Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Похвалете се с вашия макет | Show us Your layout

Mакетът на gregary

(1/76) > >>

gregary:








Реално,помещението и тази зима не го отоплих качествено,затова по трасето и дървенията не съм работил грам.Да се надявам,че лятото ще мога да понапредна повечко. :yes:
Все пак напреднах малко откъм сградния фонд.
От два месеца (може и три да са),усилено сглобявам "къщурки"...ех,това лепило  :blink: :haha:

преди:


сега:


Горе-долу се очертава площадче около катедралата,която смятам да я повдигна малко, на хълмче,фундамент или нещо подобно,със съответно стълбички,парапети и т.н.


Планувам да поставя и кметството на "кибри" около нея.Пространството около и зад тv кулата най-вече ще са зелени площи.

Без окончателно да съм положил релсите за трамвайното трасе,все пак се вижда идеята къде ще бъде то.




заобикаляйки около катедралата
Трамвайното депо:


Релсите ще ги "вкопая"в корка,за да може после да положа паваж,бетон или асфалт.
С трамвайната релса смятам да си поиграя малко,като и сложа контра релса,за да се получи нещо такова:

Дано да успея.Обратният завой ще е около депото.


Всички сгради в момента са "подвижни" :) Докато не получа окончателен завършек на градската среда,няма да ги фиксирам.Засега само ги "осветявам" с диоди.
Тук имитирам "изгасени" помещения,като облепвам декорациите с черно тиксо.

Впоследствие,при светнат диод,да се получи нещо като частична заетост в сградата.

Поставих и кабел канали:

малко ремонт  ;D

Гаровите стълбове за к.м. са фиксирани на място,а магистралните само съм ги поставил идейно.

Леко развитие и на речният терминал.Пристигна и шлеп за въглища.Сложих и кейова стена,но ще трябва да я удължа...

eurostar:
Кръстачката при входа на гарата не може ли да се поореже малко, за да няма това изкривяване към втори коловоз? Знам, че обичаш всичко да е в заводския му вид, но аз бих помислил върху такъв вариант. Иначе нямам думи - прави се като по учебник.
 :victory: :clapping: :good:

pach:
Страхотноооо!!!
Грег, дали има смисъл ... пък и време имаш ли за този голяма макет,
сам да си правиш трамвайните релси? Щото от Тилиг продават много
готини, при това правени за градски маршрути:



И са два типоразмера - Н0 и Н0m.
Имат и стрелки в паваж:


 :good:




ПРедпологам че ако направиш поръчката през Жоро,
цените ще са по-различни - въпрос на контакти!

Ето линка към Н0m-каталога:
http://www.tillig.com/cgi-bin/tillig.pl?templ=tillig-pl/index.html
И към баткото му:
http://www.tillig.com/cgi-bin/tillig.pl?templ=tillig-pl/index.html

gregary:

--- Цитат на: eurostar link=topic=2849.msg88993#msg88993 date=1367909728 ---Кръстачката при входа на гарата не може ли да се поореже малко, за да няма това изкривяване към втори коловоз?
 :victory: :clapping: :good:

--- Край на цитат ---

Тази кривка се получи в резултат на това,че при бретела междуосието е по-голямо,а перона е по-тесен.Аз затова толкова дълго се бавех с решението си,защото това ме дразнеше.Алтернативата беше да режа и скъся релсите при бретела или да сложа по-широк перон,който не е оригиналният към гарата.А,аз направих кривката,като съответно поставя оригиналният перон...смятам че е най-удовлетворяващо решение.В действителност не изглежда да е много крива,ама на снимката наистина така изглежда.Това все още може да се коригира,като преместя фиксиращите пирончета в траверсите,за да се получи по-плавна крива.

Гледал съм трамвайните релси на тилиг и не само на тях,но цените са доста качествени.За малко разстояние - бива,но...за близо 4м. и отгоре смятам,че не си заслужава.Ще пробвам,да си ги имитирам сам. :yes:

eurostar:
Не е страшно или нереално да има такава крива. Например, на Подуяне, при входа откъм София, има същата. Така че...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия