Автор Тема: Национална среща на жп моделистите 2013  (Прочетена 8611 пъти)

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 531
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Привет!

Надали на мен ми се полага да отварям тази тема, щото не съм от клуба организатор, но считам повода за достатъчно важен:
На 18 и 19 май трябваше да бъде организирана Националната изложба на "Клуб стендов моделизъм България". Преди малко научих от колега , че изложбата се  се отлага за октомври.
Молбата ми е, ръководството на КЖМБ да влезе във връзка с колегите от http://www.scalemodelsclub.com/, за да не се получи дублиране. През октомври е и изложбата в Унгария.... Става завързано...
На изложбите на Клуб стендов моделизъм България, винаги има много интересни лекции, траещи по половин ден, че и повече. Последният път имаше от Манта клуб много интересни работилници,я възгеч с уоркшоповете :diablo:, по създаване на водни пространства, моделиране на фигури и т.н. Моделите са различни от жпто, но техниките са еднакви.
Имаше и една цяла маса с жп модели...
Надявам се, че недолюбването към  г-н Венелин, който журира само тези жп модели, няма да е пречка за добрата работа с Клуб стендов моделизъм България, който си е самостоятелна организация. Все пак жп моделите са само една много малка част от цялата изложба...А ползата е за всички...
И имаме шанс да зарибим и от другите сектори на моделизма...
 :angel: :give_rose: :drinks:

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re: Национална среща на жп моделистите 2013
« Отговор #1 -: 23 Април 2013, 22:35:57 »
Борка, ще отговоря малко разтегливо.

Имахме вътрешно допитване в клуба за формата на провеждане на националната среща. За сега окончателното решение, че ще запазим националната среща само за жп моделисти, то и името и е такова. Иначе идеята да се съешаме и с други видове моделизъм не е нова и многократно сме я дискутирали в клуба. За съжаление ресурсът, който се изисква за такава организация го нямаме и ще трябва да се търси извън клуба.
Що се отнася до workshop-овете и работилниците това беше едно от нещата, които тази година искаме да раздвижим, като включим дори и най- малките посетители.
Разбира се, че нищо не пречи да се попитат стендовиците, но нека запазим тази национална среща за жп моделистите. Иначе и аз искам да има срещи в пловдивския панаир и всяка палата да е отделена на отделен вид моделизъм, както нормално го правят западно от родината ни. Просто ни трябват крачки, които трябва да извървим за да достигнем до такива нива, но всяко нещо с времето си.

Едва ли ще се наложи да се съобразяваме със стендовиците за датата на националната среща, защото ходенето в Унгария почти оформя възможните дати(няма как всяка седмица да разнасяме модули), но нека изчакаме официалното съобщение за това събитие.

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 531
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re: Национална среща на жп моделистите 2013
« Отговор #2 -: 23 Април 2013, 22:44:29 »
Емо!

Благодаря за бързия отговор!
Не знам дали съм се изразил достатъчно ясно. Исках да помоля, по възможност, изложбите да са на различни дати. За да можем да уважим и двете мероприятия.
Това ми беше питането, респ. молбата.
Далеч съм от мисълта, да предписвам какво трябва да прави КЖМБ и как.
Само се чудя, как да  разполвя себе си и моделите..... :wacko:
Пък и ми се иска, хем да участвам, хем да се обучавам в работилниците... :prankster:

G_GROZ

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Национална среща на жп моделистите 2013
« Отговор #3 -: 25 Април 2013, 23:06:09 »
Цитат на: Boris 2-12-4 link=topic=4276.msg88724#msg88724 date[quote author=Boris 2-12-4 link=topic=4276.msg88724#msg88724 date=1366742294





Надявам се, че недолюбването към  г-н Венелин, който журира само тези жп модели, няма да е пречка за добрата работа с Клуб стендов моделизъм България, който си е самостоятелна организация. Все пак жп моделите са само една много малка част от цялата изложба...
 :angel: :give_rose: :drinks:
Само едно уточнение: Г-н Венелин никога не е журирал. Сдружение "ЖП Моделисти" е съорганизатор на изложбата. По негово предложение от миналата година има раздел жп моделизъм с два подраздела - диорами с движещ състав и ръчно изработени или фабрични доработени модели на подвижен състав и сгради. При по голямо и разнообразно участие, разделите може да бъдат допълнително диференцирани.
« Последна редакция: 26 Април 2013, 08:49:09 от pavel75 »