Автор Тема: Имам нужда от съвет относно тестването на локомотив (AC)  (Прочетена 5354 пъти)

l-donovan

  • Trade Count: (3)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
  • Рейтинг: 22
  • DB,BDZ 4-5-6 epoha HO
Локомотивът е fleischmann br 50 - много стар модел с променливотоков мотор.
Локомотивът няма декодер.Проблемът ми е следният получих подробни разяснения от колегата Христо как да се сложи декодер в него понеже той има същият и го е правил,но искам първо да го тествам за да го видя как роботи и върви!
За момента разполагам само с него и един стартов дигитален комплект с мишката на Роко.
Четах темите и доколкото разбирам за да го подкарам има два варианта:
1.Да му сложа декодер(това мисля да направя),но първо искам да го тествам в аналогов режим
2.Да търся някакав подходящ трансформатор или...?
Благодаря предварително на отзовалите се!

« Последна редакция: 15 Декември 2013, 15:46:28 от l-donovan »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
За проба само може да ползваш траф с напрежение 5-16 волта променлив ток /може и регулируем, може и нерегулируем/. Ако е мерклинската система /с плъзгача/, подаваш единия полюс на плъзгача, а другия - на колелата. Ако всичко е наред, трябва директно да тръгне в едната посока. За обръщане на посоката ти трябва променливотоков импулс 23-24 волта /за около 0,3-0,4 сек./. Така може да го пробваш без трасе. Ако искаш да видиш как върви върху линии, ти трябват мерклински линии с три релси - без значение типа им /М, С или К/ и мерклински траф.

l-donovan

  • Trade Count: (3)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
  • Рейтинг: 22
  • DB,BDZ 4-5-6 epoha HO
Локомотива е без плъзгач,а релси имам само на Роко геолайн.Явно остава варианта да му сложа декодер и така да го използвам с мишката на Роко и същите релси!
Благодаря много Best Ripper!