Автор Тема: Trainz Bulgaria Team - TBT  (Прочетена 12368 пъти)

rumensoft

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
  • Рейтинг: 37
    • RUMENSOFT
Trainz Bulgaria Team - TBT
« -: 13 Ноември 2013, 00:25:10 »
Здравейте,
може би повечето ни знаят, ние се занимаваме също с ЖП Моделизъм, но виртуален.

www.trainz-bg.com



Сайта ни представлява, място от което можете да "свалите" добавките (update) за игра симулатор Trainz Simulator.
Както вие, така и ние имаме нужда от техническа документация за да се изработи модела за играта. Книгата на Стоичков е много ценна за тези случаи.
Форума ви също е много полезен за нас и редовно го посещавам и консултирам с него. Темите за спалните и кушет вагони е много полезна, от която мога да видя какви още ливреи е имало и така ще ги възстановя за играта.
Готов съм да помогна и на всеки един който поиска помощ от мен, за какво и да е.

Процеса по правенето на 1 локомотив/вагон/гара следва:

- снимане на локомотива и обработка на снимките
- намиране на чертежи (ако е възможно)
- "строене" на локомотива в 3DS max, като по време на изработката постоянно се консултираме с подходяща литература, машинисти и т.н.
- писане на програмен език (колкото можем или ползваме готов, който го нагласяме за нас)
- вграждане в играта - създаване на конфигурационен файл, за управлението да отделните компоненти (скрипт, снимки и т.н.)
- тестване в играта

В някои случаи използваме готови направени модели, които ги пребоядисваме само, но вече започнахме да си правим и собствени модели. Така разполагаме с оригиналния файл в 3DS Max и можем да правим всякакви промени.


Ето малко снимки от подвижния състав и играта:








Новата ливрея на 97-ма серия









Гара Перник, част от трасе София - Радомир







Изглед към 3D кабина на 45-та серия локомотив



Гара Ихтиман, част от трасе София - Пловдив



Интериор на вагон 57 Blm







Стара ливрея








 :drinks:  bg&flag  :hi:
« Последна редакция: 13 Ноември 2013, 00:29:25 от rumensoft »

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re: Trainz Bulgaria Team - TBT
« Отговор #1 -: 13 Ноември 2013, 10:23:42 »
Това е доста интересно, особенове за тези,
които си падат по компютърните игри,
и искат да покарат виртуални влакове...



emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re: Trainz Bulgaria Team - TBT
« Отговор #2 -: 15 Ноември 2013, 19:47:38 »
А как седи въпроса с Trainz Driver за iPad? Не видях никаква информация за това приложение във вашия форум.
Предвиждате ли интеграция?

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Trainz Bulgaria Team - TBT
« Отговор #3 -: 15 Ноември 2013, 21:44:45 »
Ей страхотно :good:,така и не разбрах досега  как мога да инсталирам и покарам тези влакове от симулатора :fool: :wacko: :blink:

rumensoft

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
  • Рейтинг: 37
    • RUMENSOFT
Re: Trainz Bulgaria Team - TBT
« Отговор #4 -: 18 Ноември 2013, 14:29:22 »
За iPad - все още не предприемаме нищо, тези които разработват добавки - никой няма iPad, за може да направиш нещо и да го тества там. Не съм и запознат добре с нещата покрай тая версия, но мисля, че в бъдеще че бъде създадени пробни неща. Дори не съм проучвал дали е възможно да се ползват текущите добавки - трябва ми iPad :)

Цитат
Ей страхотно :good:,така и не разбрах досега  как мога да инсталирам и покарам тези влакове от симулатора :fool: :wacko: :blink:
Ето урок ТУК