Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Похвалете се с вашия макет | Show us Your layout

Mакетът на gregary

<< < (2/76) > >>

Сaprycorn:
Аз съм на мнение, че заглавието на темата трябва да се промени, защото "НАЧАЛНИТЕ СТЪПКИ" отдавна са извървени :hi:

mill:
Страхотни сгради  :hi:

gregary:
Teзи дни си поиграх доволно с поялника (според моите пердстави  :)) и сглобих 11 бр.сфетофАри на Viessmann.Но,към тия разбойници от Viessmann имам няколко забележки!

1.Дали са за маневрени светлинни жълти СДМ диоди вместо бели.Огромно благодаря на ВанКата за тяхната смяна. :hi:

2.Сложили са общ плюс,а не общ минус.

3.При сглобяването на платката в корубата,се получава просвет/отражение на бялата светлина към жълтата и червените светлини.Но,все пак смятам че го реших проблема.


Боядисах с черна боя около белите СМД диоди и светлината не се разпръсква.

Вече монтирани на едната (южната) гърловина:

 
другата:






В момента светофАрите са само монтирани,остава да ги вържа къмбъдещото табло.

TANO:
Не ми се рови по книгите сега, ама швейцарците не бяха ли с лява сигнализация?

gregary:
Няма смисъл да ровиш - швейцарците са с лява сигнализация и ти го знаеш!
Но,сигурно ако се разровиш по-назад в темата,ще видиш,че все някъде съм упоменал (под аватара),че съм фен и на DB,не само на SBB и RhB.
Та...за да карам и пресъздам реално тези администрации на моя малък свят,реших да има и от двете.Тоест и от Германия и Швейцария.Градската част е немска с дясна сигнализация и сгради,а след това;

--- Цитат на: gregary link=topic=2849.msg82823#msg82823 date=1350486292 ---
След него трябва да се получи нещо такова
(Image removed from quote.)
лек завой вляво,железорешетъчен мост над реката и тунел от където започва заветният релеф на Швейцария.

--- Край на цитат ---

имитирайки някаква погранична зона между двете страни,където и без това в V епоха се движат без ограничения и двете (не само) администрации. Пример - гр.Базел на река Рейн,граница м/у двете страни,където има и контейнерен ,въглищен терминал.
Като мина реката някога ще мина и на заветният за мен релеф на SBB и RhB със съответната лява сигнализация!
Как ще стане това...не знам,защото трябва да се направят съответните светофAри,а аз не знам фирма произвеждаща ги. :(
Може би ще се правят на ръка!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия