Автор Тема: Mакетът на gregary  (Прочетена 135745 пъти)

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #60 -: 27 Октомври 2013, 16:00:34 »
Поздравления за напредъка по макета!  :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #61 -: 28 Октомври 2013, 10:43:15 »
Австийските огради също са бели в "суров" вид, ииии...не бих се учудил да са от същия китаец
Но той е неотразим с тези десет метра за 39 долара !!!!!
 :hi:

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #62 -: 30 Октомври 2013, 14:23:40 »
Вчера сложих два входни с два предупредителни сигнала.Разтоянието до входната гърловина е малко повече от дължината на един влак.В момента е монтиран само механично,но следва да се снабди и с "тоци" ;D като направя и таблото.Но,там (свързването на светофарите към таблото) ще има помощ от приятел. :hi:



gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #63 -: 02 Декември 2013, 18:36:11 »
Според моите и на фотото ми възможности,направих нощни снимки.





Осветлението го бях сложил още преди седмица,но сега успях да снимам в пълна тъмнина.
Но!
Трябва лека корекция според мен.Втори и трети перон спрямо първи са с по-силно осветление.Но,това е поправимо.Ще трябва да сложа по-голямо съпротивление (Ванка :hi:) и ще се оправи.
Продължението на пероните (непокритата част) ще сложа от тези лампи:



Засега съм купил само една - за мостра.

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #64 -: 02 Декември 2013, 22:43:30 »
Гриша много добре е става :good:

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #65 -: 08 Декември 2013, 16:59:36 »
Браво! Аз не забелязвам на снимките разликите. Може би на живо се вижда по-добре. И на мен ми писна от тези жици и съпротивления, защото ми се прави ланшафт, ама няма как. Кураж, мон ами!

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #66 -: 09 Декември 2013, 23:01:38 »
нощните снимки са .... невероятни :good:

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #67 -: 23 Февруари 2014, 23:27:36 »
За планинска гара избрах модел на Kibri 39370.





Но,нещо се вманиачих :fool: :) в това,как ще изглеждат сградите нощно време (тоест осветени) и...
това са лампите,които съм очертал на горната снимка:


изрязах имитацията на крушки и сложих готварско фолио  :haha: в плафоните,за по-добро отразяване на светлината.После сложих топло бели СМД диоди (Ванка,така ли се казваха? :drinks:)




като след това монтирах лампите обратно на козирката


за да получа това:



Гарата ще я сложа на мястото на тази DB-ска гара,която я бях сложил само идейно:


И след като,купих,сглобих и монтирах,разбрах,че оригиналът на модела на Кибри е на швейцарската теснолинейка (RhВ),а не на трасето на SBB,Успокоих се с мисълта,че един макет е все пак художествена измислица и импровизация. :give_heart:     

След това,се заех пак с модел на KIbri 39010  - Замъка Фалкенщейн (оригинал в австрийските Алпи,областта Тирол на границата с Швейцария)

Тук,обаче се разочаровах от модела.Лоша матрица,при което имаше множество пролуки в дебелите външни стени на замъка.При тънките стени на кулата и сградите нямаше проблем.Но,след пилене и напасване горе-долу се поличи това:



Оказа се,че прекалено пластмасивее.Аз съм привърженик на състаряването на модели,но досега само плахо пристъпвах към него,смятайки,че е много тънка границата между омазване,омацване и т.н. до постигането на реално добре изглеждащ състарен модел.Та,тук се престраших,като смело започнах да мацам ;D с темперните боички на децата.










и оригиналът:


Нощни снимки:







замъка,смятам да го монтирам някъде в планинската част тук,над тунела и моста...но,може и на друго място. :scratch_ones_head:
Чак тогава ще сложа и повечко зеленина по скалите на които е стъпил,но това след като си намери мястото и съответно се върже с останалия ландшафт.

Опа...станаха много снимките (някой със слаб нет може би ще се помъчи) - извинявам се! :drinks:
« Последна редакция: 26 Февруари 2014, 18:56:25 от gregary »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #68 -: 24 Февруари 2014, 09:14:15 »
Гриша страхотен си! Не си минал тънката линия (омазване) в придаването на
по-добър външен вид - при замъка явно ти се удава.
Само не разбрах - нощните снимки на истинския ли са или на модела който ти сглоби?
Бръшляна няма ли да му налепиш?  Много добър макет и майстора става все по...отракан.
 Колкото до гарата - нали имаш теснолинейка - "горна" гара по нея не предвиждаш ли?
 :clapping: ;D

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #69 -: 24 Февруари 2014, 13:56:54 »
Цитат на: pach link=topic=4300.msg93817#msg93817 date=1393226055
Бръшляна няма ли да му налепиш? 

 :)Смятам да не прекалявам с бръшляна.Това което съм сложил,мисля,че е достатъчно...пък и винаги мога да му добавя,след като си намери "мястото" - според останалия пейзаж.

Цитат на: pach link=topic=4300.msg93817#msg93817 date=1393226055
Колкото до гарата - нали имаш теснолинейка - "горна" гара по нея не предвиждаш ли?

Имам някакви начатъци на теснолинейка,но тя няма да се движи по това трасе за да не се дублира с нормалното междурелсие.Засега не мога да и обърна внимание (за съжаление - много дини станаха  :haha: ;)),но и за нея е предвидено място за трасе,което ще се развива срещу сегашната градска гарата (сега там има шкафове,които ще "изхвърчат" някой ден),но...има време за нея.Та,има вариант модела на кибри да го оставя за нея,а за планинска гара за нормалното междурелсие може да избера някоя от фалерските гари:

Faller 190055


Faller 190056


Faller 190098


Ако се спра на тоя вариант,сигурно ще е последната гара. :give_heart:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #70 -: 24 Февруари 2014, 16:09:58 »
Цитат на: gregary link=topic=4300.msg93827#msg93827 date=1393243014
...Та,има вариант модела на кибри да го оставя за нея,а за планинска гара за нормалното междурелсие може да избера някоя от фалерските гари:
...

Те, това имах предвид де!
Поздравления - гарите си ги подбираш с много вкус.
...а може би и жената помага в това отношение!?!!!!
 :hi: ;D

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #71 -: 24 Февруари 2014, 20:22:49 »
Макет -дзвер, :clapping:  :good:,тая тема я следя с жив интерес и се надявам някой ден да го видя със собствените си очи :drinks:
« Последна редакция: 24 Февруари 2014, 20:24:56 от muncho »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #72 -: 26 Февруари 2014, 18:45:52 »
gregary, макета става страхотно! До момента ми е любимия и с нетърпение чакам всяко ново твое мнение. Търпението и детайла, с които работиш са завидни! Продължавай в същия дух!

LOKY

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #73 -: 26 Февруари 2014, 19:29:34 »
Вярно е ,че границата е много тънка между състаряване и помазване, оцапване и т.н. треа човека да си има талант и познания, иначе е доста интересно да се тества върху някой предмет. Не и тоя замък де, но примерно на BR 50 на Italeri там се маца яко. Каквото и да стане винаги може да поправи  ;D     

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re: Mакетът на gregary
« Отговор #74 -: 27 Февруари 2014, 09:39:43 »
Цитат на: gregary link=topic=4300.msg93814#msg93814 date=1393190856
(Image removed from quote.)

Грег, диодите готови запоени с кабелчетата ли ги купи, или си игра да ги запояваш сам.  :blink:

Иначе макета се оформя много добре.  :hi: