Автор Тема: Модел на вагон - BDZ Uagpps  (Прочетена 21706 пъти)

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Модел на вагон - BDZ Uagpps
« -: 30 Октомври 2013, 12:22:28 »
В последно време доста се пише за този вагон.



Та реших да разкажа малко за тях. :) Преди няколко години Зазо беше намерил в нета първоначални разработки на вагона.



Няколко месеца след това в Нюрнберг Германия се свързах с Maarten van der Burgt :) човека който е собственик на разработката на вагона. Разбрахме се да му помогна с BDZ вагоните и да направим 2 сета по 3 броя вагони.

Червения вагон беше частна поръчка на друг човек.


Той не пожела да оправим надписите и нямаше планове да продава вагоните. :) Самия Maarten каза, че е свободно изпълнение.

За момента ситуацията е следната :) БДЖ вагоните ще са само един сет от збр. вагона не е окончателно завършен има малки корекции които Maarten иска да отстрани. Тепърва ще правиме мостра с българските надписи на вагона. Съдействие по избора на номера и ревизии на вагоните съм получил от 3_ма наши съфорумци на които имам пълно доверие. :) За да няма спекулации няма да казвам кой са.  В момента в който има повече инфо ще пиша ....

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>



Прилагам тази икона като символ на надеждата да запазим темата чиста. Който няма атрибут както казва Емо да си играе с него си е негов проблем, но ако някой все пак реши да цапа темата просто и аз ще спра да пиша.

Прилагам линк към иконата :) който е радетел за чисти отношения и мрази гнусотиите в форумните теми може да я използва като символ и да я прилага към своите постове.

http://farm4.staticflickr.com/3797/10588846105_2b6363904d_o.png
« Последна редакция: 31 Октомври 2013, 11:53:54 от ivo »

Timerlane

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Модел на вагон - BDZ Uagpps
« Отговор #1 -: 30 Октомври 2013, 12:56:35 »
Иво, изключителна важна тема. Аз, както предлагам и всички тук, жизнено се интересуваме от нея.
Подкрепям те напълно и с допълнителен призив: "Нека сме единни и градивни" за осъществяването й.

В този ред на мисли, малко допълнителна информация от мен:
- Преди няколко седмици бях писал на NPE и ми бяха отговорили следното:
Der Modellbahnshop Lippe führt unsere Artikel und so sind Sie dort richtig. Der Wagen NW 22040/33040/44040 ist lieferbar und bei MSL am Lager.
Тоест, с други думи вагона се предлага в Modellbahnshop Lippe и би трябвало да е на склад.

Тъй като не го намерих в Липпе-то, изпратих и запитване към тях. Получих следния отговор:
zur Zeit nur vorbestellbar, bei getätigter Vorbestellung infformieren wir Sie dann über den Wareneingang.
Демек - може само да се поръча, но не казват дори приблизителна дата на доставка

Всичко това се разиграва преди тази тема и без да знам за всички тези процеси (описани от теб, Иво) протичащи в "бекграунд".
Надявам се да съм поне малко в полза с допълнително инфо.

В очакване на още информация и допълнително развитие по темата:
Надеждата е жива за повече БДЖ модели!!! Само БДЖ!!! bg&flag


Предварителни благодарности на всички работещи по реализацията.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Модел на вагон - BDZ Uagpps
« Отговор #2 -: 30 Октомври 2013, 12:59:53 »


А примерно не може ли тук , като предварителна поръчка да видим колко сета ще купим ? - заявки демек

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re: Модел на вагон - BDZ Uagpps
« Отговор #3 -: 30 Октомври 2013, 17:48:00 »
В началото моето желание беше 600 вагона в сетове x 3бр.  Опита който натрупах :( ме кара да съм скептичен. Maarten е оптимист относно клиенти извън БГ. Все пак има време :) преди това има още работа по вагончето.

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Модел на вагон - BDZ Uagpps
« Отговор #4 -: 30 Октомври 2013, 17:52:44 »
То не пречи да се преброим, стига да се знае цената макар и приблизителна. Аз много бих искал влак с 12-15 вагона, но предполагам, че цената ще редуцира тия бройки.

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re: Модел на вагон - BDZ Uagpps
« Отговор #5 -: 30 Октомври 2013, 18:03:33 »
Знам колко локомотива 46 серия се продадоха и колко DB Shenker се върнаха в Италия. По важно е да има хора които да работят като Слав - daddy_g   bg&flag  хора, които сами правят разни неща.  :yes: Другото само ще дойде.

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Модел на вагон - BDZ Uagpps
« Отговор #6 -: 30 Октомври 2013, 20:40:25 »
Цитат на: ivo link=topic=4416.msg92263#msg92263 date=1383149013
Знам колко локомотива 46 серия се продадоха ....

Останалите да не залежават някъде на склад?

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Модел на вагон - BDZ Uagpps
« Отговор #7 -: 30 Октомври 2013, 20:50:47 »
Иво знаеш че не се отказвам лесно..Въпреки, че съм малко разочарован от интереса към локомотивите(иначе доста хора "искат" БДЖ) поръчки има...само на националната среща бяха поръчани 4 локомотива. Смятам да зарадвам и чеТТниците с 04, но малко по малко. Колкото до вагона - и аз искам но си признавам че трудно ще заделя финанси за сет от 3 вагона. Но със сигурност ще докопам 1 брой който ще мине подробно разфасоване и оразмеряване на всеки детайл  :spiteful: :spiteful: :spiteful: :spiteful:

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re: Модел на вагон - BDZ Uagpps
« Отговор #8 -: 30 Октомври 2013, 22:26:51 »
Цитат на: mitko0888 link=topic=4416.msg92264#msg92264 date=1383158425
Останалите да не залежават някъде на склад?

При организирането на поръчката :) заявките бяха само за 60бр., а на склад бяха 240. Не сме за фабрични модели. Но в Унгария нашите ръчно направени и преработени модели  бяха номер 1  bg&flag

martinis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Модел на вагон - BDZ Uagpps
« Отговор #9 -: 30 Октомври 2013, 23:06:34 »
Много ми е мътна на мен цялата работа с подвижния сустав на БДЖ който въобще съществува произведен в мащаба 1:87 (НО).
Нов съм, едва прохождам и навлизам в хобито  :blush2: От дръга страна булгарските железници и влакове са ми много на сърце. Въобще спокойно мога да обобщя, че влаковете от нашата администрация са едно от малкото неща в България, които харесвам, които истински и винаги ме радват. Имам желание да започна една паралелна колекция БДЖ. Засега се въздържам единствено поради факта, че въобще не съм наясно колко и кои са нещата, които са официално произведени, а не преработени и модифицирани единични бройки от колеги или частни майстори. Без никакви лоши чувства казвам това, последното, напротив, възхищавам се на майсторството и усилията на всеки един , но просто аз искам всички модели в моята колекция да са си във вида в който са фабрично произведени. Знам за няколко путнически вагона, както и за прословутата 46 серия...  която определно искам да имам в колекцията си.
Използвам случая да помоля колеги които могат да ми сведат информация относно досега произведените модели на БДЖ. Естествено на лични съобщения, няма нужда да занимавам аудиторията с моите лаишки питания.
Сега по темата:
Ако правилно съм разбрал става дума за предстоящо официялно производство на сет от 3 товарни вагона на БДЖ. Макар да не знам нищо за производителя смятам да се включа в предварителните заявки с един сет. Стига, разбира се цената да е нормална. Ще има ли инфо впрочем за приблизителна цена?
 bg&flag

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Модел на вагон - BDZ Uagpps
« Отговор #10 -: 31 Октомври 2013, 07:07:12 »
Проблема не е самият БДЖ състав който е произведен, а финансовото състояние на Българина. И аз исках 1-2 46-тици но при цена от близо 400лв неуспях да ги заделя затова и не поръчах. Сега отново търся но цената е космическа надхвърляща 500лв. Обаче няма как при малки серии да се постигне ниска цена затова и мисля да взема една румънска 40-ка която да преработя в наша 46  :stink:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re: Модел на вагон - BDZ Uagpps
« Отговор #11 -: 31 Октомври 2013, 09:30:36 »
Цитат на: daddy_g link=topic=4416.msg92265#msg92265 date=1383159047
Иво знаеш че не се отказвам лесно..Въпреки, че съм малко разочарован от интереса към локомотивите(иначе доста хора "искат" БДЖ) поръчки има...само на националната среща бяха поръчани 4 локомотива. Смятам да зарадвам и чеТТниците с 04, но малко по малко. Колкото до вагона - и аз искам но си признавам че трудно ще заделя финанси за сет от 3 вагона. Но със сигурност ще докопам 1 брой който ще мине подробно разфасоване и оразмеряване на всеки детайл  :spiteful: :spiteful: :spiteful: :spiteful:

Слави, знаеш, обещах ти и съм готов да ти дам вагона! Е, не държа да го разфасоваш ( ;)), но за оразмеряване е сгоден.

« Последна редакция: 31 Октомври 2013, 12:57:58 от Vlado »

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Модел на вагон - BDZ Uagpps
« Отговор #12 -: 31 Октомври 2013, 09:49:59 »
Цитат на: Vlado link=topic=4416.msg92273#msg92273 date=1383204636
Слави, знаеш, обещах ти и съм готов да ти дам вагона! Е, не държа да го разфасоваш ( ;)), но за оразмеряване е сгоден.

(Image removed from quote.)

Прозвучал съм малко като касапин хахаха..само ще го разглобя

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Модел на вагон - BDZ Uagpps
« Отговор #13 -: 31 Октомври 2013, 09:53:10 »
Цитат на: martinis link=topic=4416.msg92271#msg92271 date=1383167194
... Засега се въздържам единствено поради факта, че въобще не съм наясно колко и кои са нещата, които са официално произведени, а не преработени и модифицирани единични бройки от колеги или частни майстори.

http://www.bulgariancollection.com/others_yaxon_tin_bdz/bdz-bulgarian_state_railways.htm

тук колегата BDZ е започнал да систематизира ...но има да се добавят 2-3 модела :)

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Модел на вагон - BDZ Uagpps
« Отговор #14 -: 31 Октомври 2013, 10:08:23 »
Цитат на: daddy_g link=topic=4416.msg92274#msg92274 date=1383205799
.само ще го разглобя
Няма да можеш. Частите на коша са лепени. Най много да го изпочупиш. За съжаление изработката е ... е не е като на Роко например. За някои неща бива, но например за буферите за малко да ревна като ги видях.