Автор Тема: Старата Баба Меца  (Прочетена 3590 пъти)

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Рейтинг: 186
Старата Баба Меца
« -: 03 Януари 2015, 00:30:39 »
Показвам началото на общ проект върху сътворяването на баба меца.Ще бъде задвижен цифрово както и ще се добави и звук още сме в начален стадий.Справихме се с колоосната система,горе долу с коша,но има още довършителни работи.Пускам снимка за да се види нагледно до къде сме стигнали.

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 532
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re: Старата Баба Меца
« Отговор #1 -: 03 Януари 2015, 12:59:20 »
Успех на начинанието!!!

Обаче, без извинение - Кои ние?!? - Кои са героите на този проект - или пак ще се скрием, както мнооого често става в този форум, зад общи думички?!?

И пак свалям шапка на тези, които са дръзнали да правят български модели...!!!


Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re: Старата Баба Меца
« Отговор #2 -: 03 Януари 2015, 13:39:39 »
Моите поздравления за този смел проект! Честно казано много дълго съм обмислял варианти за Баба Меца, но никога не съм започвал конкретни действия.
 Това което виждам от снимката- най-вероятно за ходовата част е използван BR95 на Пико, но не ми харесва, че 5-та колос НЕ Е свързана със сцепната щанга. Диаметърът на колелата е малко по-голям от тези на Баба Меца. Колисният носач не отговаря на този на Баба Меца. Водните резервоари и тендерната част ми се струват сполучливи- вероятно са фото ец? От лявата страна на котела има три тръби, които при снаждането са се разминали недопустимо! Струва ми се, че предната част на котела е от  BR95, a задната от BR41/03, както и кабината.
 Моля автора на проекта да даде повече конкретна информация относно моите предположения!
Още веднъж поздравления за проекта!

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re: Старата Баба Меца
« Отговор #3 -: 03 Януари 2015, 14:17:11 »

Има голям брой дребни разминавания с оригинала, които мога да изредя ако трябва, но най-голямото е, че цялата задна талига трябва да се премести назад с цял сантиметър.

Голямото педизвикателство на модел на такъв лок е, не колко е достоверен и как е пръснат, а накрая да се впише в радиус 380 mm!

Поздравления и успех!


vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Рейтинг: 186
Re: Старата Баба Меца
« Отговор #4 -: 04 Януари 2015, 00:40:15 »
Здравейте, не се крием ние сме двама Ивановци от Казанлък.Да има още много неща да се изгладят това което сме направили до момента е само основа сега те първа ще се моделират и до оправят нещата.Ще постигнем крайната си цел водим се по снимки и главно от книгата на Димитър и Стефан Деянов.Замисъла е да го направим колкото се може по детайлно и близко до оригинала,както моя работа е да го осветя,дигитализирам и добавя звук.Но всичко със времето си.Който има съвети и може да помогне за направата на този хубав български локомотив нека да помага.Ще се радваме за съдействие.

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Рейтинг: 186
Re: Старата Баба Меца
« Отговор #5 -: 09 Февруари 2015, 22:14:51 »
Вече можем да се радваме на задвижването остана проблема със завиването,който частично отстранихме с направата на последното колело да завива.Щангите също още не са монтирани,но и техният ред ще дойде. ::)

https://www.facebook.com/video.php?v=872358412805620&set=o.244922012359080&type=2&theater