Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Похвалете се с вашия макет | Show us Your layout

Mакетът на gregary

<< < (75/76) > >>

gregary:
Докато чакам трите детайла на 3Д принтер (не всичко зависи от мен), за да не скучая, а работа има много, сглобих навеса/заслона  :lol: към планинската гаричка. Пътя до нея е подлез и стълби (предстои да ги правя). Та:




Използвах месингов П-профил 1х1мм., полистиренов лист 0,5 и полистиренов лист 2мм и месингова тел 0,5 мм.










Специални благодарности на pavel75 - Павката за съдействието при отпечатването на надписите  :drinks:

gregary:
Явно много съм слушкал, та си получих подаръка предварително...  :dance1:
Още в началото на борбата ми с разпределителния/секционния пост или там каквото е  ;D, бях писал, че ще ми трябва съдействие с 3Д принтирането на три детайла. И тук е хубавата част - веднага получих съобщение от BaHkaTa за съдействие. Та, приятел в нужда се познава - не веднъж ми е помагал, както и сега също. Огромни благодарности  :hi: Разработи 3Д файловете по снимките които му пратих и последствие на това ги отпечата. Та:



Ето ги:

Днес намерих време да ги почистя от мустаците:








Адмирации за ВанКаТа!  :hi:
Сега остава да ги боядисам, монтирам и пусна ел. инсталацията между тях, за да заприлича на това което правя. После и оградата...

П.П. Междудругото, киселото зеле ми се получи, ама винцето нещо ми...  :drinks:

gregary:
Леееко да се разпиша за начало в темата ми за новата година...
Та, работата по ел.подстаницията върви, но за момента е спряла  :lol:, защото се оказа, че не ми свършиха изолаторите - не ми достигат 4 бр. Направих поръчка, но само за 10 бр. (такава е опаковката) не си заслужава и поръчах и други работи. По време на поръчването им - 22.12.23 светеха в зелено, но сега са в жълто и още не са тръгнали... А мен ме сърбят ръцете за работа, имам свободно време, ама няма материали. Няма угодия... :lol:

Но, все пак по макета има работа за дъълго време.

Довърших подлеза и стълбите към планинската гаричка. Остана само да монтирам осветление, но то е лесна работа.





От другата страна:



gregary:
22.12.23 - 21.01.24 - точно един месец си чаках изолаторчетата от които ми трябваха 4 бр. При възможност, веднага се захванах за поялника и довърших най-накрая подстанция - Blausee Mitholz. Остава да сложа ограда около нея, но по самата станция вече нямам работа...





отзад:


отпред:


Проводника (месингова тел ф 0,5) го оксидирах, за да не блести, като преди това го бах обезмаслил, но явно не съм го направил много добре, защото не навсякъде се е получило добре. Може да се поправи, но аз с просто око не го виждах, а сега на снимките... Може и да си го оставя така, от дефект в ефект.

Остава оградката, да махна трупчетата, да я монтирам и да пускам тоците  :dance1: :lol:

gregary:
Много внимание отдадох на тия тоци ;D, но пък беше удоволствие...
Днес монтирах оградата, махнах трупчетата и сложих станцията окончателно на мястото й.






Сега вече мога да се отдам на контактната мрежа в гарата и слагането на сигналите...  :dance1:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия