да звучи напълно отрицателно и саркастично... И това масово се прави от двама-трима души тук. Имена да споменавам ли? А мерки да се вземат срещу тях?

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: НОВ ФОРУМ
« Отговор #113 -: 22 Септември 2013, 11:32:08 »

Шибането на  +ве  &  -си значително сваля напрежението и  спестява безмислени кавги в коментарите - така хапливостта отива в обосновката им и в рейтинговия лист на потребителя добива кристална структура на досие , в което доволни и не-доволни леко гъделичкат егото на индивида , но в кратце - само 1 ред

- ето малка извадка от едно рейтинг-досие на средностатистически член :

Закла Митето без да му даде накъсо ! Killer !   
Рядко ценно откритие за молива и линията!   
знаел е преди нас за гарата и е искал да ни информира 1:120 пъ   
изказва се неподготвен , но има желание !!   
уникално ангажиран в средата на август ! Дава надежда за септе   
непрекъснато е полезен , как го прави и защо не   
купи ми топ - топ ми купи      
показал съм опциите за ресайзване ;) да те...у...туриста :)   
хахахахх , така те искам ! Мерси :)   
защото е прав (може и седнал)
уникален стискач на палци
болен е - дал е САМО 3 емота
Избива рибата когато си поиска
Пак си се набоцкал с кактуси... Не се и пушат...
и на дипломация е чат !
мъ, ти мъ умря, мъ... :-))
готви се да ти резнат гръцмуля от др пол мухахаххх
ах ти , кликнал си все пак :І) любопитко
Солта на живота си ми ти , душицо , кога ще пием по бира?
удобен за вица , но ще го оставя намира ...
Велик спамер ! Как го търпи шефа му не знам ?!
Долу ръцете от Rip - той е мой !
слабо минорно начало , но със силен форс-мажорен край !
Изключително любезен пич !
Царят на спама и още нещо :)
дано се ожени та да остави малко тая тема !!
много емоционален - какво ли пуши ?
да отиде на кожен лекар - сърбят го ръцете да се изкаже и още2
свестен пич - за малко да го наака , но се въздържа
без тези чертежи сме за никъде ! Класен следотърсач , който гр
оскар за най-мъдър пост
« Последна редакция: 22 Септември 2013, 12:26:05 от Adrian »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: НОВ ФОРУМ
« Отговор #114 -: 22 Септември 2013, 12:28:48 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=4247.msg91314#msg91314 date=1379780899
Рейтинг системата позволява един пълен абсурд - да сложиш плюс /подигравателно/, а коментарът към оценката да звучи напълно отрицателно и саркастично... И това масово се прави от двама-трима души тук. Имена да споменавам ли? А мерки да се вземат срещу тях?

Да дай списък (ама пълен) защото ти най-редовно го правиш!!!!
В оценките си често визираш не оценявания, а трети човек или дори друг клуб!

Какво да кажем за хората които оценяват, без да имат нито един смислен пост за последната година?
Има хора които дават оценки ей така щото "този просто не ме кефи"! Падат минуси като на гарнизонно стрелбище...

Ами хората които биват оценявани само защото публикуват резултата от колективен труд, без да имат друг принос за него?  Валят плюсове като на предизборно събрание в партия...

Да не говорим, че има хора които не публикуват, но имат съществен принос в дадено развитие по темите! И няма как да бъдат оценени въобще...

В частност, темата за вицове се превърна в поредната клоака!
Докато на Адри вицовете (и друг път съм го твърдял) разсмиват дори "героите" им,
то има(ше) вицове пълни със злостни клевети и инсинуации!
  (Жори сега ще ми прасне минус, че се оплаквам...)
включително и с непознати хора от семейното обкръжение на уж "осмивания".
Колко хора биха (все още) издържали такава пошлост и злоба, и биха продължили да толерират това?

По този въпрос смятам, че бутон "информирай администратор" отдавна  не е достатъчен, защото
дори когато е натиснат и съответно поста изтрит, са го прочели всички и това, че вече е изтрит,
не премахва лошото чувство и вкус нито към написалия го, нито към  "героя" на "вица".

Определено смятам, че с тази тема се прекрачва границата на доброто поведение и коствено
се злоупотребява въобще с идеята и същността на този форум! Самата администрация се опитва да бъде търпелива, но когато други влиятелни фактори запазват "неутралитет", тя се превъраща в инструмент (темата) обслужваща определени скрити интереси.

Любопитно ще е ако тези явни и скрити фактори поддържащи темата, станат обект на нейните оплювания, как биха се почувствали и съответно реагирали?????????

Често оценки се дават не за изказаното в оценявания пост, а за човека който го е казал!
И то въобще не кореспондира с казаното (дали е истина или не), ами просто защото точно той го е направил? В най-добрия случай се прави някаква връзка от типа "граматиката ти е зле".

Мнозина вече забелязаха, че коментарите тип "едно изречение" в рейтинговата система,
позволяват да се оплюе опонента, без де се излагат на риск да се аргументират по-широко,
тоест без да бъдат на свой ред оценени. Някои даже казват, че това е новият "живот" във форума".

Това напълно опорочава системата и какви мерки могат да бъдат взети????
Същото се отнася и за темата с вицовете - трябва ли тя задължително да третира форумни събития от отрицателен или положителен характер? Какви мерки също могат да бъдат приложени???

Има и още куп други "скрити" конфликти но за сега визираните смятам за достатъчни като начало...или край на дискусията!


ПП. Да видим "оценките" от вчера например!?
« Последна редакция: 22 Септември 2013, 13:25:13 от pach »

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: НОВ ФОРУМ
« Отговор #115 -: 22 Септември 2013, 16:20:49 »
Имам гореща молба към участниците в поредния спор:
Господа, моля ви недейте да ограничавате таланта си само в този форум пред публика няколко стотин човека. То вече не остана тема, в която да не сте се хапали.
Излезте на голямата сцена. Сигурен съм, че ще направят един Биг Брадър за вас. Там кой какво е казал, мислил или оценил ще бъде видяно от милиони, не само от форума. Сигурен съм, че международните участия няма да закъснеят. Може един ден дисциплината "Да надникна в паничката на другарчето" ще стане олимпийска.
Давайте смело, ние сме с вас.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: НОВ ФОРУМ
« Отговор #116 -: 22 Септември 2013, 16:57:58 »
Приятели ,

изключителна вина за създаденото напрежение имам аз и само аз .

Ако си спомняте от стария форум аз често пусках скечове с различни фигури от форума , правех атрактивни търгове и пр... С въвеждането на новата форма обаче нещата се промениха - примерно нова с-ма за продажби  , с-ма за рейтинг и т.н - които са трудни за майтап , защото са си как да кажа - догма ! А и форумната нагласа за майтап резко умре , за сметка на (почти) фанатично отношение към тематиката . Някои от вас са взели ужасно насериозно материя , която е просто ...един паралелен свят , предназначен да ни разтоварва . Това е само една игра...играчки бе?! Не е нещо на живот и смърт . А както е известно - мразя фанатици ! Фанатиците извращават същността на нещата . Фанатизмът е болестно състояние , от което аз - като артистична душа - непрекъснато се опитвам да ви лекувам . Моята сатира идва провокирана от неща , които дразнят вече много  хора във общността ни . С-мата за рейтинг е смешна . Аз си поставих за цел сами да стигнете до извода и това лека-полека става. Тя не дава възможност на обекта за оценка да се защити , което развързва ръцете на оценителя да прави каквото си иска...като например да дава минусов плюс или обратното. Започнах систематично да гъделичкам Пацо , не защото го мразя , а защото той е 'благодатен' и за виц и за оценка...но ташак на гол гръб...  си е живо е*ание,  а Пацо се постара да го понесе с усмивка . Но не е честно от моя страна . Почнах да му давам + на всеки пост , той се увлече от играта връщайки го позитивно - Риперчо се вживя и се опита да тича с нас , но негативизмът му попречи - Паци му го върна , заиграха се и Владо , и Урко , и Емо...т.н. -- рейтингът започна да съществува като паралелен форум - свой живот , свои закони...
какво мислите ?
Истината е ,че шоуто крепи форума - с дни никой нищо не пише

  4             7
                             45                                                          15
                                               16

                                                                                                  37
                                                             29
« Последна редакция: 22 Септември 2013, 18:54:11 от Adrian »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: НОВ ФОРУМ
« Отговор #117 -: 22 Септември 2013, 17:43:41 »
Мноог добре казано. И много добре показващо причината форумът да е в това състояние.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: НОВ ФОРУМ
« Отговор #118 -: 22 Септември 2013, 18:24:42 »
Адриане, и ти ли сериозно мислиш, че празнословието, сеира и шоуто е ЖП моделизъм??? От край време тук битува схващането /неофициално и подмолно/, че ако 1 седмица никой нищо не напише - край! ФорумОт умрЕ!!! Твърде е "странно" на теб и на някои други хора това мислене - ако не се поддържа изкуствен и измислен интерес с празни приказки, значи форумът ще умре... Е, да, за теб е важно да влизат хора, да се върти търговийката - за теб това е моделизЪма! Ще да ме извинявате, но по света има не един и два подобни форуми и сайтове на клубове, където не се пише нищо със седмици и месеци, но никой не вдига врява и не гледа в канчето на другия. Защо ли? Просто защото там нещата са специализирани и купища безсмислени раздели и теми ИЗОБЩО не се допускат. За разлика оттук.
Пламене, моето поведение спрямо теб е вследствие на твоето. Аз съм на принципа "Каквото повикало - такова се обадило". За мен премълчаването на нещата е недопустимо, още повече че не виждам от какво да се страхувам /както си писал в една оценка - от теб ли да се страхувам, а??? Ха-ха-ха.../, а още по-малко пък имам да ти завиждам на нещо - много добре виждам какво си постигнал, че да ти завиждам. Така е и в новия ти клуб, който непрекъснато цитираш и навираш в очите на всички, но който реално абсолютно нищо не е направил досега от свето създаване - два пирона нямате забити, точно като твоя моделизъм! Но никога не пропускаш да плямпаш глупости и да правиш намеци по адрес на "онова дружество там в ПЖИ-то" - нещо, което изобщо не ти влиза в работата... Само теории, приказки и обещания. /Не говоря за Зазо, който си вапца вагони за себе си или Микси, който си пише програмата - говоря за общите ви клубни неща, с които непрекъснато парадираш, а никой нищо не вижда/. Но просто не виждам смисъл повече да ти обяснявам това или онова - ти си винаги правият! Ти, стената и телевизорът еднакво разбирате...
Относно "вярното ти куче" urko и това, че е неграмотен... Да, напълно е неграмотен и е срам за форума и най-вече за тоя малоумник, който му е дал диплома за основно образование. Да, не му чета написаното и директно му пиша "минуси", защото не може голям човек да пише като ученик във 2-ри клас и да се мисли, че е голяма работа! Без главни букви, без препинателни знаци, без интервали, с поне по 3-4 брутални правописни грешки в едно изречение! И няма да му чета написаното! Добре, че поне не пише и на шльокавица, с 4 и 6 вместо букви... Пък ти си го защищавай колкото искаш, нали ти е другарче! Ама и той като тебе е май такъв моделист - теоретик-виртуалист... Или сте май един и същи човек, а?

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: НОВ ФОРУМ
« Отговор #119 -: 22 Септември 2013, 18:48:15 »
До ония ден нямах идея какво сте си спретнали в системата за оценки. Успех момчета. Хубавото е че не ни е пред очите ежедневно. Който много трепери да не получи "-", негова работа. Аз лично почвам да ги плющя без замисляне, ей така смях да става.