Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Похвалете се с вашия макет | Show us Your layout

Малко макетче в Н0 - 220х150 см.

<< < (2/13) > >>

mitko0888:
Благодаря за клипчето. И другаде съм ги слушал, но си въобразявам че при 8 - 10 волта ще работят по-бавно и по-безшумно. Освен това ще ги пускам с прав ток (или с ШИМ), а не с променлив, както е оригиналната им схема. Харесал съм си ги тъй като имат необходимите ми контакти, и като гледам как са направени би трябвало да работят без особени проблеми.
А и при вас предполагам механизмите са монтирани директно на плота на макета. Моите стрелки се крепят на 3 мм меко ПВЦ, което е захванато за стиропора, и ако закрепя за него моторчето би трябвало да е по тихичко.

На моите механизми крайните изключватели работят добре, но двата превключващи контакта - за сърцето и за пулта - са ми проблемни. От време на време не правят добър контакт а е и много пипкаво с тях. На първо време ще ги заменя с поляризовани релета.

mitko0888:
Състоянието до момента:
Започнах югоизточния ъгъл. Тук тествах основата, рамката, стрелките, подложки, баластиране (първото, което направих!), както и всички други видими и невидими детайли:



Водната кула и къщичката претърпяха още обработки (след представянето им в темата за състаряването). Eдиният пигмент (на MIG) се измиваше лесно и трябваше да го фиксирам (Topcoat на MR Hobby). Резултатът беше плачевен - загуби се не само състаряването, но се "заличиха" и част от финните повърхности (матрицата на Auhagen поне за този модел е със страхотна тектура и детайлност). Настоящият вид е само с акрилни боички (естествено моделни), кулата е и с допълнителен лак (колкото да видя че вече не пречи). Бялата фуга на къщичката е умишлено подсилена. Кулата трябва да остава в "сянка" с по-тъмни тонове, а къщичката ще стои на чакълеста площадка:



Започнах и градинката около кулата:



Към комплекта има и депо. При него има завършено само задвижването на вратите, както и част от интериора. Предстои осветлението, както и боядисването:



Допълнително намерих място и на едно въглищарниче. Изглед отзад (освен за фотография не знам дали ще се вижда повече от такъв ракурс):



Предполагам се забелязва че гърловината е във вертикална крива, след което започва изкачване. Това ми създаде доста работа - саморъчно направени стрелки, плавен преход към изкачването, едновременно с това различни хоризонтални крива, дори и леко надвишение на външната релса. Прибавям и меката основа - фибран 20 мм. Разбира се тук е подсилен с едно ребро отдолу за да не се огъва. Резултатът е учудващо добър - пробвах и с двуосни вагончета, и с дълги четириосни - за сега няма "куцане" и движението е доста добро. Едновременно с това "открих" и как да променям нивото на отделни участъци от релсовия път, за да го докарам до желаното, без да губя баластрата или други съседни участъци.



Общ вид на наличните постройки и съоръжения. Водопойният кран до сега не е "пипван".:



Едновременно с това са тествани и доста от схемите, с които ще се управлява цялото това чудо. Пултът ще е това:



Връзката с макета ще е с лентови кабели за лесно разглобяване и сглобяване на макета. Избрах си 20-пинови кабели - собственоръчно изработени. (за сега ми стигат два за цялата тази гърловина, коловози, изолирани участъци и т.н.). Като стигна до светофорите ще сложа и още едно кабелче. Всички механизми се демонтират "лесно" за да си ги работя и правя в удобна поза (а не под макета). Вид отдолу - виждат се двете задвижвания на вратите, както и задвижванията на стрелките (те ще бъдат значително преработени в контактите си). Долу в дясно се виждат и двата куплунга за лентовите кабели. Навсякъде се виждат и дву- или три-пинови куплунзи за лесно разкачане и тестване на отделните велиги.



Това е за сега. Предстои довършване на депото, водопойният кран, корекция на стрелковите апарати, както и двора на депото.

urko:
покажи моля те работата на вратите-ако може в клип
 :clapping:

mitko0888:

--- Цитат на: urko link=topic=4294.msg89081#msg89081 date=1368373918 ---покажи моля те работата на вратите-ако може в клип
 :clapping:

--- Край на цитат ---

Това е една от първите проби на тестова плоча (с размерите на основата на макета). Сега вратите са леко променени. Като довърша боядисването ще го снимам.

urko:

--- Цитат на: mitko0888 link=topic=4294.msg89082#msg89082 date=1368375925 ---Това е една от първите проби на тестова плоча (с размерите на основата на макета). Сега вратите са леко променени. Като довърша боядисването ще го снимам.

--- Край на цитат ---

Страхотно!
 :hi:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия