Анкета

Как оценявате онлайн излъчванията на срещите

Гледал съм поне едно излъчване и искам да продължат
7 (29.2%)
Гледал съм повече излъчвания и искам да продължат
10 (41.7%)
Гледал съм излъчване и не ми харесва. Да се спре излъчването
0 (0%)
Не съм гледал нито едно излъчване, защото присъствам на срещите
2 (8.3%)
Не съм гледал нито едно излъчване, но е хубаво да ги има
4 (16.7%)
Не гледам онлайн излъчванията, но преглеждам по-късно архива на предаванията
1 (4.2%)
Гледал съм повече излъчвания и може да не се излъчва повече
0 (0%)
Гледал съм поне едно излъчване и може да не се излъчва повече
0 (0%)
Определено не ми харесват, може и без тях
0 (0%)

Общ брой гласове: 19

Гласуването приключено: 22 Юни 2013, 00:18:39

Автор Тема: Онлайн излъчване на срещите  (Прочетена 5042 пъти)

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Онлайн излъчване на срещите
« -: 23 Май 2013, 00:18:39 »
Здравейте моделисти

С цел популяризиране на железопътния моделизъм и за удобство на всички моделисти преди повече от година къде с успех, къде с проблеми и фалове започнахме да излъчваме срещите онлайн. Този перод според нас е достатъчен, за да има всеки от вас впечатления, които ще се радваме да споделите с нас, с настоящата анкета

Всяка инициатива изисква ресурси от хора, време, средства и резултатите от анкетата ще покажат бъдещето на излъчванията, дали усилията ни са в правилната посока и дали имат смисъл.

Предварително благодаря на всички, като призовавам за откровени отговори.

Анкетата ще е отворена следващите 30 дни

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Онлайн излъчване на срещите
« Отговор #1 -: 23 Май 2013, 08:24:21 »


Безрезервно подкрепям on-line излъчването ! - дори и да съм бил наживо , после често преглеждам записите .

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Онлайн излъчване на срещите
« Отговор #2 -: 23 Май 2013, 11:13:19 »
Аз съм гледал няколко излъчвания и естествено искам те да продължат, затова ще си позвля да пиша. Забележките ми са единствено по техническото изпълнение и разположението на камерите.
Има дни в които често сигнала насича. Понякога видеото, понякога звука, а понякога и двете. Има излъчвания на видео без звук, а се случва и да има постоянен звук при зацепило или накъсващо видео. Дори и с рефреш-ване не се оправя. Почти винаги от няколкото линка работи само 1, максимум 2.
И още нещо на което обръщам внимание е разполагането на камерите. Добре е да има минимум 2-3 камери по трасето, които могат да проследяват един състав. Веднъж, когато приближава и веднъж когато се отдалечава. Така ще може да се виждат хем предниците, хем задниците. За съжаление като цяло скороста с която карате е много бърза. Е може и камерите да снимат "бавно" знам ли, но на видеото съставите са размазани от движението. Според мен най-доброто място за разполагане на едната камера е в единия край на трасето при терминала. Така се хваща идващ влак отзад, как върти на големя завой и как се изнася на обратно. Докато дойде следващия състав има достатъчно статични неща по терминала на които да ти се спре окото, а ако някой си пограе с крана- още има какво да се види. В тази зона попада и другото живо кътче- прелеза с бариерата. На врътката при Алдомировци тези неща не се виждат и там е скучно. Хубаво е да има поне 1 камера и при някоя спирка или маневра. Така ще може да се отгеда по добре спиращия, маневриращия или заминаващия състав. Вече споменах за размазаноста при транзитно преминаващите състави, та поне при спряло да може да се види какво карате.
Наистина разположението на камерите е от голямо значение иначе видеото ще омръзва бързо ако не се случва нещо.
Благодаря за положените усилия и мерака с който работите  :good:
« Последна редакция: 23 Май 2013, 11:16:46 от gzo »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Онлайн излъчване на срещите
« Отговор #3 -: 23 Май 2013, 12:14:16 »
И аз съм "за" продължаване на излъчванията, въпреки техническите трудности, гафове и фалове. Въпреки че съм бил на срещи, но не на всички - някои съм ги гледал он-лайн, други не.
За да не насича, че необходимо да се вдигне скоростта на канала, ама това зависи от Емчо и неговите юнаци-доставчици на безжичната връзка. Ако може да се прекара чист LAN, нещата ще се подобрят значително. Тогава ще могат да заработят и повече камери.
Разположението на камерите засега ми се струва голям проблем. Не само че не се вижда добре движението и голяма част от трасето, но и винаги се намира неосъзнат или неориентиран колега, който да застане пред камерата, без изобщо да се съобрази. И вместо влакове се гледа нечий гръб или физиономия...  :(  Така че умолявам присъстващите по срещите да не забравят, че са "артисти" и да внимават за камерите...
Другият вариант, когато камерата е една и във връзка с предишното, е тя да се постави по-нависоко на стойка на стената.. някъде на 2 метра от пода. Така ще се разшири обхвата й и няма да се закрива от хората.
Искам да помоля и всички гледащи да връщат обратна информация още при излъчването, за да се коригират грешки и гафове. Като например: при сегашното положение на камерата някой може да я бутне без да  иска и да я размести и тя да предава съвсем ненужни неща или пък да има грешки настройки /ката например веднъж Емо беше сбъркал някакви настройки и образът беше черно-бял/. Все пак повече се познаваме, имаме си телефоните, нищо не пречи едно позвъняване и коригиране на проблемите /стига да могат да се оправят на момента/.

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Онлайн излъчване на срещите
« Отговор #4 -: 23 Май 2013, 16:32:01 »
Аз гласувах за: "Гледал съм повече излъчвания и искам да продължат"!
Макар и на 400 километра, се кефя максимално, дори и качеството да е лошо, после съответно гледам целия запис. Като член на клуба ............, така мога да Ви контролирам какви ги вършите, не че не идвам в София. ;D
Ето сега на 25.05.2013 год. казах, че ще дойда, но съм абитуриент - бях го забравил. :lol:  На ли на "воайорството" разчитам! :give_rose: :diablo:
Молбата ми е само да се намали звука на камерите и както вече по - горе е писано да не се закриват камерите.
Успех и късмет на всички които ще се съберете в събота в клуба!

Поздрави от Бургас:
Стефан Генчев - TheJackal