Анкета

Как предпочитате да поздравите рожденника / именяка?

Както до сега - в създадена тема по случая
17 (34%)
Темите да се премахнат и да му честитя лично, чрез ЛС, телефон или друго
33 (66%)

Общ брой гласове: 43

Гласуването приключено: 22 Април 2013, 11:14:31

Автор Тема: Относно поздравленията!  (Прочетена 9080 пъти)

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Относно поздравленията!
« -: 08 Април 2013, 11:14:32 »
Колеги,

екипът на форума иска да разбере каква е вашата нагласа относно поздравленията във форума. С новата версия вече има календар, в който се виждат рожденните дни.
Смятаме, че празнуващият ще се зарадва много повече ако му честитим лично, а не както до сега малко "в движение" да пуснем някоя друга иконка.
Вие на какво мнение сте? Гласувайте до 22 април.

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Относно поздравленията!
« Отговор #1 -: 08 Април 2013, 17:05:25 »
Абсолютно подкрепям.

Въобще мненията, състоящи се (само) от емотикончета, отдавна ми се искаше да се забранят (и да изчезнат).

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Относно поздравленията!
« Отговор #2 -: 15 Април 2013, 16:04:45 »
Гласувахте ли вече? Остана само седмица.

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Относно поздравленията!
« Отговор #3 -: 19 Април 2013, 16:46:08 »
Остана уикенда. Гласувайте!

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Относно поздравленията!
« Отговор #4 -: 19 Април 2013, 20:59:41 »
Забравил си да сложиш още една опция, коята (поне) звучи много добре:
Да му се честити (на рожденика) празникът с парична сума примерно в плик.
Може и да не е лично, с куриер или по пощата пак би свършило работа :)

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Относно поздравленията!
« Отговор #5 -: 19 Април 2013, 23:16:14 »
 "Апелирам"   :pleasantry: да се премахне и 'вицове и интересни линкове', 'музикални поздрави' и тем подобни...да остане само сухото. Какво ли друго ни е останало...:haha:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Относно поздравленията!
« Отговор #6 -: 20 Април 2013, 09:13:38 »
Апелирам: да се премахне и 'вицове и интересни линкове', 'музикални поздрави' и тем подобни...  да остане жп моделизъм и железници (railway passion). Тук ли трябва да е другото ...  :no:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Относно поздравленията!
« Отговор #7 -: 20 Април 2013, 09:20:41 »
Егати сухарите  :haha:

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Относно поздравленията!
« Отговор #8 -: 20 Април 2013, 12:52:46 »
Пиша с уговорката,че не влизам в конфронтация с никой. :yes:

Със сигурност,това е форум за ж.п. моделизъм,на който дължа много!!!
В темите и разделите с такава тематика,само и единствено трябва да се пише по тях,без излишни постове и емотикони.Той е бил,е и ще бъде критерий за мен в хобито!
Но,благодарение на форума и нац.срещи,смея да твърдя се запознах и сприятелих с много ж.п. фенове от цялата страна.От Пловдив,Сливен,В.Търново,Варна.Бургас и т.н..С някои от тях,ежедневно си комуникираме (скайп,л.с. и т.н.),с други само чрез темите във форума.Когато се роди на някой детенце или самият той е рожденик,защо да не го поздравя в тема?!Не на всеки имам и мога да му се обадя по ГСМ-а и т.н. за да споделя радостта му.Който не иска да поздрави или го дразнят темите,да не чете!Има един израз "чети между редовете". Или трябва да се изтрие и раздела "Общи приказки извън хобито",с всичките си теми в него,които съответно нямат нищо общо с ж.п. тематики?Има резон,нали? ;)
Затова,според мен трябва "сухото",да го преглъщаме с някой поздрав.  :drinks: :yes:
Но...каквото сабя покаже - ще се съглася.Все пак си казах мнението!

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Относно поздравленията!
« Отговор #9 -: 20 Април 2013, 13:48:07 »
Цитат на: gregary link=topic=4259.msg88666#msg88666 date=1366451566
Пиша с уговорката,че не влизам в конфронтация с никой. :yes:

Със сигурност,това е форум за ж.п. моделизъм,на който дължа много!!!
В темите и разделите с такава тематика,само и единствено трябва да се пише по тях,без излишни постове и емотикони.Той е бил,е и ще бъде критерий за мен в хобито!
Но,благодарение на форума и нац.срещи,смея да твърдя се запознах и сприятелих с много ж.п. фенове от цялата страна.От Пловдив,Сливен,В.Търново,Варна.Бургас и т.н..С някои от тях,ежедневно си комуникираме (скайп,л.с. и т.н.),с други само чрез темите във форума.Когато се роди на някой детенце или самият той е рожденик,защо да не го поздравя в тема?!Не на всеки имам и мога да му се обадя по ГСМ-а и т.н. за да споделя радостта му.Който не иска да поздрави или го дразнят темите,да не чете!Има един израз "чети между редовете". Или трябва да се изтрие и раздела "Общи приказки извън хобито",с всичките си теми в него,които съответно нямат нищо общо с ж.п. тематики?Има резон,нали? ;)
Затова,според мен трябва "сухото",да го преглъщаме с някой поздрав.  :drinks: :yes:
Но...каквото сабя покаже - ще се съглася.Все пак си казах мнението!

Абсолютно подкрепям всичко това! И разбира се нямам никакво намерение да навлизаме в спор и конфронтация. Просто споделих мнението си. Естествено в другата крайност, което се вижда от копирането на твоето изречение, но без кавичките.

Ако трябва по-подробно: определено не ми допада това, че ЗНАЧИТЕЛЕН брой теми и постове в темите са в "локумения" раздел, както и това, че голям брой от постовете в "същинските" раздели са чат съобщения, емотикони, дискусии далече извън темата и т.н. Дори и малкото "съществени"  теми са "осрани" и набъбнали на двуцифрено число страници. Достатъчно е да цекне човек в +последните 10 публикации" за да види за какво става въпрос. От тук (според мен) идват и повторенито на теми, отварянето на нови при наличие на такива, постване на неща които ги има (14 страници назад - съвсем пресен пример), питане за неща които са няколко пъти разисквани, дори и в същата тема и т.н. Мисля че има достатъчно места за подобни изяви, но дал итрябва форумът да се превръща в още едно такова?

Считам че това е основен проблем за форума, в резултат на който в момента с интерес препрочитем нещата писани отпреди три години, но не и нещата които се появяват ежедневно. Всеки път си задавам въпросът: лицетто Х дали не си е купило нов локомотив през последните У години, че спря да прави равюта? Или пък не е пипнал нищо по макета си? Или не е обогатил с нищо колекцията си? Или няма никакви нови впечатления от някой модел? Отговорът е ясен - лицето Х продължава да си се радва на хобито, но не го удовлетворява реакцията при изявата му във форума и престава да пише. И не го удовлетворява общият тон и съдържание на форума, и пак спира да пише. А когато като лицето Х се държат и още много други, форумът заприличва на това в момента. За някой това е ОК, за мен - не. Като причината за това не е в лицето Х, точно обратното, причината е във всички останали, които пишем тук, естествено начело с администрацията - с правилата, които ще се въведат (за кой ли път обсъждани, недообсъждани и т.н.), с начина на модериране, с реакцията при определени случки и т.н. (Моля никой да не се засяга и да не се оприличава на "лицето Х" - използвам го като пример, не обвинявам и не визирам никого, просто онагледявам мнението си).

Всъщност това може и въобще да не е проблем, може да се приема и като напълно нормално развитие на форума - всеки си има право на мнение. Не ми пречи на хобито, не ми взима нищо, тук не научавам почти нищо ново, някой ако ме попита - отговарям, дори и да не ме пита мен - взема че пак отговарям (ако има да кажа нещо смислено), ако искам нещо има откъде да си го намеря - ако искате разбирайте го и така...

По темата: (това до тук беше извън нея) - аз от години съм спрял да изпращам дежурните SMS-и и др. подобни по разните му официални или формални поводи. Има хора, които поздравявам лично, има и такива, на които звъня по телефона лично, или отивам на крака да ги поздравя - пак лично - дали с бутилка, цвете, бонбонче, вагонче - според зависи. И пак личното ми мнение - за мен едно дежурно поздравление във форума е доста далеч от едно персонално поздравление по даден повод. Нямам нищо против хората, които си броят поздравленията във форум или получените за празника смс-и, но мен такива поздравления не ме радват - лично мнение. Не искам никого да ангажирам с мнението си или да наптрапвам, а го обявявам, и то (според мен) само в теми, нарочно отворени за това. 

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Относно поздравленията!
« Отговор #10 -: 20 Април 2013, 19:05:04 »
И аз така без да влизам в спор или конфронтация с някой смятам че тези теми трябва да си останат
1.Нямам телефоните на всеки а и чрез тези теми разбирам кога някой има празник, календара който сте сложили нямам намерение всеки ден да го следя за да не изтърва празника на някой.
2.А ако на някой му се роди детенце как да разберем от щъркела ли или ще си звъним един на друг за да разнасяме хубавата вест
3.Не мога да разбера какво ви пречат въпросните теми има си решение не четете като ви пречат
4.Не знам на всеки малкото име за да го поздравя за имен ден а и едва ли мога да запомня поименно 500 човека според никнейма
Има и 6 и 7 т.н не смятам че ако на 10 човека пречи нещо трябва да лишим и останалите от него.Останете си със здраве и помислете дали наистина си струва да се затрият тези теми

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Относно поздравленията!
« Отговор #11 -: 20 Април 2013, 19:42:23 »
Аз също съм ЗА да си останат темите... няма да повтарям предишните постове. :)

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Re: Относно поздравленията!
« Отговор #12 -: 20 Април 2013, 19:47:01 »
Аз също гласувах темите да си останат.Подкрепям горните мнения.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Относно поздравленията!
« Отговор #13 -: 22 Април 2013, 00:13:46 »
Аз пък ясно и категорично заявявам,че  въобще не съм съгласен с изказването на mitko/де го чукаш,де се пука/ :angry:! Прави впечатление,че ако два дни не се каже дума за моделизъм във форума и веднага някой мнооого загрижен като  mitko :pleasantry: започва да дири под вола теле! Пречат темите за България,за поздрави,за рожденни дни...логото било криво,пимбяно и не знам си какво! И понеже изказването на съфорумеца mitko е супер "тесногръдо" му казвам -Престани!!! Има си модератори,има си екип,които изключително на добра воля следят и подържат този форум.Хайда да престанем да даваме акъл за щяло и нещяло и да се правим на по католици от папата. Пламен почти не пише,Любомир също....от подобни изказвания като на mitko и други ще последват примера им.Накрая ще остане само загрижения за форума да си поства темите строго регламентирано!!! :hi:И един съвет конкретно към mitko- като не ти харесва не чети- използвай по често опцията на браузера си -close window- може би ще е по добре за всички! И открито заявявам -конфронтирах се с mitko, но няма да  влизам в маАленски спор с никой тук! :hi:

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Относно поздравленията!
« Отговор #14 -: 23 Април 2013, 11:30:36 »
Колеги,

след 2 седмици на гласуване резулататите са налице. 66% от гласувалите желаят да се премахне този начин на ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА РОЖДЕН И ИМЕН ДЕН.
За в бъдеще няма да се налагат наказания, но темите ще бъдат премахвани.

В темата бяха повдигнати и други въпроси – за поздравления при раждане на дете. Сами се досещате, че това няма как да бъде въведено в Календара и нека тези теми останат за сега.

Беше повдигнато и за целият раздел „Общи приказки извън хобито”. Това е коментирано от екипа. Имаме опасения, че ако се премахне ще се „оспамят” другите теми. Другото – когато се срещнем не говорим само по хобито или темата за която е срещата. Винаги разговора по някое време тръгва в друга посока – в много случай това е за добро, за да се намали напрежението с някой виц или случка.
България като стане световен шампион по футбол в Бразилия, колко и хобито да ни е влаковете, няма начин да не коментираме това постижение!