Ревюта и поддръжка на модели | Reviews and maintenance of models > Представете модел | Review a model

Модел на вагон - BDZ Uagpps

(1/6) > >>

ivo:
В последно време доста се пише за този вагон.



Та реших да разкажа малко за тях. :) Преди няколко години Зазо беше намерил в нета първоначални разработки на вагона.



Няколко месеца след това в Нюрнберг Германия се свързах с Maarten van der Burgt :) човека който е собственик на разработката на вагона. Разбрахме се да му помогна с BDZ вагоните и да направим 2 сета по 3 броя вагони.

Червения вагон беше частна поръчка на друг човек.


Той не пожела да оправим надписите и нямаше планове да продава вагоните. :) Самия Maarten каза, че е свободно изпълнение.

За момента ситуацията е следната :) БДЖ вагоните ще са само един сет от збр. вагона не е окончателно завършен има малки корекции които Maarten иска да отстрани. Тепърва ще правиме мостра с българските надписи на вагона. Съдействие по избора на номера и ревизии на вагоните съм получил от 3_ма наши съфорумци на които имам пълно доверие. :) За да няма спекулации няма да казвам кой са.  В момента в който има повече инфо ще пиша ....

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>



Прилагам тази икона като символ на надеждата да запазим темата чиста. Който няма атрибут както казва Емо да си играе с него си е негов проблем, но ако някой все пак реши да цапа темата просто и аз ще спра да пиша.

Прилагам линк към иконата :) който е радетел за чисти отношения и мрази гнусотиите в форумните теми може да я използва като символ и да я прилага към своите постове.

http://farm4.staticflickr.com/3797/10588846105_2b6363904d_o.png

Timerlane:
Иво, изключителна важна тема. Аз, както предлагам и всички тук, жизнено се интересуваме от нея.
Подкрепям те напълно и с допълнителен призив: "Нека сме единни и градивни" за осъществяването й.

В този ред на мисли, малко допълнителна информация от мен:
- Преди няколко седмици бях писал на NPE и ми бяха отговорили следното:
Der Modellbahnshop Lippe führt unsere Artikel und so sind Sie dort richtig. Der Wagen NW 22040/33040/44040 ist lieferbar und bei MSL am Lager.
Тоест, с други думи вагона се предлага в Modellbahnshop Lippe и би трябвало да е на склад.

Тъй като не го намерих в Липпе-то, изпратих и запитване към тях. Получих следния отговор:
zur Zeit nur vorbestellbar, bei getätigter Vorbestellung infformieren wir Sie dann über den Wareneingang.
Демек - може само да се поръча, но не казват дори приблизителна дата на доставка

Всичко това се разиграва преди тази тема и без да знам за всички тези процеси (описани от теб, Иво) протичащи в "бекграунд".
Надявам се да съм поне малко в полза с допълнително инфо.

В очакване на още информация и допълнително развитие по темата:
Надеждата е жива за повече БДЖ модели!!! Само БДЖ!!! bg&flag


Предварителни благодарности на всички работещи по реализацията.

Adrian:


А примерно не може ли тук , като предварителна поръчка да видим колко сета ще купим ? - заявки демек

ivo:
В началото моето желание беше 600 вагона в сетове x 3бр.  Опита който натрупах :( ме кара да съм скептичен. Maarten е оптимист относно клиенти извън БГ. Все пак има време :) преди това има още работа по вагончето.

pavel75:
То не пречи да се преброим, стига да се знае цената макар и приблизителна. Аз много бих искал влак с 12-15 вагона, но предполагам, че цената ще редуцира тия бройки.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия