Автор Тема: Mакетът на gregary  (Прочетена 144272 пъти)

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Рейтинг: 209
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #375 -: 28 Януари 2024, 22:53:22 »
По нардба, тия там, вътре нямат работа! Ако са вътре, значи няма  да има ток по контактната мрежа! Ще трябва да си пускаш само дизелите и парните по макета. :spiteful:

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2038
  • Рейтинг: 1426
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #376 -: 29 Януари 2024, 12:45:18 »
Аз по никакъв начин не претендирам за достоверност! Имах някакви фигурки и просто ги сложих... Но, все си мисля, че е на секции и с тия шалтери се вкл./изкл. напрежението на коловозите, източна или западна гърловина и т.н. Виждал съм по контактната мрежа т.нар. "паяци" именно за тая работа. Пък и ако нещо се повреди в станцията, би трябвало някакви токаджии :) да дойдат и да ремонтират. Но, пак казвам, че не претендирам за достоверност, просто по снимки искам да пресъздам инфаструкурата и атмосферата...

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Рейтинг: 209
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #377 -: 29 Януари 2024, 15:56:41 »
 :good:  Само се пошегувах. Супер е станало! Поздравления!

IvanC

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 300
  • Рейтинг: 215
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #378 -: 29 Януари 2024, 16:45:03 »
Както е написал Гришата:

"Сега вече мога да се отдам на контактната мрежа в гарата..."

Няма контактна мрежа (все още), значи няма и тоци. "Тия вътре" трябва да си свършат работата, за да може да се подадат някакви тоци към бъдещата контактна мрежа.

:yes:


Иван

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2038
  • Рейтинг: 1426
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #379 -: 14 Септември 2024, 20:31:01 »
Мда... пак повече от 120 дни темата не е активна  :scratch_ones_head: ;D
Нямаше ме близо 4-5 месеца, като не се бях качвал в "макетна зала", както казваше Жоржи, като прах нямаше, но много паяжини...
Преди да замина, сложих едно смолетче (чесна) развявайки транспарант с името на макета над селцето Гришони...  :lol:



Както по-горе стана на въпрос, следващата ми работа е изработването на КМ в планинската гара. И като усмислях последователността на работа, ми се стори, че трябва да сложа преди това сигналния мост пред левия тунел (първо имах идея да го сложа след КМ). Предварително бях проучил, че фабрично продаващият се такъв е от Микро скала за огромните 400+ CHF (по смомен, може и да бъркам, но не ми се търси).
Та, леко бях придобил увереност от работата с поялника за направата преди това на разпределителния/секционен пост и реших сега пак да се пробвам. Допълнителна увереност ми даде и един швейцарец, който на сайта си информация за опита му в направата на неговия сигнален мост.
Това което искам да направя е:












Сега следва фино почистване на спойките, измиване от омасляване и пръскане. Но преди това най-трудното за мен - светофарите, тоците... Но, ще ги мъча. :yes:

п.п. Все пак работих нещо за тия 4-5 месеца... :lol: