Автор Тема: Ето и моята, повече от скромна колекцийка  (Прочетена 15661 пъти)

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re: Ето и моята, повече от скромна колекцийка
« Отговор #15 -: 24 Февруари 2023, 04:52:46 »
Е сега ще гледате сеир. Щеше да е смешно, ако не беше трагично. Шефът ми искрено ме помоли да си направим нещо като парти с каране на влак в единица, понеже много малко са хората в този мащаб, особено в Канада. Аз естествено се съгласих на драго сърце. Подготвихме релси и цифрова централа, захранване, сглобихме всичко на голямата маса в залата за съвещания. И когато вадехме локомотива KM-1 от кутията.....той остана без талиги, и двете талиги просто изпаднаха...Огледахме за какво става дума. Оказа се, че талигите би трябвало да са прикрепени към коша с четири миниатюрни кръстата отвертка болтчета на всяка - по две от всяка страна, като на всеки две болтчета има по една планка-обувчица. Всичко това изпопада при ваденето на локомотива от стириопора. Опитахме се да сложим талигите, като завинтим болтовете с една малка кръстата отвертка, оказа се, че в предвидените за целта дупки няма грам резба! Другата пълна дивотия са задвижващите връзки между двигателя и талигите - изцяло външни, с две подобия на кардаден вал - пластмасови пръчици с разклонения в двата края, като мотовилки под формата на буквата Н, от най-евтината и калпава пластмаса, които също изпопадаха. Не мога да си представя как това ще задвижи пет кила локомотив. В крайна сметка локомотивът въобще не тръгна, аз бях в ролята на най-смешния клоун от цирка, подарих го на шефа си да си го гледа на бюрото, за себе си ще търся нещо друго. И това е локомотив за четирицифрена сума в евро, на великата немска месингова фирма. Made in China. А колко хора в този форум твърдяха с плам, че месинговите модели са перфектни, неповторими и си струват всяка стотинка. Иначе няма спор, че детайлността на модела е много добра, но едно е да го гледаш, а дали става за каране е отделен въпрос...Та, колеги, много внимавайте за какво си давате парите, това е жив пример, че не винаги хубавото е скъпо и скъпото непременно е хубаво...Пълно е със супер скъпи боклуци навсякъде.
« Последна редакция: 24 Февруари 2023, 04:58:37 от IKAR »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Ето и моята, повече от скромна колекцийка
« Отговор #16 -: 24 Февруари 2023, 13:45:54 »
Snимай ни го де - визуализирай!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Ето и моята, повече от скромна колекцийка
« Отговор #17 -: 24 Февруари 2023, 20:43:27 »
Олелееее, може ли толкова време да имаш локомотив (дори и КМ1) и поне един път да не го извадиш от кутията!
Гледам и не вярвам на ушите си!!!!При това положение, смятам , че този локомотив най-после си е намерил мястото си!
При шефа, който да се фука с него, нищо че нищо, не разбира от това!!! :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Колкото до супер, мега и т.н. месингови модели и те неса по-различни от пластмасарките!
Ако гледаш цената - тя просто е за по-гъзарските лаици, дето хал хабер си нямат от хобито, но пък могат да купят "най-скъпия и хвален" модел, без да ги интересува цената. Това е валидно както  за готово сглобените тук и в Китай модели,
така и от саморъчно сглобените. Не от всяко дърво става...майстор по сглобяването, особено и ако изходните части заложени
от фирмата, продала ти месинговият модел, са зле или грешно изпълнени.
За справка дори в нашия форум - Професора се изприщи десет пъти, докато си сглоби и то със значителни подобрения и промени,
въведени от него, модела на парният локомотив (месингов) за теснолинейката му.
И се получи перфектен модел!!!1 (поне за мен)
Същевременно в ибей, е пълно с продаващи се неуспешни опити за сгобяване дори на читави модели. от всички мащаби...
Но и за тях се намират купувачи, "разбиращи" от цени и визия!!!
Чак се втрещявам че някакви такива клоунски изпълнения, се продават за безумни цени...слава на Бога - само понякога!

Съболезнования за модела и парите, но може би "всяко зло за добро"- и шефа ти е доволен и ти ще си вече по-внимателен "какво си пожелаваш"!!!
 :hi:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Ето и моята, повече от скромна колекцийка
« Отговор #18 -: 26 Февруари 2023, 09:13:26 »
author=IKAR
... След неимоверни усилия,  скоро станах горд притежател на локомотива от първия клип - BR216 в машаб единица на KM-1, с тази разлика, че моят е в червено. ...

author=IKAR
...След неимоверни усилия, благодарение многото полезна информация в нашия форум, благодаря за което, и въпреки "експертните" драсканици от страна на "разбирачи" в другия, моделисткия (той за това е и пред закриване), скоро станах горд притежател на локомотива от първия клип - BR216 в машаб единица на фирма KM-1, с тази разлика, че моят е в червено. ...

Ако се сравнят двете изречения, на всеки ще му стане ясно защо твоят локомотив е бил в това състояние ... КАрма!


IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re: Ето и моята, повече от скромна колекцийка
« Отговор #19 -: 04 Март 2023, 04:28:35 »
Да бе, карма, абсолютно никой не вярваше, че и месинговите модели са ги окепазили, но се оказа, че е точно така. Дали точно аз трябваше да изям разваленото яйце е отделен въпрос. Но е факт, че няколко човека, да не споменавам имена, които отдавна са се изпокрили и не пишат, твърдяха, че месинговите фирми държат на качеството, че цените им са напълно нормалнии т.н. Е, оказа се точно обратното, както и че в Китай читав модел просто не може да се направи, независимо дали от пластмаса или от месинг, а точно всичките отдавна ги правят там. Made in China на немски цени...Пиша просто, за да предупредя всички да внимават за какво си дават парите по принцип.
« Последна редакция: 04 Март 2023, 04:31:37 от IKAR »