Автор Тема: Национална среща на железопътните моделисти 2013 г.  (Прочетена 39332 пъти)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Национална среща на железопътните моделисти 2013 г.
« Отговор #15 -: 26 Октомври 2013, 23:59:09 »
Първо искам да благодаря на организаторите, че за поредна година успяха да организират това събитие.

Най-радостното за мен е че най-накрая се случи нещо, за което си мечтая от няколко години насам. Да се съберат на едно място в общо трасе модули направени от различни хора и клубове. В случая модули на клуб КЖМБ и модули на отделни членове на клуб БГТТ. Общо 22 модула. Не е като на големите сбирки по света, но малко по-малко започва да прилича. Няма да дрънкам повече просто ще пусна няколко снимки.









Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Национална среща на железопътните моделисти 2013 г.
« Отговор #16 -: 27 Октомври 2013, 08:31:49 »


пО ми харесва от унгарското  даже - само така !!

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Re: Национална среща на железопътните моделисти 2013 г.
« Отговор #17 -: 27 Октомври 2013, 09:36:14 »
ето и моите снимки и клипчета от срещата
https://www.dropbox.com/sh/4u588olacgwdzwf/XmlJHg66Hb

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re: Национална среща на железопътните моделисти 2013 г.
« Отговор #18 -: 27 Октомври 2013, 16:26:01 »
Откриване на  bg&flag националната среща на железопътните моделисти 2013 г.  bg&flag

http://www.flickr.com/photos/railwaypassion/10513404344/

http://www.flickr.com/photos/railwaypassion/sets/72157637005377006/detail/

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Национална среща на железопътните моделисти 2013 г.
« Отговор #19 -: 27 Октомври 2013, 16:41:47 »
Благодаря на всички присъствали на Национална среща на железопътните моделисти 2013! :hi:
Ето и моите снимки:

Председателят на Клуб "Железопътен моделизъм - България" открива събитието:


Г-н. Гроздан Грозев за книгата "Пътническите вагони в българските железници 1867 - 2012" - I част:


Началото на "играта":


Всичките снимки тук: http://1de5er.snimka.bg/hobby/ekohotel-quot-zdravec-quot-2013.783757.31865127 


ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re: Национална среща на железопътните моделисти 2013 г.
« Отговор #20 -: 27 Октомври 2013, 16:44:57 »
Представяне на „Пътническите вагони в българските железници“ ЧАСТ 1

http://www.youtube.com/watch?v=EbhVr3iYtm4&feature=youtu.be

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re: Национална среща на железопътните моделисти 2013 г.
« Отговор #21 -: 27 Октомври 2013, 17:11:26 »







Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Национална среща на железопътните моделисти 2013 г.
« Отговор #22 -: 27 Октомври 2013, 18:09:59 »
Прекарах много приятна събота. Благодаря на организаторите. :buba:
Да се разпиша и аз с малко снимки.
http://hobbystrong.snimka.bg/hobby/plovdiv-26-10-2013.783793.31865963

« Последна редакция: 27 Октомври 2013, 22:06:31 от Жоро »

stoiko

  • Trade Count: (2)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 131
  • Рейтинг: 27
Re: Национална среща на железопътните моделисти 2013 г.
« Отговор #23 -: 27 Октомври 2013, 19:13:50 »
Браво за страхотната среща и многообразието от модели, които са представени! За мое голямо съжаление пропуснах срещата заради служебни ангажименти. Надявам се следващата среща да не я пропусна!!!

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re: Национална среща на железопътните моделисти 2013 г.
« Отговор #24 -: 27 Октомври 2013, 19:24:22 »
Здравейте малки, големи и още по- големи моделисти.

За съжаление завърши поредната четвърта национална среща на железопътните моделисти, която отмина толкова бързо и неусетно. Но пък останаха хубавите спомени за нея.

Най- хубавото наистина беше общото трасе в ТТ, на което пробвахме симулация на локонет мрежа, карахме толкова много влакове. Мога само да пожелая на всички на следващата среща или още преди това това трасе да е с двойно повече модули, които малко по малко да започнем и да украсяваме с ландшафт.

Беше представена от Гроздан Грозев книгата Пътническите вагони в българските железници с автор Стефан Стоичков, историята на създаването и, трудностите срещани при ображотката на материалите та чак до излизането на готовия продукт.

Бяха показани и макет в Н0, както и модели на български локомотиви серии 07, 42,44,55 и добре познатите от предни срещи 14  И 15. Колорита на БДЖ композицията в ТТ според мен беше шедьовъра на това събиране.

За първи път бяха организирани демонстрационни срещи за конфигуриране на консисти и инсталиране на декодери в локомотиви. Поради проявения интерес за следващите срещи ще опитаме да реализирами и демонстрации по основни техники в моделирането. За съжаление записите на двете демонстрационни части са с лошо качество на звука и няма да се пускат. Но като едно начало това да е кусура, който ще гледаме да оправим следващия път.

Иначе в категориите на конкурса участваха малко модели, макети и модули, въпреки, че през изминалата година много нови модели видяха бял свят.

Вечерта естествено завърши в механата на комплекса с много настроение.

Радва ме, че виждаме нови хора, запалени от хобито, проявяващи интерес с онзи пламък в очите, който не се забравя.

Благодаря на всички, които уважиха събитието и го направиха отново център на моделистката общност.

Разбира се винаги има място за критика и пропуски, които сме допуснали, но апелирам и към всички участници, при обявяване на такива събития да се спазват  зададените срокове и указания, за да може организацията да протича безпроблемно.
« Последна редакция: 27 Октомври 2013, 19:30:19 от emilchaushev »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Национална среща на железопътните моделисти 2013 г.
« Отговор #25 -: 27 Октомври 2013, 20:34:05 »

 :hi:

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re: Национална среща на железопътните моделисти 2013 г.
« Отговор #26 -: 27 Октомври 2013, 21:17:01 »
Най-радостното за мен е че най-накрая се случи нещо, за което си мечтая от няколко години насам. Да се съберат на едно място в общо трасе модули направени от различни хора и клубове. В случая модули на клуб КЖМБ и модули на отделни членове на клуб БГТТ. Общо 22 модула. Не е като на големите сбирки по света, но малко по-малко започва да прилича. Няма да дрънкам повече просто ще пусна няколко снимки.

 :spiteful: а представяш ли си на поредна среща в ТТ ...  КЖМБ и клуб БГТТ общо 22 модула  ;D , а на на останалите участници в срещата 101  bg&flag

Bodwen

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (7)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 65
  • Рейтинг: 16
  • HO | III, IV | DB/DR Варна
Re: Национална среща на железопътните моделисти 2013 г.
« Отговор #27 -: 27 Октомври 2013, 23:14:29 »
Приятели,
Тъжно ми е, че такива хубави мигове имат край!  :(
Окуражава ме това, че те са залог за бъдещи още по - прекрасни мигове и изживявания!
Благодаря на всички, които допринесоха тази четвърта Национална среща да се състои, гледам вече една година напред (живот и здраве) и за петата такава  :)

Ето малко снимки от моя фотоапарат. За тези, които бяха там - спомняйте си с радост.  :)
За тези, които не бяхте - гледайте и завиждайте  :)

1.Макет, участващ самостоятелно в срещата. Впечатление ми направи премерената и добре разположена композиция. Църквата е реплика на истинска сграда. Всички останали сгради са оразмерени, изрязани и сглобени в рамките на изработката, а не са готови модели. Много интересна ми се стори и дървената вила, направена като че ли от пръчици за шишчета. :)  Адмирирам майсторството и благодаря за предоставените идеи  :)





















2. Трасето в ТТ: Сговорна дружина планина повдига :)

Приятели,
това, което беше сътворено тази година в ТТ е показателно.
Струва ми се, че българският жп модилизъм след тази среща вече е малко по – различен :)







3. Гара Гавраилово – вписана в съвместно-изграденото ТТ трасе:















4. Признанието: Добре е да значеш, че си добър! Още по – добре е, когато някой друг ти го каже :)
За мен това е признание за уменията и качествата на всички моделисти в България, които работихме заедно и се учихме един от друг през последните 4 години :)



5. Ж.П палката: неизменен атрибут на нашата ж.п. симулация.
Със сигурност ще играе все по – голяма роля в бъдеще :)









6. Да не забравяме и H0... Въпреки, че беше тотално в сянката на трасето в ТТ... Една красива US композиция на Бисер:







7. Каране в N... Срам ме е, ама нямам снимки :blush2:...
Надявам се колегите N-аджии да се отсрамят :)

8. Черпене с маджарска ракия :).
Иво и Емо посрещат участниците в срещата на входа на механата. Черпят всеки новопристигнал с чашка палинка (унгарска ракия), подарък от домакините ни в Будапеща две седмици по – рано :)



P.S.

И още: благодаря на всички колеги моделисти и приятели, които направиха това събитие поредната неповторима, красива и прекрасна среща! Нека да е живот и здраве, за да можем да се срещаме и занапред все така бодри, усмихнати и отдадени на това прекрасно начинание!  ;D

Към Мунчо: колажът ти в по – горния пост е уникален!!!
А ти къде беше, приятелю? :)

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Национална среща на железопътните моделисти 2013 г.
« Отговор #28 -: 27 Октомври 2013, 23:51:18 »
Цитат на: Bodwen link=topic=4334.msg92207#msg92207 date=1382908469

1.Макет, участващ самостоятелно в срещата. Впечатление ми направи премерената и добре разположена композиция. Църквата е реплика на истинска сграда. Всички останали сгради са оразмерени, изрязани и сглобени в рамките на изработката, а не са готови модели. Много интересна ми се стори и дървената вила, направена като че ли от пръчици за шишчета. :)  Адмирирам майсторството и благодаря за предоставените идеи  :)

Цялата идея на макета беше да е нещо просто, съобразено с бюджет и място.
Църквата е точно копие на храма Св. Георги във Волуяк, гарата всъщност е български кантон а хижата е именно от шишчета

ZLATKO36

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Национална среща на железопътните моделисти 2013 г.
« Отговор #29 -: 28 Октомври 2013, 10:21:49 »

 Здравейте,

Срещата беше невероятна , никога до сега не съм виждал синът ми толко развалнуван, толкова впечатлен  БЛАГОДАРЯ ВИ  :hi: