Автор Тема: Сигнализации по домашното трасе.  (Прочетена 7864 пъти)

tritehiksa83

  • Гост
  • Trade Count: (0)
За по-вманиячените като мен сигнали според наредбата за сигнализация в БДЖ




1_сигнал временно намаление 25 км/ч.
2_указател за намаление.
3_предигнал.
4_сигнал за намаление.
« Последна редакция: 05 Юли 2014, 22:20:16 от tritehiksa83 »

tiutiu

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Сигнализации по домашното трасе.
« Отговор #1 -: 06 Юли 2014, 14:40:13 »
Обикновено ми казват че се вманиачавам и прекалявам с детайлността, когато започна да задавам подобни въпроси, обаче тези табели, които си ги направил завидно добре  :hi: , но не са ли малко много големи за този мащаб? Изглежда сякаш табелата е със страна почти колкото междурелсието, което реално би я направило доста голяма (може би със страна над метър). Поради подобна причина не съм се захванал точно с тези сигнали на макета, защото дистанцията от 1000м когато я умножим по мащаба 1/87 се получава разстояние от 11,5м между сигнала и предсигнала за намаление и се случва това, че преди гарата е предсигнала за намалението, отнасящо се за следващата гара.
Но иначе наистина ми харесва идеята и изпълнението   :hi:
Може би тук е момента, някой който знае размерите на една такава табела да сподели с някой от по-невежите, като мен. :)

D2

  • Trade Count: (36)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 296
  • Рейтинг: 21
  • II, III, IV, V и VI епоха в Н0 София
Re: Сигнализации по домашното трасе.
« Отговор #2 -: 06 Юли 2014, 15:40:20 »
Действителните размери на табелите са 50/50 см.

tritehiksa83

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Сигнализации по домашното трасе.
« Отговор #3 -: 06 Юли 2014, 17:16:37 »
Кой говори за мащаби и размери?Става въпрос за правилна интерпретация на табелата.

tiutiu

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Сигнализации по домашното трасе.
« Отговор #4 -: 07 Юли 2014, 19:51:26 »
Благодаря ти, D2 за информацията!
А, иначе „правилната интерпретация на табелата“ се е получила много добре, но както казах много държа на точния мащаб, за да няма коли с размерите на багер :lol: или двуетажна къща да е висока три метра  :haha:

tritehiksa83

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Сигнализации по домашното трасе.
« Отговор #5 -: 11 Юли 2014, 09:57:30 »
Пробвай се да направиш една две табели в мащаб и покажи резултата.

tiutiu

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Сигнализации по домашното трасе.
« Отговор #6 -: 13 Юли 2014, 14:12:58 »


Сега начертах малко сигнали на Corel, а утре ще ги разпечатам и ще видим колко е добър принтера :). Иначе самата табела я направих със страна 6 мм (както D2 каза, табелата е 50 см, което в мащаб дава около 5,7 мм, но реших да е 6 за по-леки сметки, което реално дава размер 52 см). Не мога да обещая какъвто и да е резултат, защото не знам дали разделителната способност на машината ще е достатъчна. Скоро и ще кача снимки на резултата, ако не друго, то поне заедно да се посмеем...

tritehiksa83

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Сигнализации по домашното трасе.
« Отговор #7 -: 15 Юли 2014, 17:44:19 »



Указател,пред-сигнал,сигнал нам.скоростта за влакове превозващи руски вагони.

Нам.скоростта в гарова зона.

Сигнал бализ на 600м. жп прелез-подава се еднократен звук.

tritehiksa83

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Сигнализации по домашното трасе.
« Отговор #8 -: 15 Юли 2014, 23:22:31 »
Цитат
Сега начертах малко сигнали на Corel, а утре ще ги разпечатам и ще видим колко е добър принтера :). Иначе самата табела я направих със страна 6 мм (както D2 каза, табелата е 50 см, което в мащаб дава около 5,7 мм, но реших да е 6 за по-леки сметки, което реално дава размер 52 см). Не мога да обещая какъвто и да е резултат, защото не знам дали разделителната способност на машината ще е достатъчна. Скоро и ще кача снимки на резултата, ако не друго, то поне заедно да се посмеем...
Въпроса е не да направиш сигналите по мащаб, а да са достатъчно големи за да ги виждаш отдалеч за да се съобразяваш с тях.Така карането на модели се разнообразява и не е едно скучно кръгово движение.